3.5

2 OY
PUAN VER
5

IMDb: 6.2 (1.912 OY)

Süre

1 Saat 33 Dk.

Senaristler

Vincent Tavier

Yönetmen / Senarist

KONUSU

Calvaire'in yönetmeninden çılgın, aşkın, yıkıcı ve öldürücü bir tutkunun hikayesi. Michel için kadınları baştan çıkarmak oldukça kolaydır, hatta yaşamını idame ettirmenin bir yoludur. Bir kadını ağına düşürdüğünde ondan her istediğini kolayca alabilmektedir. İnternette tanıştığı Gloria bu kolay avlardan biri gibi gözükse de ikisinin arasındaki ilişki deliliğin sınırlarında gezinerek tenin ve güç ilişkilerinin sınandığı bir hâle bürünür. Gloria, Michel'in asıl 'iş'ini keşfettiğinde sorgulamadan kabul eder, hatta onun sadık bir yardımcısı olur. Bundan sonra masalsı ve grotesk anlatımıyla aşkın animalistik, tutkunun ve tenin ise en duygusal ve işlenmemiş hâlini odağına alan hemoglobin seviyesi yüksek bir hikayeye dönüşür. Büyüleyici, tekinsiz atmosferi ve Laurent Lucas ve Lola Dueñas'ın muazzam performanslarıyla adeta nefes alan grenli görüntüleriyle Aleluya, senenin en tedirgin edici gerilimlerinden olmaya aday! Fabrice Du Welz kült film Balayı Aşıkları'ndan yola çıkıp modern bir kara masala varıyor.

SPOILER

TÜM YORUMLAR (2)

@poormf yazdı...

Sal, 04 Nis 2017, 17:40 (1 yıl önce)

7 / 10

Bu tencere kapak hikayesinde türünün gereği mantık aranmadığında farklı senaryo, iyi oyunculuk. güzel görüntüleriyle kışkırtıcı bir film... 70/100

@yejades yazdı...

Per, 07 Oca 2016, 00:58 (2 yıl önce)

Esasında konusu güzel, farklılık var ama izlerken sıkıldım. Başta sıkıncı ve sıkıcı devam edince tam konsantre olamıyorum filme de. Böyle çok dikkatli filmi devam ettiremedim. Daha iyi bir seçenek bence bulabilirsiniz. Ya da şansınızı deneyin. 

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Alleluia filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alleluia filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alleluia filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER

SİNEROBOT

BUGÜN NE İZLEMEK İSTERSİN?

YILI

SÜRESİ

PUANI