‘93 Yazı (2017)

Estiu 1993 a.k.a Summer 1993

Film 1 Saat 37 Dk. Dram, Aile ispanya 9 Nisan 2017

7.3

21 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (4.699 OY)

KONUSU
Annesiyle babası hayatlarını kaybedince dayısıyla yengesi altı yaşındaki Fridayı taşradaki evlerine, yanlarına alırlar. Annesinin hasretini içinden atamayan Frida gecelerini dua ederek, gündüzlerini ise yeni ailesinde kendine bir yer edinmeye çalışarak geçirir. Otobiyografik öğeler taşıyan 93 Yazı, ... Devamı
Annesiyle babası hayatlarını kaybedince dayısıyla yengesi altı yaşındaki Fridayı taşradaki evlerine, yanlarına alırlar. Annesinin hasretini içinden atamayan Frida gecelerini dua ederek, gündüzlerini ise yeni ailesinde kendine bir yer edinmeye çalışarak geçirir. Otobiyografik öğeler taşıyan 93 Yazı, küçük Fridanın iç dünyasını bir yaz süresince, duygu sömürüsüne kaçmadan gözlemliyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@mgkgunay

6 ay önce

Annesini ve babasını kaybedip başka bir evde büyümek zorunda kalan, kendini hep yabancı ve kusurlu gören, yanlış yapma tedirginliğiyle yaşayan, korkan, sevilmeyi hissedemeyen, hayal kırıklığına uğrayan, çocukluğunu hep başkalarının mutluluğuna özenerek geçiren ve içini dolduran o kocaman yalnızlık duygusundan asla kaçamayan herkese selam olsun. Güzel filmdi. Oluyor böyle. Bir film geliyor ve bir şekilde çarpıyor sizi. Aaah aaah. :) Yine de gülelim. :))

@fermina

1 yıl önce

aile olmak için kan bağına gerek var mı? buna ağız dolusu bir hayır diyen film.

hikayeyi bambaşka noktalara götürebilecek çok kırılma noktası vardı, yeni annesi ve frida için. yeni anne tüm bu sınavlarda insan kusurluluğuyla geçti. arkadaşlarının, ailesinin çelmelerine rağmen hem de. çok etkileyiciydi.

en son saf bir mutluluk selinden sonra ağlamaya başlaması, bir ailesi olduğunu idrak etme anıydı sanki.

@erenyangin

2 yıl önce

7 / 10

çok fazla yazılacak bir şey yok film hakkında aklımda kalan bir sahne de. bütünü açısından baktığımda ise gidilir mi sinemaya böyle bir film için; bence gidilir sadece kadın bir yönetmen olması bile bir sebep:) senaryo gerçekten de duygu sömürüsüne maruz bırakmıyor sizi. oyunculuklar için ise eh işte, diyebilirim. final ise tüm filmin çekilme sebebi bence;)
SPOILER

‘93 Yazı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

‘93 Yazı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

‘93 Yazı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL