Yarının Sınırında

(2014)

Edge of Tomorrow

Film 1 Saat 53 Dk. Aksiyon, Macera ABD, Kanada 6 Haziran 2014

7.5

391 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.9 (592.941 OY)

KONUSU
Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz. Artık dünyadaki tüm ordul ... Devamı
Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz. Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek durumundadır ve bu güç birliği dışında ikinci bir şansları yoktur.

Subay Bill Cage daha önce bu savaşlardan hiçbirine katılmamış tecrübesiz bir askerdir ve atıldığı yeni görevi onun için bir nevi intihar anlamına gelmektedir. Beklenen olur; Cage dakikalar içerisinde öldürülür... Fakat bu bir sonu değil, yeni bir başlangıcı doğurur. Cage, sıradışı bir şekilde cehennem gibi bir günde uyanır, kendini kırılması zor bir döngünün içerisinde bulur. Buna göre her seferinde ölüp sonrasında yeniden dirilip aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır. Her geri dönüşünde daha güçlü, daha zeki ve Mimics’lerle daha kolay başa çıkabilir hale gelse de kendine verilen iş dünyanın en zorlu görevidir.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
O

@ozan_taylan

10 ay önce

"Groundhog Day" filminin bilim kurgu versiyonu diyebiliriz. Keyifli bir film tanıdık bir senaryo.

@ravenna

11 ay önce

Gerçekten güzel bir film olmuş. Öyle iyi bir kurgusu var ki izlerken alıp götürüyor. Döngüler çok iyi. Tom,ne muhteşem bir şeysin sen yaa! Mükemmel bir performans. Özellikle bilim kurgu seviyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

@miss_nobody

1 yıl önce

Beraber izlediğim arkadaşım uyuyakalmıştı ,diğer gün izlemek için tekrar açmış ve tabii ki nerede kaldığını kesinlikle bulamamış.İzleyecekseniz bir kerede bitirin.

@dmlabrb

2 yıl önce

televizyonda izlemiştim ilk olarak ben bu filmi. televizyonda izlenecek film o yüzden benim için.

@withmg

2 yıl önce

9.5 / 10

Boş zamanınız varsa mutlaka izlemeniz gereken bir film. Oyunculuklar, görsellik ve kurgu muazzamdı. Bir bakın derim :)

@ekopyen

3 yıl önce

Son 2-3 dakikasındaki olaylar filme yakışmamış bence. Onun haricinde güzeldi. Tom Cruise’u ben de pek sevmem normalde filmlerine soğuk yaklaşırım -Collateral’i beğenmiştim- ama bu filmde öyle gözüme batmadı, özellikle filmin ilk yarısındaki korkak-beceriksiz karakteri yansıtışı samimi ve güzeldi.

Omega’yı indirdikten sonra orada kahraman olarak ölecekti işte karakter, oradan tekrar Omega’nın gücüne kavuşup zamanda geriye gidebilmesi ama bu sefer uzaylıların yok olmuş olması sırıtmış ve sığlaştırmış filmi. Yani zaten insanlığı kurtarmışlardı, yeterince mutlu sondu objektif açıdan.İlle de filmin baş karakterleri de mutlu romantik bir sona sahip olsun diye film boyunca soru işaretlerini titizlikle açıklayıp kurguyu sağlam tutan senaryonun son iki üç dakikada bunu sorgulanabilir ve göze batacak hale getirmesi kalitesini düşürmüş bana kalırsa.

@teslime_cesur

3 yıl önce

2.2 / 10

ilginç bir bilim kurgu filmi en başlarda sıkıcı olsada sonlara doğru güzel

@ham

4 yıl önce

7.6 / 10

Film ilk başları beni sarmamıştı gittikçe heyecanlanıyor.

bir amerikan klişesi olarak öpüşmede var.

@shiningforhope

4 yıl önce

Diyebildiğim tek şey, vov çok ilginç, oldu..

@soleil

5 yıl önce

En çok sevdiğim kısımları Tom Cruise'ın korkak bi amerikan subayını canlandırdığı ilk sahneler .. sonra gittikçe tadı tuzu kaçtı :)

@vfv

5 yıl önce

Her gün savaşmak ve yeniden ölmek zorunda. Onun için her uyanış aslında yeniden ölmek demek oluyor. Ama her ölüşünde yeni bir tecrübe kazanıyor. Hata yap ki öğren. Filmdeki karakterin yaşadıgı her ölüm sonrası daha ileriye gitmesi kendini daha iyiye taşımaası filmi fazlasıyla heyecanlaştıran bir faktör. Senaryo olarak gayet akıcı bir film oldugunu düşünüyorum. Biraz kısır bir döngü olsa da birbirini takip eden ve tekrar eden olaylar sonrası işlerin farklı boyutlara varması bana Yaşam Şifresi isimli filmi hatırlatmadı değil. O filmde de bir bombanın patlamasını engellemek için bir asker sürekli olarak zamanda yolculuk yapıyor patlama anını sürekli yaşıyor ve ölüyor fakat her ölüşünde olayı çözümlemek açısından daha ileriye adımlar atıyordu. Senaryonun yanı sıra filmin yönetmenliği de fazlasıyla başarılı. Aksiyon sahneleri özenli ve efectler çok iyi. Kamera kullanımı ve atmosferi de fazlasıyla başa
... Devamı
Her gün savaşmak ve yeniden ölmek zorunda. Onun için her uyanış aslında yeniden ölmek demek oluyor. Ama her ölüşünde yeni bir tecrübe kazanıyor. Hata yap ki öğren. Filmdeki karakterin yaşadıgı her ölüm sonrası daha ileriye gitmesi kendini daha iyiye taşımaası filmi fazlasıyla heyecanlaştıran bir faktör. Senaryo olarak gayet akıcı bir film oldugunu düşünüyorum. Biraz kısır bir döngü olsa da birbirini takip eden ve tekrar eden olaylar sonrası işlerin farklı boyutlara varması bana Yaşam Şifresi isimli filmi hatırlatmadı değil. O filmde de bir bombanın patlamasını engellemek için bir asker sürekli olarak zamanda yolculuk yapıyor patlama anını sürekli yaşıyor ve ölüyor fakat her ölüşünde olayı çözümlemek açısından daha ileriye adımlar atıyordu. Senaryonun yanı sıra filmin yönetmenliği de fazlasıyla başarılı. Aksiyon sahneleri özenli ve efectler çok iyi. Kamera kullanımı ve atmosferi de fazlasıyla başarılı. Bu film için çok büyük bütçeler ayrılmış ve film gişede gayet başarılı olmuş. Fakat filmin çapına ve puanlarına bakılırsa bu film en az 500 milyon dolarlık kazanç elde etmeliydi diye düşünüyorum. Filme 178 milyon dolar harcamışlar ve 370 milyon dolarlık kazanç elde etmiş. Filmin yönetmeni sinema dünyasında aslında tanıdıgımız bir isim. Bourne serisi ile Bay ve Bayan Smıtt filmlerinin yönetmeni. Az ve öz olan çalışmalarıyla gayet başarılı bir filmografiye sahip. Umarız yakında daha iyi ve bu tür güzel projeleriyle karşımızda olur. Tavsiye ederim. 10/ 8.5

@cartoonshowroom

6 yıl önce

film hakkındaki tek eleştirim şudur:

uzaylılar matrixteki makineleri andırdı. keşke biraz daha orjinal olsalarmış.

@sevdus

6 yıl önce

Kurgu güzel de tutkuyu alamadım ben.Bir şeyler çiğ kalmış hissi veriyor.Oyunculardan kaynaklı olabilir.Filmin türünü arı bir şekilde ele alacak olursak kurgu iyi düşünülmüş.Bundan önce yapılan kurgu filmlerine nazaran çok aşağıda değil.Ama bu insanlık böyle zamansal anlamda gitmeli-gelmeli çok daha iyi filmler görmedi mi?Elbette gördü!
U

@umutocgdr7

6 yıl önce

7.9 / 10

Daha bir filme ilk defa yorum yapıyorum daha önce bu kadar şirin piti piti böyle yumuş yumuş bi film izlemedim gerçekten mutlaka izleyin derim :D 7.9

@zopa1971

6 yıl önce

7.5 / 10

Source Code + Matrix + War of the worlds = Edge of tomorrow
SPOILER

Yarının Sınırında filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yarının Sınırında filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yarının Sınırında filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL