5.1

36 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6 (1.098 OY)

Süre

1 Saat 35 Dk.

Ülke

Türkiye

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Dört ayrı çift aynı partide tanışır ve aralarında tatlım-tatlım bir ilişki başlar ise.. Ve bu haybeden gerçeküstü bir aşk ise... İlişkinin her evresi bir durum komedisi iken, bir an hoşlaşılıp ardından hemen didişilir ise... Akla şöyle bir soru gelebilir mi: Ey sevgili sevgililer sizin aşka işiniz yok mu?

SPOILER

TÜM YORUMLAR (8)

@heisenberg yazdı...

Çar, 23 Ağu 2017, 00:39 (9 ay önce)

9 / 10

neden bu denli eleştirildiğini anlayamadığım güzel bir uyarlama olmuş. 'haybeden gerçeküstü aşk' çok sevdiğim bir oyundur. yılmaz erdoğan belli ki bu oyunu sinemaya da uyarlamak istemiş ve ufak değişikliklerle bu istediğini de yapmış. kendi kararı, kendi seçimleri. sinemaya uyarlanması orijinal eserin kalitesini düşürmüyor sonuçta.  defalarca izlediğim tiyatro eserinin bir de sinema filmini beğendiğim oyuncular ile yeniden gördüğüm için gayet memnun kaldım. ağız dolusu kahkahalar attım. gupse ozay'ın oyunculuğunu, ani çıkışlarını, dellenmelerini falan çok başarılı buldum. bütün oyuncular iyiydi ama favorim fatih artman-gupse özay çifti oldu.

@shamur-musti yazdı...

Çar, 05 Tem 2017, 22:43 (11 ay önce)

5.5 / 10

İyi değildi ama kötü de değildi. Çerezlik bir filmdi. Yılmaz Erdoğan kafasında kurduğu bir çiftin ilişkisini 4 farklı çift için yazmış. Temcit pilavı gibi olmuş sanki. 4 farklı çift aynı konu farklı replikler yazılmış. Yani bir çifte ne oluyorsa diğerlerine de ne olacağını biliyorsunuz. Sadece nasıl olacak bu ilgi çeken?   Bir çift önce tanışır sevgili olur evlenir sonra kavga ederler ayrılırlar ve sonunda tekrar birlikte olurlar.  

@max-manus yazdı...

Paz, 02 Tem 2017, 13:05 (11 ay önce)

3.5 / 10

eskiden bir bilgisayar oyunu vardı, çok fanı vardı baya tutulmuştu. sonra aradan yıllar geçti yeni teknolojiyle grafik özelliklerini şişirip yeniden piyasaya sürdüler, sonuç hüsran oldu. aynı ilgiyi göremedi, sanki oyunun ruhunu öldürdüler. bu film de aynen öyle..   geçmişte kendi dönemine göre tutmuş bir projeyi yıllar sonra popüler kültürle tekrar boyayıp ortaya çıkarmak büyük risk. günümüzün en popüler isimlerine yaslanmış film ama ayakta duramamış. tavsiyem; eğer tiyatro versiyonunu izlemediyseniz bu filme kesinlikle yaklaşmayın, izlemeyin. sadece "Haybeden Gerçeküstü Aşk" yani orjinalini izleyin.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Tatlım Tatlım filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Tatlım Tatlım filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Tatlım Tatlım filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI