Aşk Tarifi 2014

The Hundred-Foot Journey

7.4

59 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.3 (60.893 OY)

KONUSU

Bombay'da yaşayan Hassan Haji, dedesinin işlettiği restoran sayesinde mutfakla çocuk yaşta tanışmış, bu ilgisini yeteneğiyle pekiştirmiştir. Şimdilerde genç bir adam olan Hassan, dedesinden kalan müesseseyi başarıyla işletirken beklenmedik bir trajedi nedeniyle Bombay'dan taşınmak durumunda kalır. Ailesiyle birlikte Fransa'nın bir kasabasına yerleşir ve işini burada devam ettirmek için hazırlıklara başlar, restoranını açar. Böylece bu yeni restoranın sunduğu egzotik Hint mutfağı kısa sürede bölge halkının dikkatini çeker. Bu nedenle de bölgenin prestijli restoranı Le Saule Pleureur'de bir telaş başlar. Şef Madame Mallory, yeni rakibi Hassan'ın kendinden daha yetenekli olduğunu fark etmiştir ve bu durum, aralarında esaslı bir rekabetin doğmasına neden olur. Steven Knight'ın senaryosunu yazıp Lasse Hallström'ün yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Helen Mirren, Charlotte Le Bon ve Rohan Chand yer alıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (7)

@shamur-musti yazdı...

Per, 11 Oca 2018, 00:59 (6 ay önce)

7 / 10

Kavruk Atilla Taş'ın oynadığı :) güzel vaktinizi boşa harcamayan bir filmdi. İzledikten sonra kesinlikle pişman olmayacaksınız. Tavsiye ederim iyi seyirler.

@babanneminkaoti yazdı...

Pzt, 01 Oca 2018, 09:42 (7 ay önce)

6.8 / 10

İşin içine Hintliler karışınca filmler gereksiz uzuyor. Ama yine de güzel bir aile filmi, yemek ve pazar sahneleri özellikle keyifli. Sonuna doğru tempo düşüyor ve biraz American dreame bağlıyor. Yine de izlenilesi, tabi aç değilken. 

@selmass yazdı...

Paz, 11 Eki 2015, 00:05 (3 yıl önce)

7 / 10

bir filmde hintliler varsa o film eğlenceli oluyor sanırım bu da öyle bir film fransız soğukluğuna hint sıcaklığı karıştırılmış ve bize sunulmuş gibi. biraz aile biraz yemek herşey tadındaydı ve güzeldi.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Aşk Tarifi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Aşk Tarifi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Aşk Tarifi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI