Cehennem Melekleri 2

(2012)

The Expendables 2

Film 1 Saat 43 Dk. Aksiyon, Macera ABD, Almanya 17 Ağustos 2012

6.5

154 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.6 (323.363 OY)

KONUSU
Cehennem Melekleri Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunnar Jensen (Dolph Lundgren),Toll Road (Randy Couture) ve Hale Caesar (Terry Crews), Mr. Church’un (Bruce Willis) liderliğinde yeniden bir araya geliyorlar; fakat bu sefer mesele biraz kişisel. Z ... Devamı
Cehennem Melekleri Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunnar Jensen (Dolph Lundgren),Toll Road (Randy Couture) ve Hale Caesar (Terry Crews), Mr. Church’un (Bruce Willis) liderliğinde yeniden bir araya geliyorlar; fakat bu sefer mesele biraz kişisel. Zira basit bir hesaplaşma, aralarından birinin öldürülmesiyle sonuçlanınca, intikam almak kaçınılmaz olacak.

İkinci filmde yönetmen koltuğuna Stallone yerine Simon West otururken, senaryoda Dave Callaham ve Sylvester Stallone’nin imzası var. Kadrosunda Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme,Chuck Norris, Terry Crews, Mickey Rourke, Dolph Lundgren gibi aksiyon sinemasının gözde yıldızlarını da barındıran film Amerika’da 17 Ağustos 2012’de vizyona girecek...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@onur4444

11 yıl önce

bu şey müzeye ait olmalı...

hepimiz öyle...

sinemadan anlamayan ve saçma sapan eleştiriler yapanlara sylevestre stallone'dan müthiş bir gönderme...

heyt adamım benim...be!

bir kere daha gözüme girdin rambo

@epilogue

11 yıl önce

Aksiyon mu daha bol klişeler mi ben tam olarak çözemedim.
T

@the_gunners

12 yıl önce

sıkıldım arkadaş sıkıldım bi insan böyle bi filimde de sıkılabiliyomuş meğer. ama suç bu filme bu kadar klişeyi koyanlarda. ilk filmide bu filmi de son derece gereksizdi bence

@vfv

12 yıl önce

Öncelikle şunu belirteyim bu filmi izlemiş olanlara ve izleyeceklere. Bu filmde mantık hataları aramak için izleyenler bence kendilerini en yakın pencereden aşagı atsınlar. Şu oyuncu kadrosu hangi filmde var. Adamlar 2 saat boyunca hiç bişe yapmasınlar yine izlerim abi kimse kusura bakmasın. Ki bence ilk filme göre çok daha iyiydi. İlk film iyiydi ama beklentilerin altındaydı yinede ama bu sefer yönetmen koltuguna Aksiyon sinemasının en iyi yönetmenlerinden olan Stolen, Mekanik, Con air, Tomb Raider gibi filmleri yönetmiş olan SİMON WEST var.Bu filme baktıgımızda Simon West farkını ortaya koymuş.Ayrıca oyuncu kadrosuna eklenen isimler var.Mesela ilk filmde kötüler kadrosu iyiydi ama daha iyi olmalıydı o eksiği bu filmde kapatmışlar.Jean Claude Van Damme, Scot Adkins gibi müthiş isimler kadroya dahil olmuş. Tabi insan düşünmeden edemiyor yinede düşmanlar daha güçlü olabilir miydi ? TERMİNATÖRLÜK ARNOLD UN RUHUNDA VAR... Tabi kötülerden b
... Devamı
Öncelikle şunu belirteyim bu filmi izlemiş olanlara ve izleyeceklere. Bu filmde mantık hataları aramak için izleyenler bence kendilerini en yakın pencereden aşagı atsınlar. Şu oyuncu kadrosu hangi filmde var. Adamlar 2 saat boyunca hiç bişe yapmasınlar yine izlerim abi kimse kusura bakmasın. Ki bence ilk filme göre çok daha iyiydi. İlk film iyiydi ama beklentilerin altındaydı yinede ama bu sefer yönetmen koltuguna Aksiyon sinemasının en iyi yönetmenlerinden olan Stolen, Mekanik, Con air, Tomb Raider gibi filmleri yönetmiş olan SİMON WEST var.Bu filme baktıgımızda Simon West farkını ortaya koymuş.Ayrıca oyuncu kadrosuna eklenen isimler var.Mesela ilk filmde kötüler kadrosu iyiydi ama daha iyi olmalıydı o eksiği bu filmde kapatmışlar.Jean Claude Van Damme, Scot Adkins gibi müthiş isimler kadroya dahil olmuş. Tabi insan düşünmeden edemiyor yinede düşmanlar daha güçlü olabilir miydi ? TERMİNATÖRLÜK ARNOLD UN RUHUNDA VAR... Tabi kötülerden bahsettik ama iyilere katılan Arnold Scwardzenegerden bahsetmemek olmaz.Çok şükür ki politikayı bırakıyor.Çünküonu daha çok izlemek istiyorum. Gördük ki Arnold filme ayrı bir hava katmış. O terminatör havasını arabanın kapısını açarken nasıl hissettirdiğini gördünüz. Gelelim 3. film için konuşulanlara. Kötüler kadrosuna daha güçlü isimler eklenecektir. FACE OFF filminin müthiş ikilisi NİCOLAS CAGE ve JOHN TRAVOLTA nın adı geçiyor. Bence kötü kadrosuna eklenmeli her ikiside. John Travoltayı kötü rollerde çok izledik çok başarılı.Nicolas Cageyi de Kötü rollerde izledik. O da kötü rollerde kendini sevdirebilen pskopatlık ruhu var. Umarım 3. filmde olurlar. İyiler kadrosuna Jackie Chan katılabilirmiş. Sanırım 3. film çok daha iyi olacak.Ha birde Dipnot olarak belirtmek gerek.Sylevester Stallone suratına botoks falan yaptırmış yüzü gözü kaymış açıkcası hiç yakışmamış. Kaslarının da ilaçlarla şişirtme oldugunu da bilmeyen yoktur sanırım. Kendisini seveerim ama bu tip şeylerle kendisini daha kötü bir hale getiriyor. 10/ 8.0
M

@massima

12 yıl önce

9 / 10

Bu filmin lk filmden çok daha başarılı olduğu su götürmez bir gerçek.Ama ben seviyorum her iki filmide tekrar oturup zaman ayırabileceğim filmlerden.Kadro bile yetiyor beni heyecanlandırmaya.
A

@abrelosojos

12 yıl önce

4 / 10

İlk filmini izlemediğim halde ısrarları üzerine arkadaşlarla gitmek durumunda kaldığım bir filmdir .O kadar efsane oyuncunun olmasına rağmen kötü bir film olmayı becermiştir . Benim için çok gereksiz bir film.
E

@efenndisiz

12 yıl önce

insan insanı zincirle dövmemeli.

@tenekteplaz

12 yıl önce

Serinin birinci filminden daha iyi olduğu kesin. Salt aksiyon ve bolca patlama sahnesi arıyorsanız kaçırmayın. Ben en azından daha iyi bir kurguda olsun isterdim, sonuçta bu kadar efsane ismi bir araya topluyorsan az daha kafa yorucaksın değil mi? Son olarak, Chuck Norris filme hiç oturmamış. Hayalet gibi sağdan soldan çıkıyor ortaya pat diye.

@pudukheba

12 yıl önce

Ah Hollywood ahhhh... Yapma şunu ya...

Avengers la marvel kahramanlarının karizmasını çizdirdin; şimdi de yaşını başını almış kaslı kahramanlara mı geldi sıra???

Bir Rocky; bir terminatör kalitesinde film yapamıyorsan bırak bari adamları o filmlerle hatırlayalım;

Şu çikolata reklamında -tüylü bamya- ya dönüşen Muazzez Abacı gibi :P,konu sıkıntısından vaktiyle tek başına gişe rekoru kıran tüm baş rolleri tüylü bamyaya çevirmeye çalışma...!!!

@anagram

12 yıl önce

7.5 / 10

Oynadıkları filmlerde her daim başrol olan oyuncuları tek bir çatı altında toplamak büyük bir risk doğrusu. İlk film beklentilerimin ötesinde olmadı tabi ki.Sylvester Stallone hem yönetmen hem senarist hem de başrol oyuncusu olmanın tadını Ramboda almıştı ama Expendables (2010)da bunun zorluğunu da tatmış olacak ki ikinci filmde yönetmen koltuğunu Con Air ve Lara Croft:Tomb Raiderın kadrosundan hatırlayacağınız Simon Weste devretmiş. İsabetli de bir karar olmuş doğrusu.

Aşina olduğumuz bir konu, aşina olduğumuz sonuçlar bu filmde konunun pek bir önemi de yok zaten. Eski aksiyon seyircisini filme bağlayacak olan bu filmin konusu değil, diyalogları olacaktır. Efsanelerin kendileriyle ve birbirleriyle dalga geçmeleri ihtiyaç duyulan mizahın ana maddesini oluşturuyor;Willisin,The Terminatorserisinegöndermeyle sürekli Geri döneceğim(Ill be back) diyen Schwarzeneggere laf atması gibi, ki Arnold muhteşem dönüşler yapmış. Ayrıca hayatımda görd
... Devamı
Oynadıkları filmlerde her daim başrol olan oyuncuları tek bir çatı altında toplamak büyük bir risk doğrusu. İlk film beklentilerimin ötesinde olmadı tabi ki.Sylvester Stallone hem yönetmen hem senarist hem de başrol oyuncusu olmanın tadını Ramboda almıştı ama Expendables (2010)da bunun zorluğunu da tatmış olacak ki ikinci filmde yönetmen koltuğunu Con Air ve Lara Croft:Tomb Raiderın kadrosundan hatırlayacağınız Simon Weste devretmiş. İsabetli de bir karar olmuş doğrusu.

Aşina olduğumuz bir konu, aşina olduğumuz sonuçlar bu filmde konunun pek bir önemi de yok zaten. Eski aksiyon seyircisini filme bağlayacak olan bu filmin konusu değil, diyalogları olacaktır. Efsanelerin kendileriyle ve birbirleriyle dalga geçmeleri ihtiyaç duyulan mizahın ana maddesini oluşturuyor;Willisin,The Terminatorserisinegöndermeyle sürekli Geri döneceğim(Ill be back) diyen Schwarzeneggere laf atması gibi, ki Arnold muhteşem dönüşler yapmış. Ayrıca hayatımda gördüğüm en güzel uçan tekmeyi de Van Damme atıyor. En kızdığım konu ise Jet Linin çok çok erken ayrılması oldu. Filmin neredeyse bütün çekimleri bittikten sonra sete katılan Li bu filmin biraz dışında kalmış. İnanılmaz altyazı hatalarını da saymazsak (son zamanların en kötü çevirisiyle izledik bu filmi, eğer ingilizce biliyorsanız altyazılara gözünüz hiç kaymasın) üzerine söyleyecek pek bir şey kalmıyor.

Güzel bir aksiyon sahnesiyle başlayıp güzel bir aksiyon sahnesiyle biten film kalan zamanı 80ler esprileriyle süslemiş, eski seyircilere göz kırpmıştır. Simon West seçiminin isabetli olduğunu yineleyerek aksiyon seyircileri için tekrar tekrar izlenebilecek sahneleri ile The Expendables 2, bu kez 3ü bekletecek diyorum.
SPOILER

Cehennem Melekleri 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Cehennem Melekleri 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Cehennem Melekleri 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL