Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

(2008)

The Curious Case of Benjamin Button

Film 2 Saat 46 Dk. Dram, Fantastik ABD 6 Şubat 2009

7.6

801 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (616.173 OY)

KONUSU
Birinci Dünya Savaşı’nda oğlunu kaybeden kör bir saatçi tren istasyonuna yaptığı bir saati geri işlenmesi üzerine kurar, gidenler belki geri döner düşüncesiyle... Bu saat bir mucizeye sebep olur ve 1918’de savaşın bittiği gün doğan Benjamin Button’un hayat saati tersine işler. O 80’lerinde bir yaşlı ... Devamı
Birinci Dünya Savaşı’nda oğlunu kaybeden kör bir saatçi tren istasyonuna yaptığı bir saati geri işlenmesi üzerine kurar, gidenler belki geri döner düşüncesiyle... Bu saat bir mucizeye sebep olur ve 1918’de savaşın bittiği gün doğan Benjamin Button’un hayat saati tersine işler. O 80’lerinde bir yaşlı olarak doğmuştur ve hayatı bir bebekliğinin ulaşabileceği ilk evresinde son bulacaktır. Benjamin tersine giden gelişmesinde ortama ayak uydurmaya çalışırken daha küçük yaşlarda bir kıza aşık olur. İlk önceleri kendi yaşlı görüntüsünden dolayı ondan uzak kalmaya çalışırken yaşları birbirlerini yakaladığında mutluluğu bulur ama ikisinin de daha gideceği yol vardır. Birçok ödül, 5 Altın Küre adaylığı ve birçok otorite tarafından da 2008’in en iyi filmleri arasında gösterilen film sinematografik kalitesinin yanısıra hayata dair gerekli öğretileri de insanlığa hatırlatıyor.
Brad Pitt

Benjamin B...

Cate Blanchett

Daisy Fuller

Julia Ormond

Caroline F...

Jason Flemyng

Thomas Button

Mahershala Ali

Tizzy Weat...

Jared Harris

Captain Mike

Elias Koteas

Monsieur G...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@bedribera

2 ay önce

7.1 / 10

Orjinal ve izlemeye değer bir David Fincher filmi. Oyunculuk ve sinematografi açısından doyum sağlıyor. Keyifli bir drama..
Hayatımda izlediğim en özgün senaryoya sahip filmlerden birisi oldu. Brad Pittin oyunculuğu harikaydı ve görünüş tip olarakta en beğendiğim hali bu filmdeki imajıdır. Çok beğendim duygusal bir filmdi benim adıma. Bunun gibi bir insanın hayatını baştan sona anlatan filmleri çok severim Forrest Gump örneği gibi. Yorumumu şu replikle bitireyim.
"İşler kötüye gittiğinde öfkeden kudurabilirsin, küfür edebilirsin, kaderine lanet okuyabilirsin ama sona geldiğinde artık bırakman gerekir."

@nisaozdil13

5 ay önce

9 / 10

Bazı insanlar, nehir kıyısında oturmak için doğar.
Bazılarına yıldırım çarpar. Bazılarında müzik kulağı vardır.
Bazıları sanatçıdır. Bazıları yüzer. Bazıları düğmelerden anlar.
Bazıları Shakespeare’ı bilir.
Bazıları annedir. Ve bazıları, dans eder...

@egemenkaratas

10 ay önce

Tam anlamıyla bir başyapıt. İster anlatılan hikaye olsun, ister bazı seneler aşklarının yarım kalması olsun. Brad en son genç haliyle geldiğinde gözlerindeki çaresizlik olsun hepsi bir başyapıt...

@warriorpoet

1 yıl önce

8.2 / 10

Muhteşem ötesiydi. Bir gün boyunca etkisinden çıkamadım.
T

@tamayrphalange

1 yıl önce

10 / 10

Benjamin Button... evrende en sevdiğim film. Belli aralıklarla tekrar izleyeceğim, senaryosuna hayran kaldığım, oyunculuklarına bayıldığım, gözlerim dolup taşarken gülümsememin yüzüme yayıldığı sıcacık bir çorbasın sen.

@elifyildiz

1 yıl önce

9.7 / 10

"beni yedi kere yıldırım çarptığını söylemiş miydim?"

@iamgzde

3 yıl önce

Çok güzel ve eşsiz bir senaryo, kusursuz makyaj, kusursuz oyunculuk, ben de bir Benjamin olmak ister miydim? Evet neden olmasın. Mutlaka izleyin zira böyle bir senaryoya denk gelmeniz bir kaç yüzyıl daha mümkün değil.
R

@rorschachv1

3 yıl önce

10 / 10

İzledikten sonra içimden gelerek istemsiz bir şekilde "bu filmse diğerleri ne" dedim. Her şeyiyle mükemmel, özgün bir film. Oyunculuklar, senaryo, kurgu, görsellik...

@warmageddon

4 yıl önce

8 / 10

İzlerken anlatım tarzının ne kadar da Forrest Gump’a benzediğini farkettim ve senaristleri aynı kişi Eric Roth imiş.

@terabithiasu

4 yıl önce

Geç izlesem de gerçekten muhteşem bir hikaye, müthiş oyunculuklar, güzel sahneler ve etkileyici replikler...

@berilakay

5 yıl önce

Film hakkında çok fazla şey yapmak isteyip yazabildiğim tek şey orjinalliği. Filmin uzun olduğunu gördüğünüzde canınız sıkılabilir, fakat nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Bildiğimiz David Fincher farkı. Brad ve Cate'in oyunculuğuna da laf etmek düşmez. Başucu filmlerimin arasında yerini aldı bile..
A

@arifbostan4

6 yıl önce

8.7 / 10

Nasıl olurda kendisine tam 7 kez yıldırım çarptığını hatırlayan adam, bundan hiç bahsettini hatırlamaz. izledigim en guzel filmlerden birisi.

Bir eser.
R

@redmullet

7 yıl önce

8.2 / 10

İzlenebilecek en orijinal senaryoya sahip filmlerden olduğu su götürmez bir gerçek.

@serkanaydemir

7 yıl önce

8.1 / 10

Çok sıradan, hiçbir şeyi anlatmıyor, bu ne biçim bir film ya, anlamak imkansız tamamen zaman kaybı.... gibi ifadeler kullanmadan bir film izlemek istiyorsanız. Buyrun...
SPOILER

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL