7.7

92 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (24.579 OY)

KONUSU
Özgürlük hareketlerinin kasıp kavurduğu 1970’lerde, Patrick ’Kitten’ Braden isimli bir gencin büyüleyici ve dokunaklı öyküsü Plüton’da Kahvaltı.

Patrick, daha ufacık bir bebekken ailesi tarafından terkedilmiş ve Peder Bernard’ın kapısına bırakılmıştır. Daha henüz büyüme sancıları çektiği ufak yaşl
... Devamı
Özgürlük hareketlerinin kasıp kavurduğu 1970’lerde, Patrick ’Kitten’ Braden isimli bir gencin büyüleyici ve dokunaklı öyküsü Plüton’da Kahvaltı.

Patrick, daha ufacık bir bebekken ailesi tarafından terkedilmiş ve Peder Bernard’ın kapısına bırakılmıştır. Daha henüz büyüme sancıları çektiği ufak yaşlarında bile kendi farklılığının bilincindedir ve bütün tepkilere ve baskılara rağmen değişmeyi reddeder. Yıllar geçip de kendi başına hareket edebileceğinin bilincine varır varmaz, Londra’ya gidip annesini aramaya karar verir. Bu yolculuk, onu hem kendisi ile ilgili hem de bilmediği bambaşka dünyalarla ilgili yenilikleri keşfetmesini sağlayacaktır.

Neil Jordan’in İstanbul Film Festivali’nde de büyük beğeni toplayan 2005 yapımı çalışması Plüton’da Kahvaltı, Cillian Murphy’nin üstün performansı ile çok etkileyici bir sinema şölenine dönüşüyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@sabiha

2 yıl önce

8 / 10

Galaktik yalnızlığından öptüğüm Patrick "kitten" Braden belki çoğumuzdan daha "kadın" Patricia ve oyunculuğuna şapka çıkardığım Cillian Murphy

@emrormn

3 yıl önce

8.4 / 10

Müthiş bir amaç kazandım hayatımda, dokunduğu her insanın hatırında böyle güzel kalabilmek... Aradan geçen zamanla sadece ve sadece güzel şeyler düşünebilirsiniz Patrick ’Kitten’ Braden için.
Z

@zeytinekmek

8 yıl önce

Hayran kaldığım galaktik anlatımınmüziklerle tatlandığı, aslını saklayandokunaklı film.

@surgeon

11 yıl önce

8.6 / 10

Cillian Murphy'den mükemmel oyunculuk. 2010 da Peacock isimli bir filmde daha böyle müthiş oyunculuk sergilemiş. Konu olarak ta benzerdir. Kısacası bunu seven onu da sever.
W

@warlocq

12 yıl önce

9 / 10

filmin, tahminimce ilk 15 dksını izlemediğim için izlenecek filmler kategorisine koydum, yine olsa tekrar izlerim. güzel ve özgün bir hikayesi vardı. oyunculuklar da ortalamanın üzerindeydi.
O

@outcast

14 yıl önce

Bu filmin komik olması gerekiyordu ama izlediğim en hüzünlü filmlerden biriydi..Çok güzel ama çok hüzünlü...İnsanda o şarkıları dinleyerek aşık olma isteği uyandırıyor..
P

@patricia

15 yıl önce

6 / 10

kesinlikle izlenmeye deger bi film.homoseksüellige başka başka bakan başka anlatan gayet güzel bi film.
S

@sumukluben

16 yıl önce

9 / 10

Ne kadar zamandır bu kadar tatlı bir seyretmedim. Homofobik olanların seyretmeleri muhakkak tavsiye edilir. Çok güzel bir film.
SPOILER

Plüton'da Kahvaltı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Plüton'da Kahvaltı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Plüton'da Kahvaltı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL