7.3

44 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.7 (17.742 OY)

KONUSU
Hamile karısıyla birlikte yaz aylarını kimsenin bulunmadığı bir sayfiye bölgesinde geçiren ressam Johan tuhaf ve tedirgin edici görüntüler görmektedir. İşin garip tarafı Johanın gördüğü halüsinasyonları karısı Alma da görmektedir. Bu halüsinasyonlardan birinde yaşlı ve yüzü olmayan bir kadın Almaya ... Devamı
Hamile karısıyla birlikte yaz aylarını kimsenin bulunmadığı bir sayfiye bölgesinde geçiren ressam Johan tuhaf ve tedirgin edici görüntüler görmektedir. İşin garip tarafı Johanın gördüğü halüsinasyonları karısı Alma da görmektedir. Bu halüsinasyonlardan birinde yaşlı ve yüzü olmayan bir kadın Almaya kocasının günlüğünü okumasını söyler. Günlüğü okuyan Alma aldatıldığını anlayacak ve Johan ile yüzleşmeye karar verecektir.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@rafialtun

1 ay önce

7.4 / 10

öncelıkle filmi daha zevkli izleyebilmeniz için bilerek tek bir spoiler vereceğim.Kalitesinden tek bir ödün dahi verilmeyecek merak etmeyin.Filmde bir ressam ve sevgilisi lıvv ulman isviçre’nin ada sakinliğinde konaklamaktadır ya da yaşamaktadırlar.ulman’ ın sevgilisi ressam olan kişi, sanatçılara has beğenilme ve hayran olunma arzusundan dolayı hayranları olan kişiler tarafından kuşatılır.ancak tabi adam ne oldum delisi olan biri değil.tam bir sanatçı hatta.burdaki incelik ve vurucu olan lıvv ulman bunların gerçek olmadığını bildiği halde adamı o kadar seviyor ki sevdiğiyle beraber herşeyi görmeye başlıyor ya da gerçekten çok iyi numara yapıyor.beraber delirmek gibi bir şey.bunu öyle güzel oynamış ki abartmadan sadece ağırlığıyla, dozu harikaydı.sürrealist bir film, zamanın ötesinde bir başyapıt.kamera kullanımı yine harika.bergman, nerdeyse bütün filmlerinde tekrara düşmemiş ve yeni kalmış.

@strangelove

6 yıl önce

8.2 / 10

edgar allan poe'nun bir öyküsünü izliyor gibi hissettim. büyüleyiciydi.
SPOILER

Vargtimmen filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Vargtimmen filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Vargtimmen filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL