7.7

416 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.7 (22.363 OY)

KONUSU
Daniel, öğrencileriyle yakın ilişki kurma konusunda isteksiz davranan, kendi dünyasına gömülü genç bir öğretmendir. Juli ile tanıştıktan sonra yaşamının yeni bir yön alabileceğine inanmaya başlar.

Çünkü kadın, Daniel’in falına bakmış ve hayatının aşkını pek yakında bulacağı konusunda onu ikna etmiş
... Devamı
Daniel, öğrencileriyle yakın ilişki kurma konusunda isteksiz davranan, kendi dünyasına gömülü genç bir öğretmendir. Juli ile tanıştıktan sonra yaşamının yeni bir yön alabileceğine inanmaya başlar.

Çünkü kadın, Daniel’in falına bakmış ve hayatının aşkını pek yakında bulacağı konusunda onu ikna etmiştir. Bir süre sonra adam, bir Türk kızı olan Melek’e tutulur ve peşinden Türkiye’ye gitmeye karar verir. Juli ise Daniel’in peşindedir ve birlikte bir dolu süpriz ve tesadüflerle dolu keyifli bir yolculuğa başlarlar.

Temmuz’da, Fatih Akın?ın ikinci uzun metrajlı filmi. Sıcak ve masalsı yapısıyla bolca övgü toplayan bir film, Fatih Akın’ın Türkiye’de de en beğenilen filmlerinden biri.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@aleynaa

1 yıl önce

9 / 10

Güneş gibi film, güneşi arayanlara

@bahilas

1 yıl önce

Neden bilmiyorum bu film beni çok mutlu etti :))) çok güzeldi. İstanbul’un 21 yıl önceki halini görmek de öyle. Üsküdar sahilden ortaköye atlamak :D ve im juli’yi temmuzun birinci gecesinde izlemek :’)

@cessiebalik

2 yıl önce

İnsanın içini ısıtan sıcacık bir film...

@secillbozkurtt

2 yıl önce

İç ısıtan bir hikaye.. kendini akışa bırakmak en önemlisi

@spizona

2 yıl önce

8.5 / 10

Hakikaten keyif alarak izledim, başroldeki moritz zaten favori suratlarımdanken bi anda mehmet kurtuluş’un mevcudiyeti beni gerçekten de keyiflendirdi. Kızımız çok sevimli ve tutkulu olduğu için sonu beklediğim gibi oldu.

@cruachan

3 yıl önce

7.9 / 10

Bu tür filmler ve çoğu filmler neden hiç Türk kanallarında oynamazda hep Arte Zdf gibi yabancı kanallarda oynar Survivor’dan daha eğlenceli

@naksidil

4 yıl önce

8.7 / 10

Uzun bir süreden sonra ciddi manada beğendiğim bir film. Öyle güzel beğendim ki tebessüm ederek uyumaya gittim. Sadece bir yol filmi değil , bu yolda trajikomik dünyamıza da şöyle bir iç geçirdik.. Dosdoğru görmemize vesile olan gözlüklerimizi beklemediğimiz bir anda yitirmeliyiz :) Yitirmeliyiz ki kendi gerçeğimizi görebilelim..
Filmde güneş eşsiz bir ayrıntı eşsiz bir bütün. Karanlıkta ki yanılsamalar adanmışlığın sembolüyle gözümüzde aydınlandı ..

" Dünyanın güneşe en uzak olduğu ay Temmuz ayıdır. İlginçtir ki bulunduğumuz yarım kürede bu ay aynı zamanda yılın en sıcak ayı olarak da bilinir. Bir adamın güneşini bulmak için yollara düşmesinin ve hemen yanı başındaki güneşe olan mesafesinin metaforlarla ve büyüleyici tesadüflerle anlatıldığı bir film Im Juli. Yolun, güneşin ve ayın hikâyesi " İyi seyirler olsun :)
M

@michail_haneke

6 yıl önce

Ergen filmi... Eksileyin walla....

@delahoya

9 yıl önce

6.3 / 10

Fatih Akın filmlerini pek izlemeyen biri olarak , yer yer fantastik mantık kavramının olmadığı romantik komedi filmlerinden biri.Senaryosuna rağmen naif ve samimi havası sayesin de bence bu kadar çok sevildiğini düşünüyorum...Soundtracki ayrıca alıp götürür.

@birduman

9 yıl önce

8.9 / 10

romantik komedi'nin top 10'nunda olmalı bu film.
D

@discokralicesi

9 yıl önce

8.6 / 10

Kadercilik üzerine kurulmuş bir film aslında bence. Filmin başından beri Juli her ne kadar kendi kaderini yazmaya çalışsa da bir şekilde olaylar değişiyor. Güzel olansa bir yol hikayesinin bu kadar samimi anlatılması. Amerikan gençlik filmlerine benzeyen senaryo daha içten oyunculuklar ve daha bizden karakterlerle bu yönden çıkıyor. Aslında her şeyin en başından beri kaderde yazılı olduğu, garip dolu dizgin bir romantik komedi. Sadece evet tesadüfler birazcık fazla.

@gamze_8

10 yıl önce

sadece bu şarkı için bile başucu filmi olmalı http://www.youtube.com/watch?v=m3jD5qbKrYE

@amip

10 yıl önce

6.5 / 10

biz türkler bu kadar tesadüfü sevmeyiz... sıkar bizi :) beni de haliyle sıktı. aşk tesadüfleri severi izlemedin mi en diyeceksiniz,izledim , ondada sıkılmıştım. ancak burda ki bu abartı tesadüflerin bir nedeni var ki o da güneş imgesi ve buna bayıldım.birde filmin sonu olan onca şeyin yanında çok sönük kalıyo bence,dağlar bayırlar dereler taşlar aşılarak gelip kavuştugun sevgili sahnesi daha vurucu olmalıydı diye düşünüyorum. 10/6.5

@jackrai

10 yıl önce

8.7 / 10

Çok eğlenceli bir film. Klişe diyenlere sözüm şu: Klişe olmalarının bir sebebi var.
O

@ozgen

10 yıl önce

Çok çoook güzel ama bu kadar tesadüf fazla değil mi abiler ablalar? 1 değil, 2 değil 3 değil. Neyse genel itibari ile güzel yansıtılmış, güzel kurgulanmış ve güzel duygulara dokunan bir film olmuş.
SPOILER

Temmuz'da filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Temmuz'da filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Temmuz'da filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL