7

38 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (40.812 OY)

Süre

1 Saat 39 Dk.

Ülke

İngiltere

Yönetmen

KONUSU

Yönetmen Yann Demange, seyirciyi 1971 yılına, Belfast sokaklarına götürüyor. Bir ayaklanmayı durdurmak için yapılan harekâtta birliği erkenden geri çekilmek zorunda kalınca, deneyimsiz İngiliz askeri Gary yanlışlıkla tek başına geride kalır ve Belfast sokaklarından canlı kurtulmaya çalışır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (3)

@sagaris yazdı...

Pzt, 03 Ağu 2015, 22:21 (2 yıl önce)

7.9 / 10

1971 yılında kuzey irlanda ayaklanması sırasında belfast sokaklarında birliği ile irtibatı kesilen bir askerin hikayesini anlatılırken arka planda kontrgerilla, kirli savaş, savaşın sadece öldürdüğünü kararında ve apaçık bir dille anlatan film

@haymitch yazdı...

Sal, 16 Haz 2015, 20:05 (3 yıl önce)

7.7 / 10

İlk başından sonuna kadar gayet heyecanı yüksek ve tutatlı bir film. Savaş içindeki şehirlerde insanların psikolojisi nasıl olur, kontrol edilemeyen çocuklar nasıl küçük çaplı çetelere katılır, istihbarat sistemi nasıl işler gibi farklı konuları da gösterime sunuyor.  Spoiler Askerin orada kalması durumunda başlarındaki yüzbaşı ve diğer askerlerin nasıl paniklediğini görebiliyoruz zaten. Başta miğfer giymelerine engel olarak da acemiliğini göstermişti. Sonrasında ise işi daha çok istihbarat üzerinden sürdürmeye çalışarak gerilimi artırmak istememiş olabilirler.

@quijote yazdı...

Pzt, 02 Mar 2015, 10:29 (3 yıl önce)

ilk başında oww fena film diyorsunuz ama sonraları o zevki vermiyor. bazı saçmalıklar mevcut film de.. SPOİLER mesela iki asker , grubun içinde kalıyor daha sonra geri çekilen askerlin hiçbiri tekrar yardıma adamları aramaya gelmiyor. öyle iş mi olur. tüm ordunun oraya intikal etmesi gerekir .  

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

'71 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

'71 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

'71 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI