7.8

437 OY
PUAN VER
5

IMDb: 8 (587.610 OY)

KONUSU
Ağız tadına son derece düşkün ve iyi yemekten çok iyi anlayan minik fare Remy'nin en büyük hayali aşçı olabilmektir. Bir gün bir kaza eseri, şehrin en iyi aşçısının hizmet verdiği ve en önde gelen müşterileri ünlü yemek eleştirmenleri olan çok ünlü bir lokantanın kanalizasyon çukuruna düşer.

Hayall
... Devamı
Ağız tadına son derece düşkün ve iyi yemekten çok iyi anlayan minik fare Remy'nin en büyük hayali aşçı olabilmektir. Bir gün bir kaza eseri, şehrin en iyi aşçısının hizmet verdiği ve en önde gelen müşterileri ünlü yemek eleştirmenleri olan çok ünlü bir lokantanın kanalizasyon çukuruna düşer.

Hayallerindeki gibi büyük ve envai çeşit lezzetli malzeme ile dolu bir mutfaktadır. Yemek yapmaya olan tutkusunu gösterebileceği bir fırsat yakalayan minik Remy için hayallerindeki bu yerde olsa bile hayat hiç de kolay olmayacaktır. Ne de olsa o bir faredir ve insanlar fare görmekten, hele de mutfakta görmekten hiç hoşlanmamaktadırlar.

Kayıp Balık Nemo, İnanılmaz Aile ve Arabalar gibi çok başarılı animasyon projelerine imza atan Pixar, şimdi de son derece sevimli bir farenin mutfak maceralarını beyazperdeye getiriyor.
Patton Oswalt

Remy (ses)

Ian Holm

Skinner (ses)

Lou Romano

Linguini (...

Brian Dennehy

Django (ses)

Peter Sohn

Emile (ses)

Peter O'Toole

Anton Ego ...

Brad Garrett

Auguste Gu...

Janeane Garofalo

Colette (ses)

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
B

@bakhtiyar-loman

3 yıl önce

8 / 10

"Herkes yemek yapabir"

Remy ailesi ve arkadaşlariyla beraber yaşayan yemek yapma tutkunu ve aşığı bir faredir.Babasinin ve diger farelerinin aksine yemek onun için sadece bir karnini doyurmak değil ayni zamanda bir sanat ve tutku işidir.Zaten doğuştan gelen koku yeteneği ilede ön plana çikmaktadir.Remy sürekli çok sevdığı usta fransiz aşçinin programlarini izler kitaplarini okur.Yemek yapmayida bu şekılde oğrenmıştir.Bir kaza sonucu aılesinde ayri kalinca kendini o çok sevdığı aşçinin restoraninda bulur ve becerıksiz ezik bir adam olan Linguini ile tanışır;aslinda ikisi birbirinin mutemmim cuz olduklarını anlarlar.İkisininde birbirlerine ihtiyaclari vardir.Farenin yemek yapmasi bir kenara mutfakta olmasi gereken son şey olarak bilinir;tiksinç rahatsiz edici olarak görülur.Fakat filmde bunlarin hiçbiri yok hatta keşke bende tadabilsem o yemekleri hissine kapiliyorsunuz bu da hikayenin gerçekten iyi islendiğini gösteriyor?güzel yedirilmiş.Tabi her şey yolunda gitmiyor ikisinin arkadaşli
... Devamı
"Herkes yemek yapabir"

Remy ailesi ve arkadaşlariyla beraber yaşayan yemek yapma tutkunu ve aşığı bir faredir.Babasinin ve diger farelerinin aksine yemek onun için sadece bir karnini doyurmak değil ayni zamanda bir sanat ve tutku işidir.Zaten doğuştan gelen koku yeteneği ilede ön plana çikmaktadir.Remy sürekli çok sevdığı usta fransiz aşçinin programlarini izler kitaplarini okur.Yemek yapmayida bu şekılde oğrenmıştir.Bir kaza sonucu aılesinde ayri kalinca kendini o çok sevdığı aşçinin restoraninda bulur ve becerıksiz ezik bir adam olan Linguini ile tanışır;aslinda ikisi birbirinin mutemmim cuz olduklarını anlarlar.İkisininde birbirlerine ihtiyaclari vardir.Farenin yemek yapmasi bir kenara mutfakta olmasi gereken son şey olarak bilinir;tiksinç rahatsiz edici olarak görülur.Fakat filmde bunlarin hiçbiri yok hatta keşke bende tadabilsem o yemekleri hissine kapiliyorsunuz bu da hikayenin gerçekten iyi islendiğini gösteriyor?güzel yedirilmiş.Tabi her şey yolunda gitmiyor ikisinin arkadaşliklari bazi seçemler yapmak zorunda birakiyor onlari.Gelgitli ilişkiler yaşiyorlar film boyunca.Remy babasi ona sürekli insanlarin çok tehlikeli olduğundan bahsetmiştir ama Remy hiçbir zaman önyargili olmadi.İnsanlarin fare hakkindaki düşünceleri zaten belli.Aslinda hiç benzerlikleri olmayan ve birbirlerine onyargilar besleyen iki farkli grubun yakinlaşmasi diyebiliriz.Baştada yazdığım gibi filmdeki restoranin ve filmin dayandiği felsefe herkes yemek yapabilir.Mutfak ve fare ikilisnide bu felsefe bir araya getiriyor zaten.Akici keyifli bir film kendileri efendim.Fazla komedi unsuru yok daha çok hikaye odakli diyebiliriz.Animasyon olmasina karşin karakterler üzerindede yeterince odaklaniyor.Filmin bariz kusurlar saymak biraz zor hele bir animasyon için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.Filmin eleştirmenler tarafindan yere göye çikarıldığını düşünürsek yalniz değilim bu düşüncede.Not:8

@themis

4 yıl önce

...Spoiler...
Eleştirmenin son sahnede kendinden emin bir şekilde beğenmemeye odaklı olarak yemeği yemesinin ardından ekrana gelen o eski anılar, annesinin pişirdiği yemeğin tadıyla özdeştirme ve kalemin yere düşüşü... Beklenmedik bir anda iyi duygulandırmıştır.
...Spoiler...

@amip

6 yıl önce

8.7 / 10

fareciği izledikten sonra fareleri sevmeye başladım,bi tatlı geliyolar ki gözüme sormayın :)

@meelteemd

7 yıl önce

9.2 / 10

Animasyona bayılan biri olarak en sevdiklerimden

@bbasakk

7 yıl önce

10 / 10

Remy'nin yerinde olmayı, kimsenin yerinde olmak istemediğim kadar çok istedim=). Animasyondan öte, gerçek gibi.

@image

7 yıl önce

9 / 10

anismasyon filmin kattıkları ve eğlencesi bir yana, özellikle son sahneleri izlerken, şu geldi aklıma: aslında dünyamızda hepimize - tüm canlılara - yetecek kadar yiyecek ve her türlü ihtiyacımız olan gereksinimler var. ama biz bunu kullanmayı bilmiyoruz. Her şeye rağmen çok hoş vakit geçirdim :)

@rinustalarin

7 yıl önce

10 / 10

Harika....

O küçük farecik için o kadar duygulandım ki, kendime bile şaşırdım.

Filmin yapımcılarını (bakın film diyorum) bulursam, maaşımla alabileceğim en güzel hediyeleri kendilerine takdim etmek istiyorum...

@iklimbahar

8 yıl önce

=)))))
B

@biberim

8 yıl önce

9 / 10

evimde orjinal dvd sini bulundurduğum tek film.gerçekten çok kaliteli ve eğlenceli bir animasyon filmi olmuş.fransız tarzı yemeklerle ilgilenen arkadaşların ilgisini çekeceğini düşündüğüm yapım.kesinlikle pişman olmazsınız izleyin.
H

@helen22

8 yıl önce

izlediğim en müthiş animasyonlardan.Harikaydı çok keyifle izledim
C

@conca

8 yıl önce

8.8 / 10

mükemmel..

@maroia

8 yıl önce

8.5 / 10

Harika harika harika. Gerçek bir animasyon. İşin içine yemek girerse ben oradayım zaten. Oh mis =)

@carla-singer

8 yıl önce

10 / 10

bu animasyon beni neden bu kadar etkiledi bilmiyorum ama kesinlikle izlediğim en iyi filmlerden. bir şekilde beni yakaladı, tam bana hitap ediyor. bir farenin benden daha iyi yemek yapmasını çok kıskansam da seviyorum onu..

@khresimos

10 yıl önce

açken izlenmesi caiz olmayan filmdir

@yorgun-nihilist

10 yıl önce

10 / 10

şuana kadar benim gözümde çekilmiş en iyi animasyon filmidir.
SPOILER

Ratatuy filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Ratatuy filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Ratatuy filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL