7.4

325 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.2 (418.755 OY)

KONUSU
Trajik bir geçmişin kovaladığı eski bir denizci olan Tommy Riordan doğduğu kasaba olan Pittisburgh'a geri döner. Eski antrenörü ve iyileşmiş bir alkolik olan babasını, kendisini tarihteki en yüksek ödülü veren Savaş Sanatları Turnuvasına hazırlaması için seçer. Tommy ünvana giden şiddetli yolda parl ... Devamı
Trajik bir geçmişin kovaladığı eski bir denizci olan Tommy Riordan doğduğu kasaba olan Pittisburgh'a geri döner. Eski antrenörü ve iyileşmiş bir alkolik olan babasını, kendisini tarihteki en yüksek ödülü veren Savaş Sanatları Turnuvasına hazırlaması için seçer. Tommy ünvana giden şiddetli yolda parlarken, eski bir savaş sanatları dövüşçüsü olan kardeşi Brendan, öğretmen maaşı yetmediği için amatör olarak ringlere geri döner. Yıllar geçmiş olmasına rağmen, suçlamalar ve geçmiş ihanetler, Brendanı acı bir şekilde ayrıldığı babası ve Tommyden uzak tutmaktadır.

Kazanma ihtimali düşük bir yarışmacı olarak, Brendanın beklenmedik yükselişi, Tommy rakip olmasına yol açtığında, iki kardeşte en şiddetli ve kazananın her şeyi aldığı bir yarışta mücadele ederken kendilerini ayıran güçlerle yüzleşmek zorunda kalacaklar.
Tom Hardy

Tom Conlon

Jennifer Morrison

Tess Conlon

Nick Nolte

Paddy Conlon

Joel Edgerton

Brendan Co...

Frank Grillo

Frank Campana

Kevin Dunn

Principal ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@warriorpoet

1 ay önce

Tanıdığın şeytan tanımadığın şeytandan iyidir.

@ravenna

4 ay önce

7.9 / 10

Aksiyon ile harmanlanmış harika bir dram.Dövüş sahnelerinin dışında duygusallık yönünden de oldukça zengin bir film.Çok başarılı buldum.Tom Hardy inanılmaz bir performans sergiliyor.Oyunculuğuna insan bir kere daha hayran oluyor.Özellikle dövüş filmi tutkunlarının mutlaka seyretmesini tavsiye ederim.

@inevitable

3 yıl önce

6.5 / 10

Filmdeki ilerleyiş kesinlikle takdire şayan. Tom Hardy'nin oyunculuğunu beğendim herif kuul aga :D Filmde aksiyon arayıp bulamasam da dramatik şekilde ilerlemesi beni cezbetti.

@naksidil

3 yıl önce

9 / 10

Alkolizm , şiddet , dağılma ! Affedemeyen evlatlar ..Gerçekte tanık olduğumuz kahrolası dram. Nick Nolte için izlediğim, Tom Hardy ve Joel Edgerton la tanışmış olduğum filmdir. Dövüş filmlerine merakı olanlar kaçırmamalı..

@film-duce

3 yıl önce

Son sahnede ''About Today'' şarkısı girdiğindegözlerim de yavaş yavaş dolmaya başladı, başrollerin yüzlerindeki üzüntü/sevgi ifadesi... doğru cast seçimi..

@ozan-taylan

5 yıl önce

1 / 10

Nasıl tongaya geldimde bu filmi izledim bilmiyorum. Sanırım Unutulmazfilmler'de gördüm ve o sakallıyı dedem sandım.

Klişe bir amerikan klasiği. Küllerinden doğan bir savaşçı. Sarsılmaz aile bağları. Yine dünyayı kurtaran amerikan askerlerinin ringdeki savaşçının omuzlarında yükselişi...

Biz bu sahneleri geçtiğimiz yüzyıl rocky ve rambo serilerinde bol bol görmüştük oysaki. Bile bile lades...

@beyazt

5 yıl önce

10 / 10

izlediğim en iyi dövüş filmi olmasının sebebi aksiyonlu sahneleri değil içindeki dramı mükemmel bi şekilde yansıtması . sende hayatın kırılma noktasındaysan ızle ne kadar da senı anlattıgını göreceksin ...

@seko

5 yıl önce

"Fizikte her etki karşılığında bir tepki yaratır insanda öyledir"

Bizi derinden etkileyen olayları unutmayız/unutamayız. Bu anlardan itibaren hayatımızda keskin değişimler yaşanır ve bu anlarda en çok ihtiyacımız olan kişiler yanımızda yoksahatta bizi bombalıyor iseartık onların bir önemi yoktur. Bu sebeple eskiye dönme çabası nafiledir çünkü hiçbir şey artık aynı değildir.

Tüm zamanlarda yapılmış en iyi dram filmlerinden. İçerisinde dram adına aşk acısı hariç ne ararsak mevcut. Hikayeyi öyle güzel kurgulamışlar ki hayran olmamak elde değil.

Puanım: 9

@jakez

6 yıl önce

9 / 10

yemin ederim ben böyle bir dövüş filmi görmedim. insanın dövüş fiminde gözleri dolar mı? dur lan vurma der mi? dövüş filmi dediğin desteklediğin biri vardır hep o yensin istersin. ama bu farklı, çok farklı... tommy harden fan girl.

@kisametraj

6 yıl önce

9.4 / 10

çok iyiydi abi. ne bekliosun neler çıkıyor. empati kura kura üç karaktere de fenalarda özdeşleşiosun. çok sevdim.
K

@khaleesii

6 yıl önce

şu ana kadar izlediğim en ilginç dövüş filmi diyebilirim.filme başlarken hiç umudum yoktu,her zamanki sert kalpsiz tiplerin dövüşünü izleyeceğim diye düşünüyordum ki bir baktım ağlayacak duruma gelmişim.mutlaka izlemelisiniz,oldukça özgün bir yapıt.

(Tom Hardy hayranlığımın tavan yaptığı filmdir ayrıca)

@karrigan

6 yıl önce

9 / 10

Bu tarz filmler arasında bu filmi diğerlerinden ayıran çok şey var. Filmi izlemekte karasız olup yorumlara bakan kişilere sölüyorum. Mutlaka izlenmeli.

@ness

7 yıl önce

8.6 / 10

Oyunuculuklar çok üst düzeyde. Özellikle Joel Edgerton'ın mimiklerini çok iyi buldum. Senaryosu da klişe tabirine yakın olsa da oldukça sağlam.

@vfv

7 yıl önce

YIKIK DÖKÜK BİR AİLENİN DRAMI... Bana göre sadece 2011 yılının değil son yılların en filmlerinden biri. Eğer filmi izlemeden önce tekmelerin havada uçuştugu bir dövüş aksiyon filmi bekliyorsanız boşuna izlemeyin. Filmin amacı bu değil çünkü. Filmde 2 kardeş ve bir baba hiç görüşmemektedir.Geçmişte yaşanan olaylar yüzünden. Ama yıllar sonra bir dövüş turnuvası sayesinde yolları kesişiyor. Artık karşı karşıya gelen aile üyeleri ya yaralarını saracaklar yada hesaplaşacaklardır. Tomy hesaplaşma taraftarı gibi görünüyordu açıkcası filmin sonuna kadar. İçindeki öfke yıllar geçsede bitmemiş.Ağabeyine karşı acımasızca dövüşmektedir. Ama filmin öyle bir sahnesi var ki dönüm noktası. ''Seni seviyorum Tomy, Seni seviyorum Kardeşim'' ... Resmen bittim diyebilirim. 2 kardeşin o ringten indiği sahneye ne demeli ki.Kelimeler yetmez. Oyuncular ise en az filmin kendisi kadar mükemmel.Baba rolündeki Nick Nolte ina
... Devamı
YIKIK DÖKÜK BİR AİLENİN DRAMI... Bana göre sadece 2011 yılının değil son yılların en filmlerinden biri. Eğer filmi izlemeden önce tekmelerin havada uçuştugu bir dövüş aksiyon filmi bekliyorsanız boşuna izlemeyin. Filmin amacı bu değil çünkü. Filmde 2 kardeş ve bir baba hiç görüşmemektedir.Geçmişte yaşanan olaylar yüzünden. Ama yıllar sonra bir dövüş turnuvası sayesinde yolları kesişiyor. Artık karşı karşıya gelen aile üyeleri ya yaralarını saracaklar yada hesaplaşacaklardır. Tomy hesaplaşma taraftarı gibi görünüyordu açıkcası filmin sonuna kadar. İçindeki öfke yıllar geçsede bitmemiş.Ağabeyine karşı acımasızca dövüşmektedir. Ama filmin öyle bir sahnesi var ki dönüm noktası. ''Seni seviyorum Tomy, Seni seviyorum Kardeşim'' ... Resmen bittim diyebilirim. 2 kardeşin o ringten indiği sahneye ne demeli ki.Kelimeler yetmez. Oyuncular ise en az filmin kendisi kadar mükemmel.Baba rolündeki Nick Nolte inanılmazdı. Adeta yaşıyordu.Tom Hardy de adeta döktürüyordu. Onu kara şovalye yükseliyorda izlediğimde bu insan olamaz demiştim.Gerçekten mükemmel bir vucut ve Sırta sahip.Sanırım yer yüzünde hiçbir insanda öyle bir Sırt yoktur. Defalarca izleyebilirim. 10/ 8.5

@essam

7 yıl önce

8.5 / 10

Bir dövüş filminden çok daha fazlasını buldum bu filmde.

Karakterlerin dinginliği ve özellikle Tom Hardy'nin hayat verdiği Tom karakteri beni çok etkiledi. Bir insan bu kadar sessiz olup bunca şey anlatabilirmi? Geçmişte yaşadıklarını yüz ifadesinde bile rahatlıkla gözlemleyebildim. Filmin sonuna kadar tek faso vermeyen bu karakterin, kardeşinin söylediği sihirli kelimeden sonra kendini bıraktığı an filmin duygusal açıdan doruk noktasıydı bana göre. Daha öncede dediğim gibi salt dövüş filminden çok daha fazlasıydı.Savaşmadan parçalanan bir ailenin savaşarak birleşmesiydi bence. Müthiş bir film izlediğimi düşünüyorum ve tavsiye ediyorum.
SPOILER

Büyük Dövüş filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Büyük Dövüş filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Büyük Dövüş filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL