4.5

167 OY
PUAN VER
5

IMDb: 3.8 (6.839 OY)

KONUSU
Adem (Haluk Bilginer), genç ve güzeller güzeli sevgilisi Nergis (Elçin Sangu) uğruna 20 yıllık karısı Leyla (Demet Akbağ)’dan boşanmayı kafasına koymuştur. Ancak Leyla ile olan evliliği doğal yollarla bir türlü sona ermemekte ve bu durum, Nergis ile olan yasak aşkını iyice içinden çıkılmaz hale geti ... Devamı
Adem (Haluk Bilginer), genç ve güzeller güzeli sevgilisi Nergis (Elçin Sangu) uğruna 20 yıllık karısı Leyla (Demet Akbağ)’dan boşanmayı kafasına koymuştur. Ancak Leyla ile olan evliliği doğal yollarla bir türlü sona ermemekte ve bu durum, Nergis ile olan yasak aşkını iyice içinden çıkılmaz hale getirmektedir. Zavallı Ademin tek derdi aşk hayatı da değildir üstelik. Bir taraftan elindeki antik yazmaları almak isteyen karanlık Mahdum (Fırat Tanış) beyin, bir taraftan da kendisini deli gibi kıskanan beceriksiz avukatı Haris (Alican Yücesoy)in başına açtıkları dertlerle uğraşmak zorundadır.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@buuura

2 ay önce

6 / 10

Ezel Akay’ın yönetmiş olduğu baya başarılı filmler izledik ama bu onlardan biri değil. Oyunculuklar zaman zaman abartılı olsada ki bu Ezel Akay filmlerinde çoğunlukla gördüğümüz bir durum yerli yerinde olunca harika oluyor fakat bu filmde neredeyse her yerde olmuş özellikle karikatürize etme olayında yerli yersiz olmuş olması komik olmuyor. Hikayede anlatılmak istenen ana fikir çok sürüncemede kalmış. İyi yanı hiç mi yok teknoloji iyi kullanılmış , zaman zaman bazı oyuncuların tecrübesi farkını ortaya koymuş , müzikal kısımlar eğlenceli kısacası fazla beklentiye girmeden sırf yemek yerken ya da izleyecek hiç bir film bulamayınca vakit geçsin diye izlenebilir.

@arkadas

3 ay önce

bu kadar yüzeysel bir hikaye beklemiyordum. nihayet vardığı fikir hoş güzel, tartışılabilecek bir yere getiriyor ama aynı zaman da o kadar basit bir yer ki filmin de içini boşalttı.

filmde haluk bilginler’in diğer karakterleriyle konuştuğu bayılma anları dayanamadım ben ileri sardım.

çok genel konu başlıklarının tiyatro oyunlarında çok vasat işlendiğini düşünüyorum. kadınlık-erkeklik konusu bu kadar genel çerçeveden alınınca çok basit şeyler söylemek zorunda kalabiliyorsun. bu filmin vasatlığının da bir oyundan uyarlanmasıyla da ilgili olabileceğini düşünüyorum. sondaki demet akbağ diyalogları çok vasattı. böyle bir mesaja girmese biz zaten anlayacağız o kadar da göze sokma. o zaman belki filmin ilk kısmı da daha anlamlı olurdu.

@niyetisyen

3 ay önce

Filmin renklerini ve müziklerini hoş, evrensel bir iş yapılmış gibi. 2 olumsuz eleştirim var.
- Film, (son sahnesi hariç) hiçbir mesaj kaygısı hissettirmeyip öylesine çekilmiş bir film hissi yaratıyor.
- Aceleye mi geldi bilmiyorum ama çok fazla senkron kayması var.
G

@gamzeee

3 ay önce

4 / 10

Bu kadar muhteşem oyuncularla çekilebilecek en kötü film. O kadar merakla bekledim, yorumlara rağmen belki severim diye izledim ama gerçekte olmamış, üzücü..
F

@fatmaa

4 ay önce

2020’nin hayal kırıklıkları bitmiyordu...
K

@koalalumpur

4 ay önce

2.4 / 10

Yorumlara baktım ve o kadar da köyü değildir izleyip bir bakayım dedim ama gerçekten o kadar kötüymüş :( Bu kadroyla bu filmin çekilmiş olması üzdü beni. Şarkılarına katlanamadim ileri sardım. Bu film de Ezel Akay 2020 olarak tarihe kazinsin bakalim

@zorba

4 ay önce

3.8 / 10

Berbat senaryo, aşırı sıkıcı ve saçma hikayesinin yanında gördüğüm en itici karakteri (saçlarını ayırmış konuşutuğu anlaşılmayan att) de barındıran ızdırap filmsi.

@refikerdal

4 ay önce

Benim bilmediğim/anlamadığım "sanatsal" bir yönü varsa eğer bu filmin, oyuncularına saygısızlık etmek istemem ancak hakkaten çok kötü bir film.

@maximumgore

4 ay önce

7.5 / 10

yorumların büyük bölümüne katılmıyorum. filmi çok beğendim. bunu woody allen yapınca beğeniyorsunuz iki yüzlü sinefiller sizi :) gayet güzel, gerçeküstücü bir anlatımı var filmin. beni rahatsız eden tek şey, post prodüksiyondan kaynaklı ufak tefek teknik problemlerdi. (color, noise, greenbox gibi)

@black_alone

4 ay önce

fırat tanış role çok yakışmış biraz katlanayım dedim ama yok,haluk bilginer bile kurtaramadı

@fawkessa

4 ay önce

ezop tipi vodvil.

@uniqueen

4 ay önce

boşa harcanmış zaman para oyuncular

@cemfest

4 ay önce

5 / 10

2 saatlik filmde sadece 2 kere gülümsedim, onun dışında filmin bitmesini bekledim. Oyunculuklara lafım yok, gerçekten iyi fakat Haluk Bilginer şarkı söylemese daha iyi olurmuş

@haoff

4 ay önce

3 / 10

canım yandı yemin ediyorum. günün birinde haluk bilginer adına utanacağım hiç aklıma gelmezdi.
M

@mahi

4 ay önce

Yarım saat dayanabildim.Berbat berbat berbat
SPOILER

9 Kere Leyla filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

9 Kere Leyla filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

9 Kere Leyla filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL