7

53 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.4 (23.707 OY)

KONUSU
Büyük besteci Ludwig von Beethoven’in hayat hikayesini beyazperdeye aktaran ’Immortal Beloved’ Avusturyalı sanatçının ölümünden sonra bulunan bir mektubun üzerine kuruluyor. Mektubun gönderildiği kişinin kimliği gizlidir ve bestecinin hayatında çok önemli bir yeri olduğu düşünülmektedir. Bu kişinin ... Devamı
Büyük besteci Ludwig von Beethoven’in hayat hikayesini beyazperdeye aktaran ’Immortal Beloved’ Avusturyalı sanatçının ölümünden sonra bulunan bir mektubun üzerine kuruluyor. Mektubun gönderildiği kişinin kimliği gizlidir ve bestecinin hayatında çok önemli bir yeri olduğu düşünülmektedir. Bu kişinin kimliğini bulmak üzere araştırmalara başlayan Anton Felix Schindler ile birlikte izleyiciler de ünlü bestecinin hayatının en ilginç detaylarını öğreneceklerdir.
Gary Oldman

Ludwig van...

Jeroen Krabbé

Anton Feli...

Isabella Rossellini

Anna Marie...

Johanna ter Steege

Johanna Reiss

Marco Hofschneider

Karl van B...

Miriam Margolyes

Nanette St...

Barry Humphries

Clemens Me...

Valeria Golino

Giulietta ...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@tiamath

8 ay önce

8 / 10

Gary Oldman’a hayran olmamak elde değil. İzlerken, sanki beethoven oynuyormuş gibi hissediyor insan. Çeşitli zaman dilimlerine geçişler yaparak tercih edilen bir anlatım kullanılmış. Sanat hayatının başlangıcından sonuna kadar anlatmak yerine, tanınmış olduğu dönemde yaptıkları, aşk hayatı ve kendi karakteri ile ilgili bilgileri anlatmak tercih edilmiş. Bir çok yorumda olduğu gibi bende, biraz daha sanatsal yönünü, besteleri nasıl kaleme aldığı gibi unsurların işlenmesini beklerdim ama bu haliyle de film oldukça başarılı.

@sarhosatlarzama

8 yıl önce

her ne kadar birbirlerinden ayırmak çok kolay ve doğru gözükmese de, yapıtlarından ve müzik dehasından ziyade, kişisel ilişkilerine ve aşklarına yer verildiği için beni tam anlamıyla tatmin etmemiştir. evet, gary oldman genel olarak beğendiğim bir oyuncu ve bu filmde de rolünün hakkını vermiş beethovenın tutkusunu yansıtmış ama tümel olarak baktığımda filmde eksik olan birçok nokta vardı diyebilirim. seyirci en azından 9. senfoninin yaratılma-yazılma aşamasını görmeyi bekliyor.

"copying beethoven" filmiyle birlikte beethoven üzerine izlediğim ikinci filmdi bu ve iki filmde de beethoven ingilizce konuşuyordu. ama beethoven alman bir besteciydi ?

@akcura

8 yıl önce

6.2 / 10

Gary Oldman harikulade bir oyunculuk sergilemiş fakat Beethoven gibi bir dahiyi anlatmayı pek becerememişler filmde. Aşk hayatı üzerine de olsa huysuz, aksi biri gibi gösterilmesi öne fazla çıkarılmış. Bana göre o şahaserleri nasıl ortaya çıkardığı da pay almalıydı. Bu yüzden Amadeus’tan 1-2 basamak geride.

@nerepla

8 yıl önce

8.9 / 10

Üstad Beethoven dan bir parça. Gizemli, dramatik bir hikaye. Belkide müthiş bestelerinin kaynağı olan duygulara bir bakış

Gizemini sonuna kadar koruyan sürükleyici bir hikaye. Oyunculuklar olağanüstü (özellikle G.Oldman). Müzikler zaten olması gerektiği gibi harkülade.

D

@drunkwiththefis

12 yıl önce

yıldızların üzerinize düştüğü film. "must it be?, it must be."

@babelfish

12 yıl önce

8.4 / 10

çok çok güzel, duygu dolu bi film.. gary oldman da bu rol için biçilmiş kaftanmış meğer..
SPOILER

Immortal Beloved filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Immortal Beloved filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Immortal Beloved filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL