5.9

5 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6 (160.400 OY)

Süre

2 Saat 13 Dk.

Ülke

ispanya ABD

Senaristler

Robin Swicord

Yönetmen / Senarist

KONUSU

The Promise filmi, geleceği parlak tıp öğrencisi Michael, güzel ve sofistik Ana ve meşhur Paris kökenli Amerikalı gazeteci Chris arasında geçen, Osmanlı İmparatorluğu'nun son günlerinde yaşanan bir aşk üçgenini konu alır.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@poormf yazdı...

Paz, 20 Ağu 2017, 02:15 (10 ay önce)

7.6 / 10

Rüzgarın Hatıraları (2015) filmi için aktardığım şu rakamları (insanlar) anımsatarak "Ülke nüfusunun %20 sinin Ermeni ve Rum'lardan oluştuğu 1. Paylaşım Savaşı yıllarında (1914 Nüfus sayımı : Müslüman: 13.390.000 Ermeni: 1.173.422 Rum:1.564.939 kaynak:  wikipedia.org) adı her ne olursa olsun yaşanan trajediye ilişkin bu film kurgu, kostüm, dekor, görüntü çok iyi olsa da çlü aşk öyküsünü anlatırken klişelere boğulmuş...  Herkesin İngilizce konuşması da gerçekçiliği  zedelemiş... 75/100 Aynı konuda yapılmış iki film için yazdıklarımı anımsadım. The Cut (2014) : "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak" ne güzel söz. Sanırsınız ki herkes tarih profesörü. Ortada kamuoyuna açılmamış binlerce belge, bilgi varken kestirip atmak, resmi tarihin söylemiyle yetinmek?! Araştırmaya yönelip kaç kitap, kaç makale okudunuz? . Bir yandan olayların canlı tanıklarına inatla kulak tıkanırken, öyle olmamıştır deyip işin kolayına kaçmak yerine biraz düşünmek empati kurmak çok mu zor? Öyle olmamıştır savını hangi bilgiye dayandırıyorsunuz? Türkler öyle şeyler yapmaz savına mı? Yakın tarihimizde Maraş'ta, Sıvas'ta, Çorum'da, varlıkları, dilleri yok sayılıp kart-kurtla ifade edilen insanların yaşadığı Güneydoğu'da, 6-7 Eylül olaylarında yaşanmadı mı benzerleri? ve SaroyanLand (2013): Saroyan'lar 101 sene önce kendi topraklarında Bitlis'teydiler. Saroyan özlemle yanıp tutuştuğu Bitlis sokaklarındadır yıllar ve yıllar sonra ve şöyle der: "kalabalıkta tek bir Ermeni bile yoktu" "uluslar demeyi bırakıp, insanlar demeliyiz...çünkü hepimiz özünde, tek bir ulusun, insanlığın üyesiyiz."  Bunlara bir de 15 Temmuz da hangi ülke askerleri hangi ülke askerlerine kurşun sıktı diye soralım? Millityetleri neydi?

@drjacksheparddd yazdı...

Pzt, 31 Tem 2017, 15:03 (11 ay önce)

Türk askerini, çocukları öldürürken gösterdiği an film benim için bitmiştir. Film dedim pardon aslında tam anlamıyla bir çöp! Yazık, kendi pis, iğrenç geçmişlerini görmezden gelip ancak karalama kampanyasıyla uğraşıyorlar. Bir şey yazmaya bile gerek yok aslında ama çok sinirlendim. Tavsiye etmiyorum izlemeyin, izlettirmeyin.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

The Promise filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

The Promise filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

The Promise filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI