8.2

848 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.4 (1.206.991 OY)

KONUSU
Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyadayız. Yüz yıllar önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz suistimali yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı BnL isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile terk etmiştir.

Bu dünyayı temizlemekle yükümlü robotların halen çalışan tek üyesi Wall-Enin (W
... Devamı
Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyadayız. Yüz yıllar önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz suistimali yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı BnL isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile terk etmiştir.

Bu dünyayı temizlemekle yükümlü robotların halen çalışan tek üyesi Wall-Enin (Waste Allocation Load Lifter Earth class) çöp toplamak ve düzenlemekle dolu monoton iş gününü izliyoruz. Geçen 700 sene içinde kendine ait bir kişilik üreten Wall-E, günün sıkıcılığını ilginç bulduğu eşyaları toplayarak ve tek arkadaşı hamam böceği ile oynayarak dindirir.

Wall-E, işten dönünce akşamlarını Hello Dollynin VHS kopyasını izleyerek ve umutlu gözlerle (veya dürbünlerle) uzaya bakarak geçirmektedir. Amacı, bir gün başka bir robota aşık olmak ve filmde gördüğü el tutuşma sahnesini o robotta denemektir...
Ben Burtt

WALL·E / M...

Elissa Knight

EVE (ses)

Jeff Garlin

Captain (ses)

Fred Willard

Shelby For...

Kathy Najimy

Mary (ses)

Sigourney Weaver

Ship's Com...

Teddy Newton

Seslendirme

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
M

@madruf23

7 ay önce

9 / 10

EVVVVAAAAAA)))HELE ISLIK SESI:)Robotlar aşık olmaz diyenlere girsin dediğim bir Şaheser!

@betelgeuze

2 yıl önce

Çok seviyorum bu filmi. Kaç kez izlediğimi unuttum.
R

@rakunfilm

2 yıl önce

8.2 / 10

Film, ilk sahnesinden itibaren bilgisayar animasyonunun popülerliği sayesinde bini bir para haline gelmiş son dönem çizgi sinema örneklerinden beklediğimiz "çocuk filmi" klişelerini yerle bir ediyor. Neşeli müzikal Hello Dolly ile Güneş Sistemini gezdikten sonra dünyamızın 700 sene sonraki haline şahit oluyoruz. Binlerce ihmal edilmiş uyduların arasından yüzeye iniyoruz. Harap edilmiş, kirli ve kuru bir dünyadayız. Yüz yıllar önce bütün insanlar, çevrenin kesintisiz suistimali yüzünden yaşanamaz hale gelen dünyayı BnL isimli bir mega şirketin inşa ettiği uzay gemileri ile terk etmiştir.

@zepuhian

2 yıl önce

9.1 / 10

Wall-E konuşmadan insanlara bütün duyguları yaşatan, dünyamızın nereye doğru gittiğini, dünyamızı kendimiz nasıl mahvettiğimi gösteren ibret alınması gereken bir anımasyon.

@hrarchon

2 yıl önce

8.4 / 10

Büyük aşk öyküsü. (:

Efsane olduğunu biliyordum. Bazı filmleri sonraki zamanlara yani şu yıllara sakladım.
K

@kybelethewitch

3 yıl önce

10 / 10

Bu film benim sinemada izlediğim ilk filmdi. Görünce garip hüzünlü bir mutluluk duyuyorum hep.
M

@mervenur94

4 yıl önce

9.5 / 10

Çok sevdim...

@filmist

4 yıl önce

8 / 10

Umarım gelecekte insanlar bu şekilde olmaz.
Animasyonun vermiş olduğu mesajlar çok iyiydi.Gelecekte dahi konfordan ve aynı yerimizde saymaktan birşey kaybetmeyeceğimizi bizlere gösteriyor.

@wingsofgod

4 yıl önce

bilmem kaçıncı izleyişim ama yine sıkılmadan ve mutlulukla bitirdim. wall-e kültleşen bir yapım
M

@mervenurkara

7 yıl önce

9.2 / 10

En iyi animasyon filmi

@no_one

7 yıl önce

9.1 / 10

Distopyayı iyi şekilde işleyen çok film vardır fakat bu kadar güzel resmedebilen başka bir eser var mı ? ..Distopya derken sadece postapokaliptik bir zamanı anlatmıyor. Wall-e kendisini bir metafor olarak ,binlerce yıllık bir felsefi soruyu ,kimlik sorununu seyirciye yöneltmek için kullanıyor...Theseus'un Gemisi olarak...9/10

@free_style

9 yıl önce

8.6 / 10

İzlediğim en iyi animasyon diyebilirim. 86/100
P

@punisheremir

10 yıl önce

9.5 / 10

yaş ilerledikçe gözleri dolduran film sayısı artıyor dememe sebep olan bir film öyle ahım şahım duygusallıkta yok ama işte çok güzel bir senaryo ve insanı acayip duygulandıran harika bir animasyon eseri. keşke daha önce izleseymişim.

@seko

10 yıl önce

Sanırım bende sıkıntı var filmin konusu güzel ve anlamlı olmasına rağmen abartılacak kadar iyi olmadığını orta düzeyde bir animasyon olduğunu düşünüyorum. Diğer animasyon serileriyle karşılaştırmak ne derece doğrudur bilmem ama Oyuncak Hikayesi ve Buz Devri`nden aldığım hazzı bu filde bulamadım.

Puanım: 6
L

@lafethh

10 yıl önce

İzlediğim en iyi animasyon filmidir. Oldukca başarılı şekilde kurgulanmış, duygusal yönden etkilemesi hatunvarimsi triplere sokuyor insanı..
SPOILER

Vol-i filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Vol-i filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Vol-i filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL