6.7

274 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (328.068 OY)

KONUSU
21. yüzyılda ütopik bir toplum... Filmin kahramanı Lincoln ve toplumun diğer üyelerinin tek amacı büyük çekilişi kazanıp, "ada"ya gitmektir. Bu umutla hayatına devam eden genç adam günün birinde olan biten her şeyin bir düzmece olduğunu öğrenir.

Lincoln ve diğerleri, aslında dış hayattan soyutlanmı
... Devamı
21. yüzyılda ütopik bir toplum... Filmin kahramanı Lincoln ve toplumun diğer üyelerinin tek amacı büyük çekilişi kazanıp, "ada"ya gitmektir. Bu umutla hayatına devam eden genç adam günün birinde olan biten her şeyin bir düzmece olduğunu öğrenir.

Lincoln ve diğerleri, aslında dış hayattan soyutlanmış olarak yaşayan klonlardır. Ve yaşatılma amaçları, klonları oldukları insanların yedek parçaları olarak varolmaktır. Günün birinde sağlığı bozulacak olan gerçek sahiplerine organ sağlamaktan başka varoluş amaçları yoktur.

Hasat zamanının yaklaştığını ve eninde sonunda sıranın kendisine de geleceğini bilen Lincoln, yaşadığı yerden kaçmaya ve yaratıcılarıyla yüzleşmeye karar verir.
Ewan McGregor

Lincoln Si...

Scarlett Johansson

Jordan Two...

Djimon Hounsou

Albert Lau...

Sean Bean

Dr. Bernar...

Steve Buscemi

James 'Mac...

Michael Clarke Duncan

Starkweath...

Ethan Phillips

Jones Thre...

Brian Stepanek

Gandu Thre...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@redfox

4 yıl önce

Konusu baya özgün,izlenmeye değer bir film.Uzatılmış bazı sahneler var ama yeter artık bitsin denilecek kadar da değil.Daha önceden izleseydim çok daha etkileyici geleceğine inanıyorum.

@aku

5 yıl önce

10 / 10

Sanırım hayatımda izlediğim ilk film

@hrarchon

5 yıl önce

Gayet güzeldi. Bilimkurgusal konusu olsun, insani mesajları olsun, sahneleri olsun gayet başarılıydı. İzlenmeye değer. Tavsiye ederim.

@didemkalayci

5 yıl önce

Konusu yüzünden tereddüt etmeden açıp izlediğim pişman da etmeyen bir film. Oldukça akıcı uzun olmasına rağmen rahat izleniyor ama aksiyon sahneleri gereksiz uzatılmış

@dilarakrkmz

7 yıl önce

filmin son sahnesini afişe koymak nedir

ben konusu açısından ilgi çekici buldum, film de sıkmayacak bir şekilde ilerliyor. Boş zamanınız varsa izleyin derim.
D

@dilekerd0gan

7 yıl önce

Sonunu merak ederek izlediğim nadir filmlerden. Konusu özgün fakat bazı aksiyon sahneleri filme fazla gelmiş gibi hissettiriyor. Scarlett Johansson'ın oyunculuğu bu filmde fazlasıyla eksik kalmış, yine de Ewan McGregor hatrına izlenebilir.

@tendopain

9 yıl önce

distopya felan kesin traşı.Filme güzel diyicektim ama 4 yerde mantık hatası var

@miss_nobody

9 yıl önce

Cesur Yeni Dünya izleri taşıyan güzel bir distopya olmuş.Görsellere ciddi emek harcanmış belli. Kötü olmamış ama aksiyon sahneleri sebebiyle bir hayli uzamış, hadi şimdi bitti derken bir bakıyoruz kahramanlarımız oradan oraya koşmaya devam ediyor.

@tutankhom

10 yıl önce

7 / 10

bu tarz senaryolu başka film izlemeyenler kesinlikle zevk alır. ama konusu itibarı ile buna benzer ve bundan daha iyi film izlediyseniz boş vakit geçirmek amaçlı olarak yine de zevk verir. ortaya attığı yeni bir felsefik durumu olmayan idare eder tarzında bir film. kötü demek haksızlık olur.

@alone

10 yıl önce

7.5 / 10

Distopya açısından klonlar tatmin edici seviyede, yine de bir Zamyatin ya da Orwell beklemek ciddi hayal kırıklığına sebep olacaktır.

@arkturomeda

11 yıl önce

6.9 / 10

Olumsuz eleştiri yapanların eksi yediği film. = Klişe film. Hem güzel hem kötü yanları olan bi film; Isyan , "insanın en önemli duygusu meraktir" " züppe insan hep züppedir" " kötülüğe yardım edenler de kötüdür" gibi hoş mesaj ve konular verilmiştı , şüphesiz gösterilen teknolojiler de insanın hoşuna gidiyor . Tabi oyuncular da ayrı hoşuna gidiyor insanın. FAKAT, " en büyük tanrı " " tanrıyı kötüleyen kötü yola sapmıştır cezasını bulur " " kimse insan ya da benzeri bir şey yaratıp öldüremez" " iyiler hep kazanır" " güzel kadın varsa birlikte olmalısın" gibi klişe ve herkese hitap etmeyen içeriklere de sahipti. Ayrıca bazı aksiyon sahnelerini saçmaydı ve insanlara gerekli bir mesaj vermediği halde boşuna bir sürü şey yıkıp döken , çöp yapan bir filmdi.

@stiff

12 yıl önce

7.5 / 10

Yine benim iki farklı kısımdan oluştuğunu düşündüğüm bir film. İlk yarısı bilim-kurgu ağırlıklı, ikinci yarısı daha çok aksiyon. Daha güzel olan kısmı da tabi ki bilim kurgu ağırlıklı olan kısmı... Yüksek binalar arasından, havada giden trenler on numara düşünülmüş. Olmayacak iş değil, ileride Japonlar yapar. Konusunu epey orijinal buldum. Sean Bean Doktor rolünde çok iyi iş çıkarmış. Ancak bir Odysseus değil tabi... Scarlett Johansson'un Sarah Jordan karakterinin gerçek dünyaya alışma süreci de zaman zaman gülümsetiyor.

@vfv

12 yıl önce

7.8 / 10

Michael bay yönetmen.Bence Ada Michael bay ın The ROCK (KAYA) adlı filmindne sonra yaptıgı en iyi iş.Diğer işleri de çok iyi özellikle görsel anlamda Michael Bay en iyilerden hiç kuşkusuz.Ama nedense çok eleştiriyor sinemaseverler.Tabi Türkiyede.Dünya çapında her zaman gişede büyük ses getirmiştir filmleri. Ama bu film gişede zarar etmiştir.Hemde bu oyuncu kadrosuna ragmen. Film İnsan klonlamanın mümkün oldugu bir zaman diliminde geçiyor.Konusu çok gerçekçi.Düşünsenize her insanın bir klonu olsa bi hastalık yaşadıgınızda onun saglıklı organını alabilirsiniz. Tıp bilimi bu konuda çalışmalar yapıyor.Ve Şuan günümüzde bile insan klonlamak mümkün. Ama buna izin verilmiyor.Bazıları Tanrının işine karışmak istemiyor veya başka nedenler.Doğru da değilmidir.Düşünün bir insanı klonladınız.O klona ruh verebilir miyiz ? Peki Ruhu olmayan şey yaşar mı ? Diyelim ruh verebildik o halde Tanrı rolünü üstlenmiş oluruz. Buda insanoğlunun sonu demektir. O
... Devamı
Michael bay yönetmen.Bence Ada Michael bay ın The ROCK (KAYA) adlı filmindne sonra yaptıgı en iyi iş.Diğer işleri de çok iyi özellikle görsel anlamda Michael Bay en iyilerden hiç kuşkusuz.Ama nedense çok eleştiriyor sinemaseverler.Tabi Türkiyede.Dünya çapında her zaman gişede büyük ses getirmiştir filmleri. Ama bu film gişede zarar etmiştir.Hemde bu oyuncu kadrosuna ragmen. Film İnsan klonlamanın mümkün oldugu bir zaman diliminde geçiyor.Konusu çok gerçekçi.Düşünsenize her insanın bir klonu olsa bi hastalık yaşadıgınızda onun saglıklı organını alabilirsiniz. Tıp bilimi bu konuda çalışmalar yapıyor.Ve Şuan günümüzde bile insan klonlamak mümkün. Ama buna izin verilmiyor.Bazıları Tanrının işine karışmak istemiyor veya başka nedenler.Doğru da değilmidir.Düşünün bir insanı klonladınız.O klona ruh verebilir miyiz ? Peki Ruhu olmayan şey yaşar mı ? Diyelim ruh verebildik o halde Tanrı rolünü üstlenmiş oluruz. Buda insanoğlunun sonu demektir. O halde klonlama bir insan klonlanıncaya kadar gizemini koruyacaktır. Anlattıklarımla şunu demek istedim.Yönetmen Michael Bay ın sadece görselliğe önem vermediğini demek istedim. Müthiş içi dopdolu önemli göndermeleri olan bir film ADA. Görsel açıdan da çok başarılı.Halen izlemeyenler varsa sırf konusu için bile kaçırılmaması gereken bir film. 10/ 8.0

@rodionof

13 yıl önce

9 / 10

bir süre sonra sıkan aksiyon sahneleri hariç çok sevdiğim oturup düşündürten bir film.

İzleme yılınızla ters orantılı olarak etkilenme durumunuz değişebilir.film 2019da geçiyor.yıllar ilerledikçe nerde la uçan arabalar dedirtir.
B

@batanga

14 yıl önce

sonu türk filmi gibi bitmese, klişe yumağı olmasa... se sa se sa. ama öle işte. geçiniz.
SPOILER

Ada filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ada filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ada filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL