7.4

288 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (250.459 OY)

KONUSU
İrlanda asıllı ikiz kardeşler Connor ve Murphy McManus, Boston’da yaşamaktadırlar. Dindar insanlar olan bu ikili, Tanrı’nın kendilerine dünyayı kötülüklrden korumak misyonu yüklediğine inanarak, Boston’un azılı suçlularını ortadan temizlemeye başlar. Kurbanlar kötü insanlar olunca, halktan kimse pan ... Devamı
İrlanda asıllı ikiz kardeşler Connor ve Murphy McManus, Boston’da yaşamaktadırlar. Dindar insanlar olan bu ikili, Tanrı’nın kendilerine dünyayı kötülüklrden korumak misyonu yüklediğine inanarak, Boston’un azılı suçlularını ortadan temizlemeye başlar. Kurbanlar kötü insanlar olunca, halktan kimse paniğe kapılmaz. Aslında, ikizlerin peşine düşen FBI ajanı Paul Smecker bile, kendisinin yapmak isteyip yapamadığı birşey olarak görmektedir bu temizliği. Veritas (hakikat) ve Aequitas (adalet) kavramlarını kılavuz edinen kardeşler, arkalarında halk desteğiyle yollarına devam etmektedir ki, oyunlarını bozdukları kesim bu işe bir son vermekte karar kılar...

Kısmen siyah beyaz, kısmen renkli çekilmiş olan film, barındırdığı şiddet ve argoyla sert bir kimlik taşıyor. Buna mukabil, belirgin bir mizah dozu da var...
Willem Dafoe

Paul Smecker

Sean Patrick Flanery

Conner Mac...

Norman Reedus

Murphy Mac...

David Ferry

Detective ...

Brian Mahoney

Detective ...

Bob Marley

Detective ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@filmist

3 yıl önce

7.5 / 10

Kan görmediğiniz sahne neredeyse yok.
Gerek aksiyonuyla, gerek diyaloglarla ve özellikle oyunculuklarıyla kaliteli güzel bir yapım.
Bazı sahneleri çok fazla abartı olmuş bir de klişeler eklenince kötü olmuş.Bu saydığım hususlardan mı bilmiyorum filmden istediğim tadı alamadım.Yine de hakkını vermek gerekir günümüz filmleriyle kıyaslanabilecek kalitede olduğu da bir gerçek.

@hrarchon

4 yıl önce

Açıkçası beğenmedim. Komedi adına fazla saçmalık ve klişe içeriyor. Ruhsuz ve anlamsız.
S

@subcomanmarcos

6 yıl önce

7.7 / 10

filmin verdiği subliminal mesaj gayet açık; hristiyan inancın da var olan baba,oğul ve kutsal ruhu, kahramanlar olarak ele almakta, adaleti inancın sağlayacağı düşüncesini barındırmaktadır. adaletin öldürerek yerine getirilmesi saçmalık.

ayrıca aksiyon sevenler için muhteşem kült film.
insanın adalet kavramına olan bakışını sorgulayan güzel bir film. filmde yer yer absürdlükler olsa da konusu itibariyle ilgi çekici bir film olmuş. özellikle fbi ajanını ve rocco karakterini oynayan oyuncular gayet başarılı. film akıp gidiyor, izlemeyenler eminim izlerken gayet eğleneceklerdir.

@kahramansmt

7 yıl önce

8 / 10

Birçok kişinin bilinç altının yansıması olan bir film olduğunu ve yapım yılına göre gayet güzel olduğunu belirterek izleyin diyorum..

8/10

@airking

10 yıl önce

7.9 / 10

Zaten güzel ilgi çekici olan bu filmi Willem Dafoe muhteşem oyunculuğuyla bambaşka bir boyuta taşımış. Azım açık izledim. Hele o çatışma sahnelerini sanki ordaymış gibi anlattığı anlarda elim ayağım titredi, sebepsizce güldüm, bir tuhaf hissettim. Beklediğimden çok çok çok daha iyiydi. Willem Dafoe helal bro...
C

@ciuv

10 yıl önce

1 saat 50 dakikalık bir irlanda virali.
C

@charybdis11

11 yıl önce

bize de bunlardan birer tane gerekmiyor mu? zamanlama manidar..

@ness

11 yıl önce

7.5 / 10

Bazı sahneler çok iyiydi, bazıları çok kötüydü. Oyunculuklar bazen mükemmeldi, bazense BU Bİ FİLM diye bağırıyodu. Diyaloglar çoğu zaman mükemmeldi ama çok anlamsız ve boş kaldığı kısımlar da vardı. Yine de izlemeye değer, fazlasıyla etkileyici bi film.

@sonercan7

12 yıl önce

Film genel anlamda fena değil hoş ama biraz absürd anlatım ve fazla küfür pek hoş olmamış.
B

@batanga

13 yıl önce

kedinin telef olduğu sahne ve italyan sürekli aklıma gelir. kafan ne zaman maymun olsa açar izlerim.
B

@biberim

13 yıl önce

8 / 10

suça batmış bir şehir ve yeni düzen için beklenilen 2 kahraman.şehrin azizleri.gerçekten müthiş bir kurgu müthiş bir senaryo.izlemenizi öneririm.

@horrorpheliac

14 yıl önce

Norman Reedus için her sahnesi özenle izlenildi ve beğenildi, tarafımca.
S

@shofistice

14 yıl önce

Dayak yiyenleri oturup zevkle izlemiştim ama ölenleri hiç bu kadar zevkleizlemedim.

Willem Dafoe gay rolünü de iyi yapıyor,gerçek hayattada mı bu böyle diye düşünmedim değil:)zaten filmin başında yumurta topuklarını görünce ''tamam''dedim.
SPOILER

Şehrin Azizleri filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şehrin Azizleri filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şehrin Azizleri filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL