7.8

40 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (36.942 OY)

KONUSU
Ruben ve kız arkadaşı Lou, karavanları ile dolaşan ve bu sırada gittikleri yerlerde konser veren iki müzisyendir. Lou mikrofonun başındayken Ruben bateri çalar. Ruben’in hayatı bir gün sadece boğuk bir vızıltı dıuymasıyla altüst olur. Doktor Ruben’e işitme kaybı yaşadığını ve kısa bir süre sonra sağ ... Devamı
Ruben ve kız arkadaşı Lou, karavanları ile dolaşan ve bu sırada gittikleri yerlerde konser veren iki müzisyendir. Lou mikrofonun başındayken Ruben bateri çalar. Ruben’in hayatı bir gün sadece boğuk bir vızıltı dıuymasıyla altüst olur. Doktor Ruben’e işitme kaybı yaşadığını ve kısa bir süre sonra sağır olacağını söyler. Sessiz geleceği ile yüzleşmek zorunda kalan Ruben, hayatını nasıl şekillendireceği konusunda karar vermek zorunda kalır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kedimbenim

1 hafta önce

Hayat gerçekten de devam ediyor ve yitirdiğimiz bazı şeyleri, belki de geri almamamız gerekiyordur. Her kırılan şeyi tamir edemeyiz. Değişimleri kucaklayıp, yolumuza devam edebilmemiz için biraz dinginliğe ihtiyacımız var.
Son zamanlarda izlediğim en etkileyici filmlerden biri. Boğazda düğüm bırakan cinsten...

@melihkaya

3 hafta önce

Film, metal müzik sahneleri ile kısa bir giriş yapıp sonrasında tahmin ettiğimden çok başka bir şekle büründü. Yapımın büyük bölümü metal müzik ve konser havasından çok farklı bir yerde geçiyor ve ağırlıklı drama içeren bir yapım olarak ilerliyor. Açıkçası benim beklentim müziğin doyuruculuğu ve yer yer konserlerin temposu ile büyülenmekti ancak öyle olmadı bu yüzden şaşırdım ancak filmi çok beğendim. Başı ve sonu olan, gayet tutarlı, Riz Ahmed’in iyi oyunculuğunu içeren ağır tempolu, akıcı bir film.
Filmin en sevdiğim kısmı ise Ruben’nin Joe’dan şuna benzer bir cümle duyduktan sonra "Çalışma odamda oturduğun sabahlarda acaba hiç dinginlik yaşadın mı? Çünkü haklısın Ruben, dünya dönmeye devam ediyor ve gayet acımasız bir yer olabilir ama! o dinginlik anları benim için cennet gibidir." final sahnesinde kulaklığı çıkarıp o dingiliği yakaladığı andı.

@rambollezi

1 ay önce

filmi izlerken fark ettim ki rüzgarın sesi ne kadar da güzelmiş, bazı şeylerin kıymetini var olduklarında bilmek lazım.

@okumusoglu

1 ay önce

8 / 10

Geçişler biraz hızlı olmuş gibi fakat onun haricinde izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Bazı sahneler basit gibi görünmesine rağmen beni gerçekten derinden etkiledi.

@maverick16

3 ay önce

8 / 10

Duygu sömürüsüne bir an olsun bile dokunmadan, olaya değil duruma yoğunlaşan filmleri seviyorum. Film, bu tanıma tamı tamına uyuyor. Ağır dramı, cıvık cıvık duygu pornosuna çevirmeden anlatabilmiş. Oyunculuklar başarılı. Tertemiz dram, sektirmeyin izleyin. 8/10

@lecoq

3 ay önce

8.1 / 10

Ruben Stone,
Stay strong.
Life is long
And this is wrong.
Dıptıs!
SPOILER

Sound of Metal filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sound of Metal filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sound of Metal filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL