7.3

344 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.1 (349.123 OY)

Süre

2 Saat 8 Dk.

Ülke

ABD

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Los Angeles’da trafiğin sıkışık olduğu bir gün, kibirli bir korna sonucunda, hayatlarında yön bulmaya çalışan Sebastian ve Mia tanışır. İkisi de imkânsıza yakın olan hayallerine odaklanmışlardır. Sebastian 21. Yüzyılda insanların geleneksel jazz müziğini duyurmaya ve secdirmeye çalışmakta, Mia ise kesintisiz bir oyuncu seçmesinde şansını denemek istemektedir. Fakat ikisi de yalnız bir şekilde bekledikleri sıçramayı yapacaklarını beklememektedir.  Yapabildikleri asıl sıçrama birbirlerine karşı, sanatsal düşlerinin içine olacaktır.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (36)

@stiff yazdı...

Paz, 08 Eki 2017, 23:10 (9 ay önce)

8 / 10

Hayaller, gerçekler ve kabulleniş var filmde.Hepsinin acı ve tatlı yanlarına değiniyor. Bazı filmler vardır; tek bir mesaj ve düşünce üzerinde ilerler ve size vermek istediği budur. La La Land'in verdikleri ise tercihe bağlı olarak değişiyor. Ya hayallerinin peşinden gidersin ya da gerçekleri kabul edip bunlarla yaşamayı öğrenirsin. Ben çok gerçekçi buldum ve -hikayeden bağımsız- mutlu başlayıp hüzünle bitirdim. Çünkü Sebastian'ın içinde bulunduğu yalnızlık bir miktar canımı acıttı. Retro tatlar filme ayrı bir hava katmış ve seyir zevkini yükseltmiş. Müzikler elbette harika. Ryan Gosling film boyunca çok çirkin ayakkabılar giyse de takım elbisesiyle çok şık gözüküyor. Üstelik parayı bulmasına rağmen arabasına sadık kalmasını sevdim. Sebastian karakterinin özeti gibiydi. Emma Stone sevmem, ses tonuna dahi tahammül edemem. Sanırım kilo vermiş ve bir miktar çirkinleşmiş, ancak rolün hakkını vermiş. İkiliyi Crazy, Stupid, Love'da da sevmiştim. Bu tür hikayeler genelde bir mutlu ve bir yalnızla bitiyor. Ben bunun böyle olmak zorunda olmadığına inanıyorum. O yüzden insanlar mutluluklarının kıymetini bilmeli. Filmdeki mevsim betimlemeleri çok özgün değildi, daha önce defalarca izlediğimiz bir şeydi belki ama bana bir arkadaşımın çok sevdiğim bir tesellisini hatırlattı : "Her kışın sonu bahardır." 8/10 ile başucuma ve "Sevgili ile izlenecek filmler" listeme aldım.

@rabishko yazdı...

Pzt, 18 Eyl 2017, 15:01 (9 ay önce)

Gerçekleri anlatan bir film

@kamaji yazdı...

Cmt, 29 Tem 2017, 21:25 (11 ay önce)

7 / 10

hakkındaki olumsuz yorumlardan etkilenerek izlemeyi baya ertelemişim bu filmi. izlerken şöyle bir süreç yaşadım: "o kadar da kötü değil sanki" -> "hiç fena değil" ->"güzel ya aslında, ben sevdim"  lakin böyle ilerlerken "niye ki niyeee" diyerek bitirdim izleyişimi. Sonunu çok yadırgadım ya, neden böyle oldu? Niçin böyle yaptın Damien?   "...because maybe I?m not good enough. Maybe I?m one of those people that has always wanted to do it, but it?s like a pipe dream for me." Mia'nın bu sözleri söylediği sahne, beni baya etkiledi. Hayal kırıklığıyla tanışık biri olarak gözyaşlarımı tutamadım. Sarılalım mı Mia :')

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Aşıklar Şehri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşıklar Şehri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşıklar Şehri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER