Günbatımından Şafağa

(1996)

From Dusk Till Dawn

Film 1 Saat 48 Dk. Aksiyon, Polisiye ABD, Meksika 15 Kasım 1996

6.6

175 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.2 (282.695 OY)

KONUSU
Gecko biraderler, rüzgarı arkalarına alıp Meksikanın özgür ortamına doğru bir yolculuğa çıkarlar. Texasta sıkı bir soygun yaptıklarından dolayı, ne olur ne olmaz diye bir rahip ve ailesini de yanlarında rehin olarak bulundururlar. Buluşma için bir Meksika barının kapısını aşındırdıklarında başlarına ... Devamı
Gecko biraderler, rüzgarı arkalarına alıp Meksikanın özgür ortamına doğru bir yolculuğa çıkarlar. Texasta sıkı bir soygun yaptıklarından dolayı, ne olur ne olmaz diye bir rahip ve ailesini de yanlarında rehin olarak bulundururlar. Buluşma için bir Meksika barının kapısını aşındırdıklarında başlarına geleceklerden habersizdirler. Mekan kesinlikle vampirlerin içeri alınmadığı barlardan değildir.
George Clooney

Seth Gecko

Quentin Tarantino

Richard Gecko

Harvey Keitel

Jacob Fuller

Juliette Lewis

Kate Fuller

Ernest Liu

Scott Fuller

Salma Hayek

Santanico ...

Cheech Marin

Border Gua...

Danny Trejo

Razor Charlie

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ultrahobo

7 yıl önce

6 / 10

Rodriguez-Tarantino kankaların sıkılınca ortaya çıkardığı çerezlik bir Bmovie parodisi gibi duran ucundan iki film bir arada geyiği. Saçma,hızlı eğlenceli ve yaratıcı. Yakışıklı ve genç George Clooney,en güzel zamanlarında Juliette Lewis (yine çılgın kendisi) ve müthiş seksi bir Salma Hayek sahnesi (filmin kırılma noktası olarak da bilinir) izlemek için yeterli sebep. Çok ciddiye alınmadan izlenmesi tavsiye olunur

@ruby

7 yıl önce

Bu gece ev arkadasimla Tarantino'nun en iyi 10 sahnesi gibi bir video izlerken Salma Hayek'i yilanla dans eden epik sahnesini ve ardindan George Clooney'in ne kadar yakisikli oldugunu gorduk, ve yemegimizi yerken bu filmi izliyorduk. Dusundugumden cabuk da bitti ve Salma Hayek sahnesi, bir filmde gordugum en seksi sahnelerden biriydi.

Kotu yorum almaya cok acik bir film evet, ama sadece o sahne bile filmi kurtarmaya yetebilir diye dusunuyorum.

Film o kadar guzel basliyor o kadar guzel shotlar iceriyor ki, sonundaki vampir sahneleriyle ne kadar anlamsizlassada bu filme kotu bir yorum yapmak gelmiyor icinizden.

@vfv

8 yıl önce

Tarantinonun yazdıgı Ve başrolünü oynadıgı Robert Rodrigezin yönettiği kült bir yapım daha.Bence hakettiği değeri görmüyor.Tarantino yönetmenlik ve senaristlikteki başarısını oyunculukta da gösteriyor. İzlediğim en iyi vampir filmlerinden biridir.Öyle şaşalı silahlar veya Bilgisayar destekli sahnelere sahip değildir. 10/ 8.0

@kaede

9 yıl önce

iki ayrı film ilk cdsi çok başarılı bir yol kaçışhikayesiyken 2. ci cde olaylar sarpa sarıyor. çoğu kişi filmin 2. bölümünü sevmez ama bence gayet iyidir. ön yargısız ve b-tipi filşnlere saygı duruşu olarak izlemek lazım(aynı kill bill gibi)
P

@persus

11 yıl önce

6.5 / 10

salma hayek'in yılanla yaptığı dans ve akabinde tarantinoya ayağından süzülen içkiyi içirdiği sekansları defalarca izlemiş. tarantinonun yerinde olmayı istemişimdir.
F

@fortisvita

11 yıl önce

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Kutsal suyu prezervatifin içine doldurup su balonu yapmak ve vampirlere fırlatmak...

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!Filmde, Tarantino'nun Slama Hayek'in ayağından içki içtiği sahne defalarca baştan çekilmiştir. Bunun sebepleri ise Tarantino'nun çok fena ayak fetişisti olması ve kankası Rodriguez ile olayı tezgahlamış olmalarıdır. Böyle de adi herifler ama çok severim ikisini de.

@bantkaydi

12 yıl önce

\"All right, pussy, pussy, pussy! Come on in pussy lovers! Here at the Titty Twister we\'re slashing pussy in half! Give us an offer on our vast selection of pussy, this is a pussy blow out! All right, we got white pussy, black pussy, Spanish pussy, yellow pussy, we got hot pussy, cold pussy, we got wet pussy, we got smelly pussy, we got hairy pussy, bloody pussy, we got snappin\' pussy, we got silk pussy, velvet pussy, Naugahyde pussy, we even got horse pussy, dog pussy, chicken pussy! Come on, you want pussy, come on in, pussy lovers! If we don\'t got it, you don\'t want it! Come on in, pussy lovers!\"ay lav tarantino bey.
SPOILER

Günbatımından Şafağa filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Günbatımından Şafağa filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Günbatımından Şafağa filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL