7.1

43 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (60.278 OY)

KONUSU

Yönetmen Yann Demange, seyirciyi 1971 yılına, Belfast sokaklarına götürüyor. Bir ayaklanmayı durdurmak için yapılan harekatta birliği erkenden geri çekilmek zorunda kalınca, deneyimsiz İngiliz askeri Gary yanlışlıkla tek başına geride kalır ve Belfast sokaklarından canlı kurtulmaya çalışır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
K

@korkutan

3 yıl önce

7.1 / 10

Filmde alıştığımız devasa Hollywood bütçeleri yok mütevazı bir film izlerken hissediyorsunuz ama bence kaynaklarını çok doğru kullanmışlar ve ortaya başarılı bir film çıkmış her konuda başarılı olduğunu söyleyebiliriz.
Filmi izlerken savaş ne kadar kötü birşey diyorsunuz kendini ben olsaydım savaşa gider miydim savaşın amacı nedir ki savaş olmasa dünya daha güzel bir yer olmaz mıydı diye sorgularken buluyorsunuz ben anlatmak istedikleri açısından filmi başarılı buldum.
Filmin adına gönderme yaparak filme de 7.1 puan veriyorum.

@sagaris

9 yıl önce

7.9 / 10

1971 yılında kuzey irlanda ayaklanması sırasında belfast sokaklarında birliği ile irtibatı kesilen bir askerin hikayesini anlatılırken arka planda kontrgerilla, kirli savaş,savaşın sadece öldürdüğünü kararında ve apaçık bir dille anlatan film

@haymitch

9 yıl önce

7.7 / 10

İlk başından sonuna kadar gayet heyecanı yüksek ve tutatlı bir film. Savaş içindeki şehirlerde insanların psikolojisi nasıl olur, kontrol edilemeyen çocuklar nasıl küçük çaplı çetelere katılır, istihbarat sistemi nasıl işler gibi farklı konuları da gösterime sunuyor.

Spoiler

Askerin orada kalması durumunda başlarındaki yüzbaşı ve diğer askerlerin nasıl paniklediğini görebiliyoruz zaten. Başta miğfer giymelerine engel olarak da acemiliğini göstermişti. Sonrasında ise işi daha çok istihbarat üzerinden sürdürmeye çalışarak gerilimi artırmak istememiş olabilirler.

@quijote

10 yıl önce

ilk başında oww fena film diyorsunuz ama sonraları o zevki vermiyor. bazı saçmalıklar mevcut film de..

SPOİLER

mesela iki asker , grubun içinde kalıyor daha sonra geri çekilen askerlin hiçbiri tekrar yardıma adamları aramaya gelmiyor. öyle iş mi olur. tüm ordunun oraya intikal etmesi gerekir .
SPOILER

'71 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

'71 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

'71 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL