8.2

796 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8.4 (1.052.619 OY)

KONUSU
Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyadayız. Yüz yıllar önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz suistimali yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı BnL isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile terk etmiştir.

Bu dünyayı temizlemekle yükümlü robotların halen çalışan tek üyesi Wall-Enin (W
... Devamı
Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyadayız. Yüz yıllar önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz suistimali yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı BnL isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile terk etmiştir.

Bu dünyayı temizlemekle yükümlü robotların halen çalışan tek üyesi Wall-Enin (Waste Allocation Load Lifter Earth class) çöp toplamak ve düzenlemekle dolu monoton iş gününü izliyoruz. Geçen 700 sene içinde kendine ait bir kişilik üreten Wall-E, günün sıkıcılığını ilginç bulduğu eşyaları toplayarak ve tek arkadaşı hamam böceği ile oynayarak dindirir.

Wall-E, işten dönünce akşamlarını Hello Dollynin VHS kopyasını izleyerek ve umutlu gözlerle (veya dürbünlerle) uzaya bakarak geçirmektedir. Amacı, bir gün başka bir robota aşık olmak ve filmde gördüğü el tutuşma sahnesini o robotta denemektir...
Ben Burtt

WALL·E / M...

Elissa Knight

EVE (ses)

Jeff Garlin

Captain (ses)

Fred Willard

Shelby For...

Kathy Najimy

Mary (ses)

Sigourney Weaver

Ship's Com...

Teddy Newton

Steward Bo...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zepuhian

1 ay önce

9.1 / 10

Wall-E konuşmadan insanlara bütün duyguları yaşatan, dünyamızın nereye doğru gittiğini, dünyamızı kendimiz nasıl mahvettiğimi gösteren ibret alınması gereken bir anımasyon.

@warriorpoet

2 ay önce

8.4 / 10

Büyük aşk öyküsü. (:

Efsane olduğunu biliyordum. Bazı filmleri sonraki zamanlara yani şu yıllara sakladım.
K

@kybelethewitch

1 yıl önce

10 / 10

Bu film benim sinemada izlediğim ilk filmdi. Görünce garip hüzünlü bir mutluluk duyuyorum hep.
M

@mervenur94

1 yıl önce

9.5 / 10

Çok sevdim...

@filmist

1 yıl önce

8 / 10

Umarım gelecekte insanlar bu şekilde olmaz.
Animasyonun vermiş olduğu mesajlar çok iyiydi.Gelecekte dahi konfordan ve aynı yerimizde saymaktan birşey kaybetmeyeceğimizi bizlere gösteriyor.

@wingsofgod

1 yıl önce

bilmem kaçıncı izleyişim ama yine sıkılmadan ve mutlulukla bitirdim. wall-e kültleşen bir yapım
M

@mervenurkara

4 yıl önce

9.2 / 10

En iyi animasyon filmi

@free_style

6 yıl önce

8.6 / 10

İzlediğim en iyi animasyon diyebilirim. 86/100
P

@punisheremir

7 yıl önce

9.5 / 10

yaş ilerledikçe gözleri dolduran film sayısı artıyor dememe sebep olan bir film öyle ahım şahım duygusallıkta yok ama işte çok güzel bir senaryo ve insanı acayip duygulandıran harika bir animasyon eseri. keşke daha önce izleseymişim.

@seko

7 yıl önce

Sanırım bende sıkıntı var filmin konusu güzel ve anlamlı olmasına rağmen abartılacak kadar iyi olmadığını orta düzeyde bir animasyon olduğunu düşünüyorum. Diğer animasyon serileriyle karşılaştırmak ne derece doğrudur bilmem ama Oyuncak Hikayesi ve Buz Devri`nden aldığım hazzı bu filde bulamadım.

Puanım: 6
L

@lafethh

8 yıl önce

İzlediğim en iyi animasyon filmidir. Oldukca başarılı şekilde kurgulanmış, duygusal yönden etkilemesi hatunvarimsi triplere sokuyor insanı..
G

@gamzeyavuz

8 yıl önce

8 / 10

benim için bayağılı duygulu geçti film.bir ara insanlardan iğrendim ilerisinin gerçekten böyle olabileceğini düşünüp.küçük yaştaki izleyiciler içinde gerçekten ders verici olmuş ki büyük yaştaki izleyiciler için de öyle.işin özü hiç boş bi film değil hatta bişeylerin farkına varılmak isteniyorsa izlenmeli.

@okan_adam

8 yıl önce

Vol-İ mi ??? :)
R

@refidun

8 yıl önce

başlarda biraz ağır olsa da izlettiriyor namussuz.

uzay gemisindeki mevzulara biraz daha aksiyon katılabilirdi bence ama belli ki ordaki robotlar bile sıkılmış gemide yaşamaktan fazla direniş olmadı.

sekiz çok yedi az veriyorum puan olaraktan.

@masuka

8 yıl önce

Eğlenceli bir animasyon filmi. Meslek aşkıyla yanıp tutuşan Wall-e dünyada tek başına kalmasına rağmen işlerine devam ederken karşısına çıkan başka bir robottan etkilenip olur olmadık maceralara atılıyor. Çok fazla diyalog yok haliyle ama Wall-e'nin tepkileri çok hoş. İçinizi ısıtacak bi film olacaktır. İzlemenizi tavsiye ederim.
SPOILER

WALL·E filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

WALL·E filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

WALL·E filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL