5.9

64 OY
PUAN VER
5

IMDb: 5.6 (2.205 OY)

Süre

1 Saat 50 Dk.

Tür

Dram

KONUSU

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır. Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur. Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

İstanbul Kırmızımsısı

'İstanbul kırmızısı', küçücük roller için bile seçilmiş oyuncular da dahil  -Tuba büyüküstün'ü sevmedim aramızda-  olmak üzere tam kadro çok iyiydi. Müziklerde çok güzeldi ama Sezen aksu' da ol...
enik-kral

@enik-kral yazdı...

08.03.2017

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@nesecinar yazdı...

Pzt, 20 Mar 2017, 21:27 (1 yıl önce)

Filmin ilk haberlerini okuduktan sonra Özpetek'in filmden kareler içeren Instagram paylaşımlarıyla beklentim gittikçe arttı. Belirsiz sonundan yakınmayacağım, her şeyi gözümüze sokmasını zaten beklemedim. Enfes sofralar, güzel manzaralar, gülümseten anlar yine vardı. İstanbul böyle karmaşık, ağlamakla gülmenin, zenginle fakirin, terörün ve eğlencenin bir arada olduğu bir şehir, bize toz pembe anlatmasını bekleyemezdik. Ancak mesaj kaygısıyla, her şeye değinmeye çalışınca da duyguların tümünü geçiremedi bence bizlere. Tuğba Büyüküstün'e gelince, güzel kadın yahu. Sahnelerinde o gözlerini süzdükçe, kamera da yavaşça süzülüyor. Bir sürü hoş fotoğraf karesi veriyor ama oyunculuk konusunda o kadar etkileyici olduğu söyleyemiyorum maalesef. Ortadoğu'da fazlaca izleneceği kesin. Ferzan Özpetek'in filmlerinde ikidir Sezen Aksu'yu duyamıyoruz. En çok da İstanbul filmine yakışmaz mıydı onun sesi? Bir sonraki filminde Sezen, İtalyanlar, bol kahkahalı ve dostlarla kurulmuş sofralar olsun. Türkler olmasa da olur. Biz onu böyle seviyoruz.

@aylakmadame yazdı...

Per, 16 Mar 2017, 20:23 (1 yıl önce)

''Nergis Öztürk gibi şahane bir oyuncu dururken Tuba Büyüküstün gibi yeteneksiz birini neden başrol yaparsın Ferzan?''diye sormak isterdim ruz-ı mahşerde...püüüü

@mulayimbey yazdı...

Çar, 15 Mar 2017, 10:59 (1 yıl önce)

Bende çoğu kişi gibi büyük beklentilerle gittim filme.görsellik işleniş çok güzel ama niyeyse çok ortada kaldı film.evet sonucu seyirciye bırakan filmler var ama bu film başını sonunu herşeyini seyirciye bırakmış yada bana öyle geldi.beklentisiz gitseydim belki daha çok severdim dolayısıyla gitmeyenlere tavsiye beklentiyle gitmeyin..

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

İstanbul Kırmızısı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

İstanbul Kırmızısı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

İstanbul Kırmızısı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI