James Bond: Rusya'dan Sevgilerle

(1963)

From Russia with Love

Film 1 Saat 55 Dk. Aksiyon, Macera İngiltere 19 Kasım 1965

6.7

51 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.3 (144.446 OY)

KONUSU
Sovyet İstihbarat Ordusunda görevli onbaşı Tatiana Romanova, İstanbul Büyükelçiliğinde katip olarak gönderilmiştir. Romanova ülkesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Fakat komutanı Klebb aynı zamanda Spectre hesabına çalışmaktadır ve Spectre Dr. Nonun intikamını almayı planlamaktadır. Kle ... Devamı
Sovyet İstihbarat Ordusunda görevli onbaşı Tatiana Romanova, İstanbul Büyükelçiliğinde katip olarak gönderilmiştir. Romanova ülkesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır. Fakat komutanı Klebb aynı zamanda Spectre hesabına çalışmaktadır ve Spectre Dr. Nonun intikamını almayı planlamaktadır. Klebb’e güvenmeyen Romanova, İstanbulda Ali Kerim Bey ile irtibat kurarak LEKTOR kodlama makinasını da yanına alıp Sovyetlerden ayrılmak istediğini, planını ancak James Bond yardım ederse gerçekleştirebileceğini söyler. Kadın gizli bir dosyada gördüğü bir resimdeki adama aşık olduğunu iddia etmektedir. M ve Bond bunun bir tuzak olduğuna inanmaktadırlar fakat denemeye değecektir. Bond, Romanovaya yardım etmek üzere Türkiyeye gönderilir.
Sean Connery

James Bond

Daniela Bianchi

Tatiana 'T...

Pedro Armendáriz

Ali Kerim Bey

Robert Shaw

Donald 'Re...

Lotte Lenya

Rosa Klebb

Lois Maxwell

Miss Money...

Eunice Gayson

Sylvia Trench

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

3 yıl önce

7 / 10

Eski İstanbul’u görmek güzel oldu.
İlk filme göre aksiyonuyla, senaryosuyla kat be kat üstün bir film.Özellikle ilk filmdeki gibi düşük tempo ve aksiyon eksikliğini bu filmde karşılaşmamak iyi oldu.Çoğunlukla Türkiye’de çekilmesiyle birlikte o dönemdeki İstanbul’u kısıtlıda olsa görmek hoş oldu.
Filmde keşke dediğim nokta ise Türk oyuncu olmaması beni haliyle şaşırttı.Aslında bir veya iki Türk oyuncu olsaydı güzel olurdu.

@prisonbreaker

11 yıl önce

7.5 / 10

50 yıl önceki İstanbul'u görmek çok değişik bir deneyim oldu; ancak Türkçe konuşulan sahnelerde yabancı aksan çok belli oluyor, kulak tırmalıyor.
SPOILER

James Bond: Rusya'dan Sevgilerle filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

James Bond: Rusya'dan Sevgilerle filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

James Bond: Rusya'dan Sevgilerle filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL