Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında

(2022)

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Film 2 Saat 6 Dk. Aksiyon, Macera ABD 6 Mayıs 2022

6.8

83 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (408.375 OY)

KONUSU

Film, Doktor Strange'in çoklu evren için tehlike arz eden bir tehdidi durdurmak için verdiği ve birden fazla evrene sıçrayan mücadelesini konu ediniyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@maximumgore

2 ay önce

7.4 / 10

Eski spider man serilerinden sonra Sam amca bu sefer kasmış baya :) teknik açıdan beğendim filmi.

@linquter

3 ay önce

Endgame'den sonra marvel filmleri mi değişti yoksa artık ben mi yaşlanmaya başladım bilmiyorum ama artık tat ve heyecan vermez oldu. Zaman öldürmek için izlenebilir ama beklentiyi düşük tutmakta fayda var.

@hrarchon

5 ay önce

6 / 10

Beğenmedim. Aynı ve sıradan.

@serkanaydemir

5 ay önce

Az biraz Çinli, biraz başörtüsü, ah bak LGBT ekleyeyim az tam dikkat çekmesin, aile ve çocuklar önemlidir o da var Hristiyanlar mutlu oldu, Büyük Britanya'yı da araya sıkıştıralım tamam... Oley sonra salla gitsin senaryoyu.

Berbat bir film bizi karşılıyor. Başından sonuna kadar saçma sapan bir işleniş var. Her yeri aptallık. Konu desen yok senaryo desen yok her şey yok yani. Wanda'nın olayı olsun Doktor'un olaya verdiği tepki falan yeminle DC'den daha beter bir olayla karşı karşıyayız. Yazık ya. CGI ayağına efekt ekleyip her şeyin sınırsız anlamsızlığa sıkıştırıp duruyorlar. Artık sinema dünyası bitecek algısına daha da itibar etmeye başladım. Uzun zamandır sağlam film izleyemediğimi fark ettim. Şu Marvel olayı yavaştan ara vermeli. Amaçlarından çıktılar. Bu arada oyunculuk da kötüydü.

Tam bir zaman kaybı.
İzlemesen de olur.

@tiamath

7 ay önce

8 / 10

MCU filmlerini izleyenlerin en büyük yanılgısı, filmin yapılırken bir çizgi roman okuyan kitleye de hitap etmeye çalıştığı detayını unutuyor olması. Film oldukça dolu ve bir çok noktadan zengin bir filmdi. 1996'dan beri marvel dergilerini okumaya çalışan biri olarak, illuminati, bolt gibi karakterleri bir anlığına görmüş olmaktan oldukça keyif aldım diyebilirim. Filmin ana teması olan Wanda karakterinin, çocuklarıyla yaşadığı bir hayata sahip olma arzusu ve zihnini bununla bozarak tüm gücüyle herşeyi yapabilecek bir karaktere dönüşümünü dergi okurları, house of M -eventinden biliyorlardır. Burada bir house of M işlenemeyeceği aşikar olduğundan, hem o eventin hemde çoklu evrenlerin çökme eventinin birleşimini tetikleyen bir hikaye ortaya çıkarılmış -ki oldukça da başarılı olmuş. Yönetmen farkının yansıması, Wanda karakterini gerçek güçlerinde görebiliyor olmamız gibi unsurlar da cabası denilebilir. Hiçbir olumsuz yoruma takılmamıştım -çü
... Devamı
MCU filmlerini izleyenlerin en büyük yanılgısı, filmin yapılırken bir çizgi roman okuyan kitleye de hitap etmeye çalıştığı detayını unutuyor olması. Film oldukça dolu ve bir çok noktadan zengin bir filmdi. 1996'dan beri marvel dergilerini okumaya çalışan biri olarak, illuminati, bolt gibi karakterleri bir anlığına görmüş olmaktan oldukça keyif aldım diyebilirim. Filmin ana teması olan Wanda karakterinin, çocuklarıyla yaşadığı bir hayata sahip olma arzusu ve zihnini bununla bozarak tüm gücüyle herşeyi yapabilecek bir karaktere dönüşümünü dergi okurları, house of M -eventinden biliyorlardır. Burada bir house of M işlenemeyeceği aşikar olduğundan, hem o eventin hemde çoklu evrenlerin çökme eventinin birleşimini tetikleyen bir hikaye ortaya çıkarılmış -ki oldukça da başarılı olmuş. Yönetmen farkının yansıması, Wanda karakterini gerçek güçlerinde görebiliyor olmamız gibi unsurlar da cabası denilebilir. Hiçbir olumsuz yoruma takılmamıştım -çünkü her marvel filmi öncesi böyle muhabbetler oldukça sıradanlaştı. Yüksek beklenti ile gittim ve karşılığını aldım.

@whitebeard

7 ay önce

Filmi izlemeden önce ne yönetmenine baktım ne de senaristine. Neyse filmi izlerken direk aklıma 90 lı yılların korku filmleri geldi. Ve film boyunca buna takıldım. Nitekim filmin yönetmenini film bittikten sonra öğrendim. Filmin yönetmeni Sam Raimi. Kendilerini Evil Dead ile tanıyoruz. Ve haliyle filmin içinde bol bol korku temaları vardı. Açık ve net olarak ben bu korku temalarını beğenmedim. Çok ucuz ve çok boş geldi. Bunun yerine gerilim eklenebilirdi. Sanki klasik marvel filmi değil de başka bir yapım izliyor gibi oldum. Pekala bu temadan memnun olan kesim de vardır. Ama fark ettiğim bir şeyi paylaşmak istiyorum; filmin gişede ilk yayınlanmaya başladığı bir iki gün twitter da gündem oldu ve insanların çoğu "harika bir film, süper bir film, oha vs" gibi cümlelerle filmi twitter tabiriyle hype'lamaya çalıştılar. Ben bunu twitter da linç kültürüne bağlıyorum (eğer beğenmezsem linçleneceğim). Neyse konumuz bu değil, ben ilk filmi daha b
... Devamı
Filmi izlemeden önce ne yönetmenine baktım ne de senaristine. Neyse filmi izlerken direk aklıma 90 lı yılların korku filmleri geldi. Ve film boyunca buna takıldım. Nitekim filmin yönetmenini film bittikten sonra öğrendim. Filmin yönetmeni Sam Raimi. Kendilerini Evil Dead ile tanıyoruz. Ve haliyle filmin içinde bol bol korku temaları vardı. Açık ve net olarak ben bu korku temalarını beğenmedim. Çok ucuz ve çok boş geldi. Bunun yerine gerilim eklenebilirdi. Sanki klasik marvel filmi değil de başka bir yapım izliyor gibi oldum. Pekala bu temadan memnun olan kesim de vardır. Ama fark ettiğim bir şeyi paylaşmak istiyorum; filmin gişede ilk yayınlanmaya başladığı bir iki gün twitter da gündem oldu ve insanların çoğu "harika bir film, süper bir film, oha vs" gibi cümlelerle filmi twitter tabiriyle hype'lamaya çalıştılar. Ben bunu twitter da linç kültürüne bağlıyorum (eğer beğenmezsem linçleneceğim). Neyse konumuz bu değil, ben ilk filmi daha başarılı bulmuştum ama marvel ın ikinci faz film çalışmalarında bir sapma var gibi geldi. Ayrıca;

Wanda karakterinin sebebi bana çok sığ geldi ve koca film bu sebep üzerinden yürüdü. Daha özgün bir şey beklemiyorum sonuçta konsept ve tema belli fakat daha iyi bir sebep üzerinden gidilseydi daha iyi bir sonuç alınabilirdi diye düşünüyorum.

@sersak53

7 ay önce

7 / 10

Bir kaç özgün sahne dışında tamamen bomboş çok kötü bir marvel filmi.
Marvel , suriyeliler gibi senede bir kaç çocuk yapıp hızlı üreme özelliğini sinemada sürekli film yaparak deniyor sanırım bu yüzdendir ki birbirinin aynısı içi boş niteliği önemsiz bir sürü film ortaya çıkarıyor. Sinemada marvele verdiğim son sanş olabilir.

@dogan_ay

7 ay önce

Sadece anlık olarak bir kaç defa sorulan 'mutlu musun?' soruları hoşuma gitti. Onun da filmle alakası yok...

@emrec137

7 ay önce

3 / 10

Benim için sadece vakit kaybıydı ve izlediğim en kötü senaryoya sahip Marvel filmiydi. Bu filmi uzun uzun incelemeye hiç gerek yok,çünkü film vasatın bir tık üstü.
SPOILER

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL