7.3

269 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (397.878 OY)

KONUSU
Brian adında bir bebek İsa’yla aynı gece doğdu. Büyüdü, büyüdü daha da büyüdü ve oldu Brian isimli bir oğlan. Brian adındaki oğlan büyüyünce Brian adında bir delikanlı oldu, kesinlikle Brian denen bir kız değildi.

İngiliz komedisinin belkide en çok tartışmaya yol açan filmi Brian’ın Hayatı, İsa’yla
... Devamı
Brian adında bir bebek İsa’yla aynı gece doğdu. Büyüdü, büyüdü daha da büyüdü ve oldu Brian isimli bir oğlan. Brian adındaki oğlan büyüyünce Brian adında bir delikanlı oldu, kesinlikle Brian denen bir kız değildi.

İngiliz komedisinin belkide en çok tartışmaya yol açan filmi Brian’ın Hayatı, İsa’yla aynı gece doğan köylü bir çocuğun uzun hikayesini anlatıyor. Hayatları kesiştikçe kahkalar yükseliyor..M.S 33 yılında geçen filmde sahte mesih Brian sizleri kahkahalara boğuyor.

Efsanevi İngiliz komedi grubu Monty Python’ın gelmiş geçmiş en komik filmlerden birine imza attığı yapım...
Graham Chapman

Wise Man #...

John Cleese

Wise Man #...

Terry Gilliam

Man Even F...

Eric Idle

Mr. Cheeky...

Terry Jones

Mandy Cohe...

Michael Palin

Wise Man #...

Carol Cleveland

Mrs. Gregory

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@yorgun_nihilist

1 yıl önce

8.9 / 10

Tanrı Yanılgı kitabının yazarı Richard Dawkins’in de eserinde birçok kez atıfta bulunduğu dinleri ve özellikle Hristiyanlığı mizahi tarzda yeren film.

@furkandgn9

2 yıl önce

8 / 10

Holy Grail’i de beğenmiştim ancak benim için Life of Brian’ın yeri ayrı oldu. Holy Grail espri yapıp evine dönmeyi hedeflerken Life of Brian’da epey güldüğüm dini hicivler oldu. Mezhep ayrılıklarına, sözde inançlılara, sürünün bir parçası olmaktan kendini kurtaramayan insanlara güldüren eleştiriler mevcuttu.

@dehsett

6 yıl önce

8 / 10

Teistlerin pek anlayabileceğini sanmıyorum, bu konuda alçakgönüllü olmayacağım. Ama dinler tarihiyle ilgilenen, dinlerin ortaya çıkışını bilenler için oldukça eğlenceli detaylar var. :)

@otlu_kek

6 yıl önce

bir yarım saat izleyebilmek için zorladım kendimi:(

@alosmanabi

7 yıl önce

tam bir ingiliz komedisi bu yönüyle kahkahalar attırdı lakin son derece politik mesajlar da mevcuttu.film "sömürgeci, emperyalist" diye anılan devletlerin aslında medeniyetin ta kendisi olduğunu savunmaya çalışırken hunharca davranmıştır.

yine de absürdlükleri ve ingiliz tarzı komiklikleri sevenler hiç düşünmeden izlesin derim bir dakika bile canınız sıkılmaz

@sarhosatlarzama

7 yıl önce

bir film din ve tarih gibi son derece hassas konular üzerinden nasıl bu kadar sağlam ve güzel mesajlarla dolu olup aynı zamanda da bu kadar komik ve eğlenceli olabilir sorusunun yanıtı. bir kere yetmedi, oturdum bir daha izledim köşede bulundurulması ve zaman zaman açıp tekrar tekrar izlenilmesi gereken, can sıkıntısına birebir gelecek tam anlamıyla enfes ve muhteşem bir film.

ulu bir öndere duyulan ihtiyacın yol açtığı davranışlar mı dersin, sürekli masa başında konuşan ama hiçbir şey yapmayanlar mı dersin, benzer örgütler arasındaki çatışmalar mı dersin...hepsi öyle zeki ve çılgın bir şekilde işlenmiş ki mesajını verirken diğer yandan da seni yerlere yatırıyor.

azmanyus sikus sahnesinde gülmeyen bizden değildir. o nasıl bir sahnedir öyle ya!

@julioo

9 yıl önce

Biggus dickus sahnesiyle kendinizden geçmenizi sağlayan muhteşem komedi filmi.

@siyahalbatros

12 yıl önce

harika bir filmmiş.

@lazare_carnot

13 yıl önce

monty python filmleri arasında en güzeli bu.

yaşlı adam benim ayağıma bastı, konuştum diyince bütün cemaat bizim de ayağımıza bas diye bağırınca iyice yarıldım zaten.

bir de intihar ordusu ayrı bir olay zaten:)))

@bankai

13 yıl önce

8.5 / 10

her sahnesiyle gülme krizlerine sokan,her bir monty phyton oyuncusunun mükemmel olduğu enfes bir film.sondaki always look on the bright side life şarkısı ise şahanedir.sıkıldıgım zamanlarda acar o şarkıyı dinlerim.

@yorgun_nihilist

14 yıl önce

8.9 / 10

baştan sona gülme krizlerine sokar bu film.

Allaha yehova diyeni taşlayan bir topluluğun komedisi.

-"Bu balık parçası tam yehova’ya layıktı. -Allah’a küfür etti.yine etti."

"tarlakuşu dili,çalıkuşu ciğeri,ispinoz beyni,jaguar kulakmemesi,kurt-meme ucu kızartması... sıcakken alın çok güzeller:))"

"azmanyus sikus ve bir de karısı var sidikliya popoyus."
Z

@zibidipisi

14 yıl önce

esprileri anlayabilmek için çok değil az miktarda hristiyanlık hakkında bilgi sahibi olmaka fayda var bence. genel hatlarıyla gayet başarılı bir komedi filmi bence.

@bruce_parkus

14 yıl önce

9.5 / 10

Bir Monty Python başyapıtı, Brian rolünde Graham Chapman\'ın -istemsizce- gülmekten yerlere yatırdığı, ana hatlarıyla peygamber sanılan ve olmadığını büyük bir gayretle insanlara anlatmaya çalışan eski zaman solcusu Brian hazretlerinin maceralarını konu alan şahane film. Dinlerle -özellikle Hristiyanlık- ilgili göndermeler anlayana çok şey anlatıyor gerçekten de.

Filmin finalinde çalan bir başka Python oyuncusu Eric Idle\'ın besteleyip seslendirdiği \"Always Look on the Bright Side of Life\", kötü geçen bir günün ardından neşelenmek için birebir. Başrol oyuncusu rahmetli Graham Chapman\'ın cenazesinde diğer Python üyeleri tarafından seslendirilmiş olmasıysa ayrı bir güzellik.
SPOILER

Brian'ın Hayatı filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Brian'ın Hayatı filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Brian'ın Hayatı filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL