Sound of Metal Yorumları

Sound of Metal filmi detayları

@kedimbenim

1 hafta önce

Hayat gerçekten de devam ediyor ve yitirdiğimiz bazı şeyleri, belki de geri almamamız gerekiyordur. Her kırılan şeyi tamir edemeyiz. Değişimleri kucaklayıp, yolumuza devam edebilmemiz için biraz dinginliğe ihtiyacımız var.
Son zamanlarda izlediğim en etkileyici filmlerden biri. Boğazda düğüm bırakan cinsten...

@melihkaya

3 hafta önce

Film, metal müzik sahneleri ile kısa bir giriş yapıp sonrasında tahmin ettiğimden çok başka bir şekle büründü. Yapımın büyük bölümü metal müzik ve konser havasından çok farklı bir yerde geçiyor ve ağırlıklı drama içeren bir yapım olarak ilerliyor. Açıkçası benim beklentim müziğin doyuruculuğu ve yer yer konserlerin temposu ile büyülenmekti ancak öyle olmadı bu yüzden şaşırdım ancak filmi çok beğendim. Başı ve sonu olan, gayet tutarlı, Riz Ahmed’in iyi oyunculuğunu içeren ağır tempolu, akıcı bir film.
Filmin en sevdiğim kısmı ise Ruben’nin Joe’dan şuna benzer bir cümle duyduktan sonra "Çalışma odamda oturduğun sabahlarda acaba hiç dinginlik yaşadın mı? Çünkü haklısın Ruben, dünya dönmeye devam ediyor ve gayet acımasız bir yer olabilir ama! o dinginlik anları benim için cennet gibidir." final sahnesinde kulaklığı çıkarıp o dingiliği yakaladığı andı.

@rambollezi

1 ay önce

filmi izlerken fark ettim ki rüzgarın sesi ne kadar da güzelmiş, bazı şeylerin kıymetini var olduklarında bilmek lazım.

@okumusoglu

1 ay önce

8 / 10

Geçişler biraz hızlı olmuş gibi fakat onun haricinde izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum. Bazı sahneler basit gibi görünmesine rağmen beni gerçekten derinden etkiledi.

@maverick16

3 ay önce

8 / 10

Duygu sömürüsüne bir an olsun bile dokunmadan, olaya değil duruma yoğunlaşan filmleri seviyorum. Film, bu tanıma tamı tamına uyuyor. Ağır dramı, cıvık cıvık duygu pornosuna çevirmeden anlatabilmiş. Oyunculuklar başarılı. Tertemiz dram, sektirmeyin izleyin. 8/10

@lecoq

3 ay önce

8.1 / 10

Ruben Stone,
Stay strong.
Life is long
And this is wrong.
Dıptıs!
SPOILER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL