Bizi Hatırla

(2018)

Remember Us

Film 2 Saat Dram Türkiye 23 Kasım 2018

6.7

63 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (2.903 OY)

KONUSU
Kaan binbir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir iş kariyerine sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref’i ise biraz ihmal etmiştir. Ancak günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar, a ... Devamı
Kaan binbir emek ve zorlukla çalışma hayatında yükselmiş, başarılı bir iş kariyerine sahip olmuştur. Eşi, iki çocuğu ve işiyle ilgilenirken, bir sahil şehrinde yaşayan babası Eşref’i ise biraz ihmal etmiştir. Ancak günün birinde babasının geçirdiği rahatsızlık, onu babasının yanına gitmeye zorlar, ancak yoğun işlerinden ötürü babasını İstanbul’a, evine getirmeyi tercih eder. Son derece iyi niyetli ve iyi kalpli bir insan olan Eşref Bey, burada yük olduğunu hissedince geri dönmek ister. İçindeki bulundukları güç durum, özellikle Kaan için zor kararlar almayı ve sıkı bir vicdan muhasebesini gerektirecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
Oyunculuklara diyecek sözüm yok. Binnur Kaya, Altan Erkekli ve Tolga Tekin gerçekten iyi iş çıkarmış. Tipik bir Çağan Irmak filmi diyebilirim.

Ama cinsiyetçiliğin önüne geçilememesinin sebebi olarak yine kadınların işaret edilmesi mide bulandırıcı. Mağdur suçlayıcılık ve kadın düşmanlığının resmidir bu filmin sinopsisi.

@sadecevrim

4 yıl önce

9.7 / 10

Çağan Irmak’a ait olupta ağlamadan bitirebildiğim film yok henüz. Altan Erkekli o kadar güzel oynamış ki Eşref karakterinin naifliğini, sıcaklığını her bir sahnede hissedebiliyorsunuz. Bazı insanların iyi olduğu yüzünden okunur ya Eşref’te öyleydi. Eşref’e eşlik eden Leman... İkisinin dostlukları, paylaştıkları çok kıymetli hissettirdi. Filmde sevmediğim karakter yok sanırım. Başlarda gelin hanıma uyuz olmuştum fakat hepsi bir bir kırılıyor. Gerek konusu gerek işleniş tarzı olsun film benim çok hoşuma gitti. Son yarım saate kadar anlamıyorsunuz nasıl geçmiş film. O son yarım saatte kalbinize dokunuyor. Kaan’ın hastane bahçesinde babası ile otururken kendi ile yüzleştiği bi sahne var. Söyledikleri çok içtendi. Aynı şekilde eşinin ailesi ile yüzleştiği bir sahne var. İçim çok acıdı. Anladım Gelin hanımı sonunda. Fatma, İrem hatta Uras çok güzel karakterlerdi. Çok sevdim.
G

@gokcenbytk

4 yıl önce

8.1 / 10

Oyunculuklar harikaydı. Verilen mesajlar,replikler filmin dinamiği,ele alınan konular çok güzeldi. İzlettirdi ve ağlattırdı tabiki..Çok iyi Türk filmlerine çok sık denk gelmeyince böyle filmler, duygular bizi alıp götürüyor başka yerlere..İzlemeye kesinlikle değiyor.

@tiamath

4 yıl önce

6.5 / 10

Çağan Irmak için pik nokta olarak gördüğüm unutursam fısılda filmine yaklaştığı düşünmediğim bir yapıt olmuş. Biraz babam ve oğlumun ekmeğinden faydalanmak istemiş gibi. Ama yinede kendini izlettiriyor. Altan Erkekli'nin oyunculuğu yine efsaneydi. Filmin ikinci yarısına vurgulanmaya başlayan duygusallık insanı çok bayacak seviyede olmamış. Bu benim için bir artı diyebilirim. Özge Özberk üzerinden verilen küçüklük travmasının büyüyünce gerçekleşen etkileri ile ilgili mesajlar ve Tolga Tekin üzerinden dizi sektörüne yapılan "seyircide zeka olsaydı biz şuan bunları çekiyor olmazdık" mesajı çok iyiydi. Genel olarak ele alırsak ortalama ile iyi arasında bir film diyebilirim.

@murhin

5 yıl önce

6 / 10

Çağan Irmak en sevdiğim ve zaten en bilinen yönetmenlerden birisi. Babam ve Oğlum, Mustafa Hakkında Her Şey, Çemberimde Gül Oya gibi dizi ve filmlerin harika yönetmeni iken Unutursam Fısılda'dan sonra bir şeyler oldu. Tamamıyla artık gişeye dönük, herhangi bir şey katmayan ve birbirinin tekrarı yapımlar ortaya koymaya başladı.

Çocuklar Sana Emanet filminden sonra bu da hiç olmamış. Sürekli ortaya baba-oğul ilişkisi koyma, sürekli bir hastalık, basit ve özensiz diyaloglar, göze sokulan mesajlar... İnsan yeni bir şeyler katmasını ve farklı ilgi çekici bir senaryo-kurgu bekliyor. Altan Erkekli'nin oyunculuğu ve yetenekliliği filmi götürüyor. Diğer oyuncularda gözle görülür bir vasatlık var.

@martiuctu

5 yıl önce

4 / 10

Klişe senaryo, mesaj üstüne mesaj, fonda en ajite tonundan bir keman melodisi, Brezilya dizisini andıran diyaloglar.. Bu adam Çemberimde Gül Oya ve Mustafa Hakkında Her Şey gibi müthiş şeyleri çeken yönetmenle aynı şahıs mı? İnsan bazen hayret ediyor. :p
SPOILER

Bizi Hatırla filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Bizi Hatırla filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Bizi Hatırla filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL