7.5

350 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.8 (17.852 OY)

Süre

1 Saat 39 Dk.

Ülke

Almanya

Yönetmen

KONUSU

Daniel, öğrencileriyle yakın ilişki kurma konusunda isteksiz davranan, kendi dünyasına gömülü genç bir öğretmendir. Juli ile tanıştıktan sonra yaşamının yeni bir yön alabileceğine inanmaya başlar. Çünkü kadın, Daniel'in falına bakmış ve hayatının aşkını pek yakında bulacağı konusunda onu ikna etmiştir. Bir süre sonra adam, bir Türk kızı olan Melek'e tutulur ve peşinden Türkiye'ye gitmeye karar verir. Juli ise Daniel'in peşindedir ve birlikte bir dolu süpriz ve tesadüflerle dolu keyifli bir yolculuğa başlarlar. Temmuz'da, Fatih Akın?ın ikinci uzun metrajlı filmi. Sıcak ve masalsı yapısıyla bolca övgü toplayan bir film, Fatih Akın'ın Türkiye'de de en beğenilen filmlerinden biri.

POPÜLER YORUMLAR

SPOILER

TÜM YORUMLAR (26)

@sandel yazdı...

Cum, 07 Tem 2017, 22:51 (1 yıl önce)

7 / 10

Gegen die Wand (2004) ve Auf der anderen Seite (2007) gibi iki harika filme imza atan Fatih Akın'ın 2000 yapımı ''Im Juli'' filmini belki de bir çoğumuz bilmiyordur. Henüz kadroya Türkleri doldurmadığı bir dönemde çekmiş olduğu dram-romantik-komedi  türündeki film, gerek müzikleri gerekse senaryou ile dikkat çekiyor. Lola rennt (1998) ve Das Experiment (2001) filmlerinden aşina olduğumuz Moritz Bleibtreu ile Fatih Akın?ın arası oldukça iyi. Moritz Bleibtreu'yu Fatih Akın'in son filmi ''The Cut''da da göreceğiz. Fatih Akın Almanya'dan Türkiye'ye olan bir aşk yolculuğunu titizlikle ele almış. Her iki kültürü de iyi tanıdığı için, hikaye açısından pek zorlandığını sanmıyorum. İnsanı gülümseten, yer yer hüzünlendiren ve müzikleri ile de farklı yerlere götürebilen hoş bir film olmuş. Fatih Akın'ın diğer romantik-komedi filmlerine kıyasla daha ciddi bir senaryoya sahip. Sabey Sandel

@michail-haneke yazdı...

Çar, 21 Haz 2017, 02:34 (1 yıl önce)

Ergen filmi... Eksileyin walla....

@delahoya yazdı...

Paz, 12 Eki 2014, 12:52 (4 yıl önce)

6.3 / 10

Fatih Akın filmlerini pek izlemeyen biri olarak , yer yer fantastik mantık kavramının olmadığı romantik komedi filmlerinden biri.Senaryosuna rağmen naif ve samimi havası sayesin de bence bu kadar çok sevildiğini düşünüyorum...Soundtracki ayrıca alıp götürür.

Spoiler içeren yorumlarınızda "spoiler"
butonunu kullanınız.

SPOILER

Temmuz'da filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Temmuz'da filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Temmuz'da filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER