Barbarların İstilası

(2003)

The Barbarian Invasions a.k.a Les invasions barbares

Film 1 Saat 39 Dk. Komedi, Polisiye Kanada, Fransa 14 Kasım 2003

6.9

66 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.5 (29.495 OY)

KONUSU
Ellili yaşlarının başındaki boşanmış Remy, hastaneye yatırılır. Remy’nin eski eşi Louise, başarılı bir maliyeci olan oğulları Sebastien’dan Londra’daki son derece cazip işini bırakıp eve dönmesini ister. Sebastien tereddüt eder; babasıyla ikisinin uzun yıllardır birbirlerine söyleyecek lafları kalma ... Devamı
Ellili yaşlarının başındaki boşanmış Remy, hastaneye yatırılır. Remy’nin eski eşi Louise, başarılı bir maliyeci olan oğulları Sebastien’dan Londra’daki son derece cazip işini bırakıp eve dönmesini ister. Sebastien tereddüt eder; babasıyla ikisinin uzun yıllardır birbirlerine söyleyecek lafları kalmamıştır pek. Ancak insafa gelerek, annesine yardım edip babasının ölümcül kanserle mücadelesini desteklemek üzere Montreal’e uçar.

Sebastien gelir gelmez yeri göğü birbirine katar, ilişkilerini devreye sokar ve Remy’yi bekleyen sıkıntıları azaltmak uğruna, akla gelebilecek her şekilde sistemi zorlar. Babasının geçmişine damgasını vurmuş neşeli ekibi de, yani akrabaları, dostları, eski metresleri, onun yatağının etrafında toplar. Bu "barbar istilaları" çağında bu insanlar ne hale gelmişlerdir? O eski günlerin fütursuzca davranışları, dostluğu ve farfarası hala yerli yerinde midir? Mizah, zevk düşkünlüğü ve arzular hala düşlerini süslemekte midir?

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kumcular

3 gün önce

7 / 10

Başlangıçta espriler ve ortam biraz sulu ve abartılı gelsede, film bir süre sonra izleyiciyle duygulsal bağ kuruyor. Duygusallık boyutu Orta yaş krizine sokabilecek boyuta çıkıyor.

@musax_guy

2 yıl önce

8 / 10

film 2000ler Fransız sinemasını ne kadar yansıtıyor bilmiyorum, fakat, böyle bir era varsa, bu film de orada bir başyapıttır. Hem jenerasyonlar arasındaki bakış açılarının ne kadar farklı olabileceğini ortaya koymuş hem de ihtiyarlamış olan jenerasyona harika bir minnet sunmuş film.

@fakara

12 yıl önce

8 / 10

Çok etkileyici ve esprili bir film. Fazlaca şeyi sorgulayan ama sorgulamalarını abartıp işin suyunu kaçıran bir senaryo değil. Dostluk ve hayat üzerine epeyce izleyici düşündüren bir konusu var.
SPOILER

Barbarların İstilası filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Barbarların İstilası filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Barbarların İstilası filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL