6.7

23 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (25.436 OY)

KONUSU
Toni Camonte acımasızca içki kaçakçılığı işini patronu Johnny Lovo’dan çalar. Metresi Poppy’i de.Toni’nin kalbindeki tek zayıf nokta kyzkardeşi Cesca’ya olan sevgisidir. Bu sevgi ve sonrasındaki kıskançlık Tony’nin bazı hatalar yapmasına neden olur. Yeraltı dünyasındaki her hatanın bedeli ölümcüldür ... Devamı
Toni Camonte acımasızca içki kaçakçılığı işini patronu Johnny Lovo’dan çalar. Metresi Poppy’i de.Toni’nin kalbindeki tek zayıf nokta kyzkardeşi Cesca’ya olan sevgisidir. Bu sevgi ve sonrasındaki kıskançlık Tony’nin bazı hatalar yapmasına neden olur. Yeraltı dünyasındaki her hatanın bedeli ölümcüldür. Açıkça Al Capone’den esinlenen gangsterin öyküsü, sinemada ilk kez yaratılan ve yıllar boyu taklit edilen sayısız sahne içeriyor. Bu filmden yaklaşık 50 yıl sonra Brian de Palma da aynı konuyu beyazperdeye uyarlamıştı.
Paul Muni

Tony 'Scar...

Ann Dvorak

Cesca Camonte

Osgood Perkins

John 'John...

C. Henry Gordon

Insp. Ben ...

George Raft

Guino Rinaldo

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asdf_13

7 yıl önce

9 / 10

Sesli sinemanın henüz yayıldığı dönemlerde çekilmiş bir film. Bu konuda çoğu kimse M (1931)'i örnek gösterir. Oysa aralarındaki bir yıllık yapım farkı göz önüne alınsa bile bu film hem ses hemde efektler açısından M'den çok daha iyi. Hatta senaryo olarak kat be kat daha iyi... Ancak bir şekilde M daha popüler olmuş.

Karakter oluşturma açısından amerikan sinemasına yön vermiş bir film olduğunu düşünüyorum.

Teknik imkanlar ortadayken 83 versiyonu ile kıyaslamamak gerek. Hangisinin sinemanın gelişimine daha çok katkısı olduğunu düşünürsek bu yapım açık ara önde tabi.
SPOILER

Yaralı Yüz filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Yaralı Yüz filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Yaralı Yüz filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL