Sibirya Berberi

(1998)

Sibirskiy tsiryulnik a.k.a The Barber of Siberia

Film 3 Saat Komedi, Dram Rusya, Fransa 26 Nisan 2002

7.5

27 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (11.592 OY)

KONUSU
Yıl 1905... Bir kadın, Amerika’nın ünlü askeri akademisi West Point’teki oğluna mektup yazmaktadır. Öyküsünü anlatırkeni uzun yıllar sır olarak sakladığı doğumu ile ilgili gizli gerçeği de ona açıklar..

1885’te genç Amerikalı Jane Callahan, Rusya’ya seyahate gitmektedir. Şık, ihtiraslı bir delikanl
... Devamı
Yıl 1905... Bir kadın, Amerika’nın ünlü askeri akademisi West Point’teki oğluna mektup yazmaktadır. Öyküsünü anlatırkeni uzun yıllar sır olarak sakladığı doğumu ile ilgili gizli gerçeği de ona açıklar..

1885’te genç Amerikalı Jane Callahan, Rusya’ya seyahate gitmektedir. Şık, ihtiraslı bir delikanlı olan Andrey Tolstoy da bu yolculuk sırasında tanışır. Askeri öğrenci, bu güzel ve alışılmadık yabancıya delicesine aşık olur.

Moskova tren istasyonunda Jane, kendi keşfi olan kocaman ağaç kesme makinesini Ruslara satmaya çalışan, Amerika’dan tanıdığı McCracken ile karşılaşır. McCracken, amacına ulaşmak için Jane’i herkese kızı olarak tanıtır. Jane’in rolü, yetkilileri ve McCracken’in gelecekteki müşterilerini ayartmaktır.

Yakışıklı askeri öğrenci Tolstoy’la yeniden karşılaşmak umuduyla Askeri Akademi’ye giden Jane, orada General Radlov’la tanışır. Jane, kısa sürede Radlov’un aklını başından alır. Jane ile evlenmeye karar veren Radlov, tesadüfen yolda karşılaştığı Tolstoy’dan McCracken’a giderken kendisiyle gelmesini ve ona yapacağı evlilik teklifini okumasını ister.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@naksidil

4 yıl önce

8.5 / 10

Aşk , tutku , kıskançlık ve öfke .. Naif bir delikanlının olgun bir kadına olan amansız , heyecanlı güzel aşkı.. Varsın sonunda prangalar olsun , varsın sonunda kavuşamamak olsun .. Kızgınlıkla iç içe özlem olsun , sırlar olsun .. Olsun da böyle güzel bir sevda olsun .. Sibirya Berberi ; Rus kültürüyle bezenmiş , çok akıcı sahnelere güzel repliklere sahip , izledikten sonra içten içe mutlu eden , iyi ki de izlemişim dedirten bir film benim nazarımda ..

@oky

5 yıl önce

Filmdeki festival Paskalya kutlamasıymış sanirim 40 günlük oruçtan sonra geleneksel yemeklerin yapıldığı, kutlamaların olduğu bir bayram. Cumartesi günü içiliyor, eğleniliyor, dövüşülüyor; pazar günüde herkes birbirinden af diliyor ve günahlardan arınıyormuş(bog prastit).
Mikhalkov gibi usta bir yonetmeni gec tanimis olmanin uzuntusuyle bu filmi ve yonetmenini sanata onem veren tum izleyicilere oneriyorum

@bugs

9 yıl önce

7 / 10

ilk defa rus yapımı bi film izledim ve hiç pişman olmadım. filmin süresi uzun olduğu için belki ilk bakışta uzak durabilirsiniz ama o süre hiç hissettirilmiyor, izlerken eğleniyorsunuz sizi içine alıyor.hem güldüren hem duygulandıran ve dönem ruhunu çok güzel yansıtan müzikleriyle bir bütün oluşturmuş hoş bi film. ayrıca oleg mensikov (tolstoy) un oyunculuğu ayrı bir artısı filmin.

@dehsett

12 yıl önce

Müzikler, dans sahneleri, karlı sahneler çok hoş. Hoş bir filmdi.
SPOILER

Sibirya Berberi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Sibirya Berberi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Sibirya Berberi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL