6.2

93 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (3.165 OY)

KONUSU

Kemal geçinmek için binbir türlü iş yapan, futbol meraklısı bir gençtir. Ekmeğini taştan çıkaran delikanlı, bir gün bir kenara bırakılmış, kundakta bir bebek bulur. Ona acır ve yanına alır; bakar büyütür.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tutankhom

6 yıl önce

5.4 / 10

bu film çok fazla "charles chaplin"den özentidir. 1921 yılında çevrilmiş olan "the kid" filmindeki bazı sahneleri neredeyse birebir olacak derecede.... the kid filmi yazan yöneten ve oynayan adam olan chaplin i kemal sunal kadar severim ama önce fatma girik'e bir sormak lazım "esinlenme dereceniz var mı? varsa ne kadar? " diye..

@yorgun-nihilist

9 yıl önce

7 / 10

filmden bazı sahnelerThe Kid(1921) (Yumurcak) filmine fazlasıyla benziyor hatta ordan alınmış bir senaryo olabilir diyeceğim,çocuğun öksüz olması,annesinin yıllar sonra zenginleşip çocuğunu geri almak istemesi,babanın çocuğa bakarken gösterdiği sevgi ve merhamet gerçek baba ikilemi, çocuğun cam kırıp babanın camcı rolüyle ekmek parası kazanmaları vs. iki filmde de ortak.

@yorgun-nihilist

9 yıl önce

7 / 10

Kemal Sunal filmleri arasında beni en çok hüzünlendiren filmdir nedense,müziğini şahsen çok beğenmiştim.

@lowen

9 yıl önce

7 / 10

O dönemde yaygın olan,çocukları cami avlusuna bırakma olayına mizahi yönden getirilen bir eleştiri..Kemal Sunal ve kızının yaşam mücadelesi,Beşiktaş-Galatasaray çekişmeleri çok keyifliydi,kızın o konuşmasındaki tatlılık belki filmin bile önünü geçmiştir..En son mahkeme sahnesindeki konuşmalar çoğu izleyici gözyaşlarına boğmuştur,komedi adına aranabilecek herşeyin olduğu,finalde dram yönü ağır basan yine başarılı bir Kemal Sunal filmi..
K

@kobalamin

11 yıl önce

8.1 / 10

bunca tantanayı 1 lira için mi yaptın?ben sana 5 lira vereyimde sus bari...
SPOILER

Garip filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Garip filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Garip filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL