8.1

717 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.3 (914.553 OY)

KONUSU
Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miami’ye gelip uyuşturucu lordu Robert Loggia’nın emrinde çalışmaya başlar. Montana’nın hırsı ve öfkesi basamakları hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar. 170 dakikalık film, uyuşturucu dünyasının gizli kapılar ardında dönen çarklarından başl ... Devamı
Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miami’ye gelip uyuşturucu lordu Robert Loggia’nın emrinde çalışmaya başlar. Montana’nın hırsı ve öfkesi basamakları hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar. 170 dakikalık film, uyuşturucu dünyasının gizli kapılar ardında dönen çarklarından başlayarak suç dünyasını gözler önüne serer. Howard Hawks’ın 1931 tarihli aynı isimli filminden uyarlandı. Brian De Palma’nın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu da Oliver Stone’a ait. Hem türün hem de yönetmenin başyapıtlarından biri. Al Pacino’nun ders niteliğindeki performansını ve müziklerini de ayrı ayrı belirtmek gerek tabii.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yokitosama

1 ay önce

7 / 10

aç gözlülüğün neden tüm dinlerce en büyük günahlar içine girdiğinin nedeni gibi bir film. Aslında bu insanoğlunun temel pratiği sonucu edindiği bir karar. Resmen bir çok atasözünü filmde görüyoruz. Öfkeyle kalkan zararla oturur gibi.

ego her zaman insanın en büyük düşmanı oluyor.

Güzel film.
D

@dilsanoi

1 yıl önce

Bunca senelik kült bir filmle alakalı söylenmemiş bir şey söylemek zor tabiki, al pacino'nun oyunculuğuna filan yorum yapmaya gerek yok zaten müthiş oynamış. Sadece filmde dikkatimi çeken bir şey var: kadın karakterlerin hiçbirinin karakter derinliği yok, haklarında hiç bir şey bilmiyoruz, replikleri sahneleri max 2-3 dk. Tüm sahnelerinde mutlaka bir erkeğin etrafında ya da bir erkekle muhattaplar. Mafya ölünce diğer mal varlıklarıyla birlikte yine bir mal gibi diğer mafyaya taşınıyorlar. Its a man's world!

@bedribera

2 yıl önce

9.2 / 10

GTA havasında geçen, zaten Vice City’de de bolca atıf bulunan film. Pacino’nun da bu filmdeki aksanı, hareketleri tam yerinde. Tony Montana zaten karikatür gibi karakter. Ya bı de şu Push It to the Limit ne şarkı be:)
Acayip gaza getiriyor. Aslında filmde bayağı sıkıcı sahneler var. Ama filmin geneli bu açığı kapatıyor. İzlemenizi tavsiye ederim. "Say Hello to My Little Friend"

@filmist

4 yıl önce

9 / 10

alışılagelmiş mafya filmlerinden uzak bir film
Tony Montana'nın hızlı ve önlenemez yükselişi
Al Paçino 'nun adeta oyunculuk dersi verdiği bir film
sıradan mafya filmi değil "scarface"

@ravenna

4 yıl önce

Al Pacino'nun olağanüstü oyunculuk sergilediği hatta oyunculuğuyla devleştiği ,şüphesiz en iyi mafya filmlerinden biri.Senaryo,kurgu güzel,replikler orjinal.Efsane bir film olmuş.Hiç düşünmeden izleyin.Tavsiye ederim.Tony Montana , seni unutursam taş olurum ;)
H

@haliterdogdu060

6 yıl önce

10 / 10

Al Pacino'dan inanılmaz bir oyunculuk...

@heisenberg

7 yıl önce

aslında 1932 yılında çekilmiş orijinal filmin yeniden çevrimidir. orijinal yapım sinema tarihinde stüdyo sansürlerine karşı bir başkaldırı niteliğinde. mafyanın, uyuşturucunun, kanın, şiddetin amerikan film stüdyolarına akla gelmicek birçok teknikle sızdığı bir operasyon adeta. tabii al pacino'lu brian de palma yönetimi de büyük yapım. özellikle oyunculuk unutulmaz.
M

@momdika

9 yıl önce

Film tek kelimeyle Okkey...
A

@akntrky

10 yıl önce

Tek Kelimeyle Efsane Olmuş Filmlerden Birisidir Scarface......

@wafflee

10 yıl önce

Al Pacino dendiğinde ilk aklıma gelen film.Baş yapıtlardan biri.Bu filmdeki her sahne ayrı mükemmellik taşıyor.Al Pacino gibi dev bir isimde filmin daha da devleşmesini sağlıyor.Film hem Al Pacino'ya gönlümde yer ettirdi hem de Tony Montana karakteriyle unutulmazlar arasında yerini aldı.İzlediğim en iyi mafya filmlerinden.Kendinizi filme bırakın gitsin.
N

@nezlelikelebek

10 yıl önce

6.3 / 10

Filmde ''fuck'kelimesi adeta rekor kırmış...Al Paçino zirve yapmış bu filmde.Mafia dendimi Al Paçino ilk akla gelen isim..Tam bir mafia filmi...Bizim kurtlar vadisi bayağı bir kopya çekmiş bu filmden

@excadet

11 yıl önce

8.9 / 10

zaten dillere pelesenk olmuş Tony Montana tiplemesineden herkes neyin ne olduğu gayet biliyor.. Mükemmel.

@eyupk

11 yıl önce

9.5 / 10

izlediğim en iyi mafya filmiydi.al pacinoya hayran kalmamak elde değil.mükemmel bi oyunculuk sergilemiş hatta bence en iyi oynadığı filmdir bu.ve o son sahne hafızalardan asla silinmez

@mehmetaslan

11 yıl önce

8.6 / 10

Kokaine kafasını gömdüğü sahne efsanedir.

@arcsoytari

11 yıl önce

9 / 10

al pacino'nun harika oyunculuğu ve senaryonun güzelliği beni büyüledi. gerçekten herşeyiyle özel bir film.
SPOILER

Yaralı Yüz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaralı Yüz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaralı Yüz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL