Danimarkalı Kız

(2015)

The Danish Girl

Film 1 Saat 59 Dk. Biyografi, Dram İngiltere, ABD 12 Şubat 2016

7.7

193 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (152.801 OY)

KONUSU

Danimarkalı Kız, Lili Elbe ve Gerda Wegener'in yaşamlarından esinlenen çarpıcı bir aşk hikayesidir. Film, Lili'nin bir transgender olarak çığır açan yolculuğuna ve Gerda ile olan evliliklerini konu alıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

2 ay önce

7.8 / 10

Eddie Redmayne'nin oyunculuğunu izlerken nutkum tutuldu.Bu kadar rolune bütünleşmesi ,adeta onu yaşıyor olması inanılmaz olmuş.Tarifsiz duygularla izlerim.Herkesin de izlemesini öneririm.

@wersolame

3 yıl önce

Ya eddie redmnye filmin sonlarına doğru kadın olmayı çok yansıtamamaış sanki kadınlar sürekli utanır gibi bir tavır sergilemiş sırıtıp durması ise olayı saçmalaştırmış sanki delirmiş gibi görünüyor son sahnelerde.
Bunun dışında iyiydi , dönemi iyi yansıtmış dekorlar , manzaralar , şehir falan.

@haoff

3 yıl önce

izlediğim en güzel ve hüzünlü film..muhteşem.

@ashes

3 yıl önce

7.5 / 10

Biliyorum bu hikaye Gerde Wegenerin değil ama ben filmin belirli bir bölümünden sonra daha çok bu karakterin inanılmazlığına kaptırdım kendimi.Bu dünyada Einar Wegener lerin varlığından haberdarız ama Gerde apayrı bişey gerçekten.Belki de bu hikayeyi inanılmaz kılan Gerde dır.

@cerenezgi

3 yıl önce

8.5 / 10

Oscar alabilecekken Eddie Redmayne'e haksızlık yapıldı. Leo'ya vermek için verdiler halbuki ona daha önce verilmesi gerekiyordu.

@cigilipab

3 yıl önce

10 / 10

Mutlaka izlenmeli.. Tüyler ürpertici derecede mükemmel..
F

@fthgzl79

3 yıl önce

6.6 / 10

Garip ama sıradan bir film..Başroldeki iki oyuncu da çok iyiydi..Yönetmen zaten malum ama senaryo akıcı değildi..Filmi izlerken neyle karşılaşacağımızı az çoktahmin edebiliyoruz..Böyle olmamalı işte..Filmin baş taraflarında mevzuyu anlıyoruz ve ondan sonrası sıkıcı hale geliyor..10/6

@normajeane

4 yıl önce

9.5 / 10

Her şeyden evvel muhteşem bir sanat eseri izlediğime inanıyorum. Lili'nin yaşadığı karmaşa, netlik o kadar iyi yansımış ki adeta filmi yaşadım. Alicia Vikander'in oyunculuğu olağanüstüydü.Film, Holsoe tabloları gibi sade ve şıktı.

@fruit-fly

4 yıl önce

8.4 / 10

Hemen soyleyeyım Eddie Redmayne'nin oyunculuguna laf yok. Hayatı boyunca erkek olarak yasamıs ve kadın gıbı davranmayı kadınları ızleyerek ogrenmıs bır ınsanın halleri tabı kı bazen yapmacık gorunebılır kotu bır taklıt gıbı gorunebılır dolayısıyla benı ınandırdı hatta aglattı bıle:(

@oldiessong

4 yıl önce

Filmi izlerken sıkıldığımı söyleyemem. Ayrıca Eddie Redmayne'nin oyunculuğu gayet başarılıydı. Filmin gerçek bir olaydan alınmasının yanında diğer insanların tepkisine dikkat çekmesi çok güzel olmuş

@maverick16

4 yıl önce

7 / 10

Eddie Redmayne'in oyunculuğunu yere göğe sığdıramayanlara anlam veremedim, o acayip bakışları ve ağlayacakmış gibi sırıtması hiç doğal değildi.Deli gibi yapmış kendini :) O döneme göre olması gereken karakter değişimi yansıtılamamış, inandırıcılık kaybedilmiş.

Alicia Vikander kusursuz oynamış.

Beklentiye girmeden izledim bu filmi ancak görsel açıdan iyi bir yönetim olduğundan ve vikander'in oyunculuğundan olsa gerek hiç sıkılmadım izlerken, film sakin bir seyirde devam etti.

Filmin senaryosun zayıftı ve sanki hikayede asıl üzerine düşülen kişi Gerda'ydı filmin adı daThe wife of danish girl olsa iyiymiş :)

Filmde duyguyu hissettirme sorunu vardı.Einar'ın stiptizciyi seyrederken onu taklit etmesi gibi vurucu sahnelerden bir kaç tane daha olmalıydı.

Herşeye rağmen Alişyacığımın hatrına 70/100

@the-naaled

4 yıl önce

1 / 10

Leo'nun The Revenant performansı iyiydi ama burda Eddie çok daha fazlasını yapmış. Redmayne geçen sene felçli bir insanı canlandırmıştı (Hawking). Şimdiyse bir kadını (kadın gibi hisseden bir erkeği)canlandırmış. Çok da iyi başarmış. Geçen sene bu ödülü kazanmış olması en büyük eksisi. Fakat benim Oscarım bu yıl da Eddie Redmayne'e.

Filme gelecek olursak; aday olmayı haketmiş. Oldukça az değinilen (hatta çok çok az) bi konuda biyografi bulunmuş ve filme alınmış. Kesinlikle akıcı, sıkmayan bir film. Oyunculuklar desen Redmayne ve Vikander dışındakileri filmden sonra hatırlamıyorsun bile. Bu ikili filmi almış götürmüş.

Vikander'e de ayrı bir not düşmek gerek. Bu hoş bayan son bir iki senedir kendisini iyice gösterir oldu ve onu daha da fazla göreceğimizi düşünüyorum.

@uniqueen

4 yıl önce

Eddie Redmayne 2.oscarlık performansını göstermiş filmde bişeylerin eksik ve kopukluk olduğu fazlasıyla belli oluyor. Redmayne nın oyunculuğu filmi götürmüş..

oscarı en iyi kadın ve erkekte alırdı.

alakasız not :leo alamayacak lakin redmayne akademi üstüste oscar vermez
SPOILER

Danimarkalı Kız filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Danimarkalı Kız filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Danimarkalı Kız filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL