7.5

424 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7 (35.720 OY)

KONUSU
Andre, şehrin yarısına onbinlerce dolar borcu olan yeteneksiz bir dolandırıcıdır. Alacaklılarının peşinde olmasından dolayı çareler aramaya başlar. Kendini teknik olarak Amerikalı gördüğü için Amerikan konsolosluğuna başvurur ama beklediği yardımı bulamaz. Güvenliği için hapse girmeyi bile göze alır ... Devamı
Andre, şehrin yarısına onbinlerce dolar borcu olan yeteneksiz bir dolandırıcıdır. Alacaklılarının peşinde olmasından dolayı çareler aramaya başlar. Kendini teknik olarak Amerikalı gördüğü için Amerikan konsolosluğuna başvurur ama beklediği yardımı bulamaz. Güvenliği için hapse girmeyi bile göze alır ama bunda da başarılı olamaz. Fakat kaderi, tesadüfi bir şekilde karşılaştığı uzun bacaklı Angela’nın ona yardım etmesiyle farklı bir yol almaya başlayacaktır. Paris sokaklarının alışılagelmiş kalabalığından uzak, parlak ışıkların aydınlattığı derin bir sessizlik içindeki sokaklarda geçen Angel-A, Luc Besson’un 10. yönetmenlik deneyimi. Jamel Debbouze, Rie Rasmussen, Gilbert Melki ve Serge Riaboukine’in rol aldığı filmi, Luc Besson 10 yıl evvel yazmaya başladığını belirtiyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@betelgeuze

2 yıl önce

Filmini çok beğendim. Siyah beyaz olmasının yanı sıra fantastik öğeler barındırması da filme ayrı bir hava ayrı bir güzellik katmış. İzlerken içinize bir mutluluk doluyor, yüzünüzde tebessüm oluşturuyor. Keza filmdeki müzikler ve diyolaglarda çok iyiydi. Luc Besson boşuna sevmiyoruz seni :) İzlemeden geçmeyin.

@linquter

3 yıl önce

7.5 / 10

Andre’nin hikayesi içinize işleyebiliyorsa, kendinizi Andre’ye bir şekilde benzetiyorsanız çok beğeneceğiniz bir film. Siyah beyaz oluşu, Paris çekimlerinde Paris’in bir resim gibi bomboş ve durağan oluşu görsel bir keyif katıyor. Hele Jamel Debbouze’un oyunculuğu, özellikle ayna karşısındaki sahnede... Karşılıklı ağladık, sanki kendi gözlerimin içine baktım onun vasıtasıyla. Filmi bana bir arkadaşım nasıl hissettiğimi bildiği için tavsiye etti. Kıymetli işler bunlar, izleyiniz, bu duyguları paylaşabileceğiniz arkadaşlarınıza izlettiriniz.

@sibelgedik

6 yıl önce

Özgün senaryo derken? Bu kadar boş, bu kadar klişe bir film olamaz.

@abbasyalcin

10 yıl önce

off çok güzel..

şöyle de şahane 1parça varsoundtrack'inde

http://www.youtube.com/watch?v=LfPyAIQCL5I

@seko

10 yıl önce

Angel-A benim için çok özel filmlerden biridir hikayesi, samimiyeti, oyuncuları kısacası ger şeyiyle . Ancak Şahane Hayat`(1946) filmini izledikten sonra biraz hayal kırıklığına uğradım. Çünkü filmin teması oradan bayağı esinlenilmiş gerçi üstünde değişiklikler yapılmış ancak yinede gözümde biraz sarsıldı film. Umarım ben kaçırmışımdır filmde belirtmişlerdir Şahane Hayat`tan yaptıklarını.

Puanım: 9

@serkanaydemir

10 yıl önce

10 / 10

Çok önceden izlemiştim filmi. Bende bıraktıklarını hatırlıyorum da gerçekten türünün şaheserleri arasında. Farklı bir yapım. Yani izlemeye değer. Saklanılası bir film. Oyunculuk olsun filmin bize yansıttığı o atmosfer olsun gerçekten iyi bir Fransız filmi.

@inuit

10 yıl önce

Aynaya bak ne görüyorsun...Her zaman yanında olacak insanı, aşkı.. Gökyüzü ve yeryüzü dahi aşka engel olamıyor sanırız... Denizden asla korkmayacak bir istiridye kadar izlenmeye değecektir her saniyesi ile...
F

@foriz

10 yıl önce

8 / 10

Her karesi hem görsel olarak hem dialog olarak dolu dolu olan gerçek bir film. Filmdeki her kareyi fotoğraf diye birisi önünüze koysa, hayranlıkla bakarsanız. Her şeyiyle dört dörtlük sahneler. İçinde geçen diyalogların barındırdığı mizah ve dram ise gerçekten son derece orantılı. Bir an gülümseten bir diyaloğun peşinden sizi yerden yere çarpan bir başka diyalog geliyor.

@otlu_kek

11 yıl önce

mutlu son olması beni nedense hayalkırıklığına uğrattı..Sonu başka türlü olmalıydı belki.

@cokuzakbirgalak

11 yıl önce

9.1 / 10

Senaryosunun tiyatro sahnesine de çok yakışacağını düşündüğüm muhteşem film. Son zamanlarda çekilen filmlere bakarsak büyük çoğunluğu özel efekler üzerinde o kadar çok duruyor ki filmin hikayesi ikinci planda kalıyor,dışarıdan bakılınca güzel olan boşbir tenekeye benziyorlar.Bu yüzden her ne kadar fantastik-bilim kurgu türüne aşık olsam ve sembollerle anlatılan duygulara bayılsam daözel efektlerden ve aksiyondan tamamen yoksun olan bufilm hikayesiyle öne çıkyıor ve ortalığı yakıyor arkadaşlar.Konusuna bakıldığında son derece basit gibi görünmesine rağmen karakterlerin psikolojisi öyle güzel yansıtılmış, insanların hayatı algılayış biçimi öyle dramatik ve trajikomik bir şekilde işlenmiş ki beğenmemek imkansızdı. Her repliği manyaktı. Resmen dopdolu bir film. ÇOK GÜZEL LAN

@whereismymind

11 yıl önce

filmdeki her saniye dikkate alıncak kadar güzeldi :)

@amip

12 yıl önce

1 / 10

çoğu yerde gülerken size dokunan bir tarafının olduğunu bildiğiniz bir film. siyah beyazlığın yakıştığı filmlerden.herkesin içinden birşey aldığı,kiminin tanrıya,kiminin meleğe,kiminin karakterin çaresizliğine.. takılıp kaldığı,görünürde aşkı işleyen alttan felsefik yapıyaları veren Luc Besson filmi.

@vfv

12 yıl önce

''Vücuduna bak. Güvensizlikten ve sevgisizlikten acı içinde.'' Son zamanlarda yönetmenlik yapmayan ve felsefi tavrını unutan Luc Besson dan muazzam bir film izledim. Filmin 2 başkarakteri ve siyah beyaz olması muhteşem bir şekilde figüre edilmiş. Herkese borcu olan Andre kurtuluş yolu olarak karakola gitmeyi öngörür.Hapse atılmak ister fakat bu hamlesi başarısız olur.Artık hiçbir ümidi kalmayınca son çare olarak intihar etmek ister.Ama bir mucize olur ve Angel-A ile karşılaşır. Paris gibi dünyanın en güzel şehirlerinden birinde çekilmesine rağmen Yönetmen filmi siyah beyaz çekerek travmatik bir hava oluşturmuştur.En sevdiğim yönetmenlerden olan Luc besson filmin siyah beyaz olmasıyla ilgili bir açıklama yapmış.Bende burada paylaşmak isterim ; ?Eleştirmenler benim ilk ve son filmimi bilinçli olarak siyah beyaz yaptığımı söyleyeceklerdir; ama bu kesinlikle doğru değil. Filmde 4 ana karakter var: An
... Devamı
''Vücuduna bak. Güvensizlikten ve sevgisizlikten acı içinde.'' Son zamanlarda yönetmenlik yapmayan ve felsefi tavrını unutan Luc Besson dan muazzam bir film izledim. Filmin 2 başkarakteri ve siyah beyaz olması muhteşem bir şekilde figüre edilmiş. Herkese borcu olan Andre kurtuluş yolu olarak karakola gitmeyi öngörür.Hapse atılmak ister fakat bu hamlesi başarısız olur.Artık hiçbir ümidi kalmayınca son çare olarak intihar etmek ister.Ama bir mucize olur ve Angel-A ile karşılaşır. Paris gibi dünyanın en güzel şehirlerinden birinde çekilmesine rağmen Yönetmen filmi siyah beyaz çekerek travmatik bir hava oluşturmuştur.En sevdiğim yönetmenlerden olan Luc besson filmin siyah beyaz olmasıyla ilgili bir açıklama yapmış.Bende burada paylaşmak isterim ; ?Eleştirmenler benim ilk ve son filmimi bilinçli olarak siyah beyaz yaptığımı söyleyeceklerdir; ama bu kesinlikle doğru değil. Filmde 4 ana karakter var: Angela, Andre, Paris ve siyah beyaz. Bunların hepsi bir şiirin değişik ifadeleridir ve eğer bunlardan birisini çıkarırsanız filmin şiirsel yapısının bir kısmını almış olursunuz.? Luc Besson un dediği gibi filmde şiirsel bir anlatım var.Ayrıca Leon filmini yapan Luc Besson leon dan enstanteneler eklemiş filme.Mesela Andrenin hiçbir insan tarafından sevilmediği için sevgiye aç olduğu anda ona yardım eden bir kişiye aşık olması durumu Leonda da mevcuttu. Luc Besson Bana göre bir şaheser yaratmış. Filmin çekimleri , müzikleri, karakterleri ve karakterlerin uyumu, sosyal ve toplumsal göndermeleri tamamen kusursuz.Repliklerin hiçbiri sıradan değil. ''Sorun şu ki, burada, dünyada bizler görmediğimiz şeylere inanmakta zorluk çekeriz. Son seyahatin ne zamandı, bilmiyorum ama bu dünya çok materyalist oldu. Ve ve ve artık uydular var, bilim, televizyon. insanlar mucizelere inanmıyor. Kanıta ihtiyaçları var. Anlıyor musun? (Andre) '' 10/ 8.7

@stiff

12 yıl önce

7.5 / 10

Son bölümlerine kadar "seyirlik, fantastik bir aşk hikayesi" olarak nitelendiriyordum. Ancak son bölümde damara bağladı, içime işlemeyi başardı. Siyah-Beyazlığın yakıştığı filmlerden.

-Geçmişin olmadığını biliyorum ama izin ver sana bir gelecek vereyim.
7,5/10

@karmacoma

13 yıl önce

Evet köprüden atlama sahnesiyle klişeyi barındıran bir film görünsede,klişeler her zaman kötü müdür? sorusunu akıllara getiriyor bence. Hem hangi filmde bir melek fahişe rolüne bürünmüştür ki.

+Ben aslında senim.

-Ne yani ben 1.80lik bir kaltak mıyım?

Genel profile bakınca siyah beyaz oluşu, Paris'in enfes manzaraları ve Luc Besson imzası benim için fazlasıyla yeterli.
SPOILER

Angel-A filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Angel-A filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Angel-A filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL