7.4

25 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (4.272 OY)

KONUSU
Cafer Panahi’nin 2003 Cannes Film Festivalinde Belirli Bir Bakış Ödülü kazanan fakat İranda yasaklanan Kanlı Altını, İranda zengin ile yoksul arasında büyüyen uçurumu ve köktenci bir rejim altında yaşamanın psikolojik etkilerini konu ediyor. Senaryosu ünlü İranlı yönetmen Abbas Kiyarüstemi tarafında ... Devamı
Cafer Panahi’nin 2003 Cannes Film Festivalinde Belirli Bir Bakış Ödülü kazanan fakat İranda yasaklanan Kanlı Altını, İranda zengin ile yoksul arasında büyüyen uçurumu ve köktenci bir rejim altında yaşamanın psikolojik etkilerini konu ediyor. Senaryosu ünlü İranlı yönetmen Abbas Kiyarüstemi tarafından yazılan film, birkaç yıl önce Tahranda meydana gelen benzeri bir olaya dayanır. Film gittiği her yerde haksızlıkla karşılaşan pizza kuryesi Hüseyin üzerinde odaklanır. Hüseyin, arkadaşı Ali bir yabancının kolyesinin faturasını bulunca, fiyatın yüksekliği karşısında dehşete kapılır. Üç kuruş geliriyle hiçbir zaman böyle pahalı bir şey alamayacağının farkındadır. Ardından, kötü göründükleri nedeniyle, Ali ile Hüseyini bir kuyumcudan içeri almazlar ve Hüseyinin öfkesiyle birlikte dramatik olaylar dizisi başlar. Aşağılanma duygusu onu mahvetmeden, Hüseyin bir gece olsun lüks yaşamın tadını çıkarabilecek midir?

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bnbnbnbnbn

1 yıl önce

Başroldeki oyuncu gerçekten de kurye imiş hayatında. Buna rağmen müthiş bir iş çıkarmış. İran'ın değişimini ve zengin-fakir ayrımını göze batmadan çok güzel bir şekilde anlatmış yönetmen. Damakta hoş bir tat bırakan, sade, güzel bir film.
SPOILER

Kanlı Altın filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kanlı Altın filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kanlı Altın filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL