‘93 Yazı 2017

Estiu 1993 a.k.a Summer 1993

7.3

15 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (1.979 OY)

Süre

1 Saat 37 Dk.

Ülke

ispanya

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Annesiyle babası hayatlarını kaybedince dayısıyla yengesi altı yaşındaki Frida’yı taşradaki evlerine, yanlarına alırlar. Annesinin hasretini içinden atamayan Frida gecelerini dua ederek, gündüzlerini ise yeni ailesinde kendine bir yer edinmeye çalışarak geçirir. Otobiyografik öğeler taşıyan 93 Yazı, küçük Frida’nın iç dünyasını bir yaz süresince, duygu sömürüsüne kaçmadan gözlemliyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@fermina yazdı...

Çar, 28 Mar 2018, 02:41 (1 ay önce)

aile olmak için kan bağına gerek var mı? buna ağız dolusu bir hayır diyen film.  hikayeyi bambaşka noktalara götürebilecek çok kırılma noktası vardı, yeni annesi ve frida için. yeni anne tüm bu sınavlarda insan kusurluluğuyla geçti. arkadaşlarının, ailesinin çelmelerine rağmen hem de. çok etkileyiciydi.     en son saf bir mutluluk selinden sonra ağlamaya başlaması, bir ailesi olduğunu idrak etme anıydı sanki.

@erenyangin yazdı...

Sal, 27 Haz 2017, 11:47 (11 ay önce)

7 / 10

çok fazla yazılacak bir şey yok film hakkında aklımda kalan bir sahne de. bütünü açısından baktığımda ise gidilir mi sinemaya böyle bir film için; bence gidilir sadece kadın bir yönetmen olması bile bir sebep:) senaryo gerçekten de duygu sömürüsüne maruz bırakmıyor sizi. oyunculuklar için ise eh işte, diyebilirim. final ise tüm filmin çekilme sebebi bence;)

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

‘93 Yazı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

‘93 Yazı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

‘93 Yazı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI