7.4

168 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (131.571 OY)

KONUSU
1800’lerin Japonyası’da Sanjuro isimli gezgin bir samuray, iki rakip çetenin arasında bölünmüş bir kasabaya gelir. Bir sokak savaşında yeteneklerini sergiledikten sonra, en fazla parayı veren tarafa kılıcını kiralar.

Alçak ruhlu ve hain insanlar olan taraflar, Sanjuro’ya ihanet ettikçe o taraf deği
... Devamı
1800’lerin Japonyası’da Sanjuro isimli gezgin bir samuray, iki rakip çetenin arasında bölünmüş bir kasabaya gelir. Bir sokak savaşında yeteneklerini sergiledikten sonra, en fazla parayı veren tarafa kılıcını kiralar.

Alçak ruhlu ve hain insanlar olan taraflar, Sanjuro’ya ihanet ettikçe o taraf değiştirir. Böylece iki tarafı birbirine kırdırtarak kasabayı bu musibetten temizlemeye başlar. Ancak suç lordlarından birinin kardeşi olan Unosuke kasabaya geldiğinde işler değişir. Zira genç adamın elinde o zaman için görülmemiş güçte modern bir silah vardır: bir tabanca!

Akira Kurosawa ustanın en iyi işlerinden biri olarak kabul edilen Yojimbo, zeka dolu ve mizahi yönü de kuvvetli bir yapım. Kimilerine göre Sergio Leone’ye de ilham veren film...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
G

@gwaihir0

3 yıl önce

8 / 10

Sergio Leone’nin Per Un Pugno di Dollari filmini izledikten sonra izledim bunu. İkisi de güzeldi ama Sergio Leone’nin uyarlamasını daha çok sevdim.
Bu film sayesinde artık Akira Kurosawa filmlerine de adımımı atmış oldum.
H

@huseying

8 yıl önce

Bu filmi ben de Akira Kurosawa’nın diğer filmleri kadar etkilemedi.ama yinede keyifle izledim.

@yoll

11 yıl önce

9.1 / 10

Mis gibi mis mis.

Bir film, (uzakdoğu sinemasının en sevdiğim yönetmeni) Kurosawa’dan çıkar da güzel olmaz mı?...

Hiçbir kamera hatası yok, dönemine göre görsellik çok güzel, oyunculuklar (o ufak tefek tiplemeler karakterler bile) almış başını gitmiş, filmin sonunda sana "Budur!", "Helal be!" dedirtiyor, incelemesini kurcalamasını sevene dönemle ilgili kapılar açıyor... daha ne olsun.
R

@refidun

11 yıl önce

8.2 / 10

kurosawa ve toshiro mifune hastası biri olarak yine evkle be heyecanla izlediğim ve hiç sıkılmadığım bir samuray filmi. ama samuray dediysek öyle bi adam var karşısında kötü adamlar var hop bam güm astı kesti bitti değil işte. bu işin içinde toshiro mifune oyunculuğu, karizması ve mimikleri ve kurosawa'nın mükemmel kamerası ve zeki senaryosu var.

syah beyaz olmasına rağmen insanı mest ediyor.

bazen düşünüyorum acaba bu teknolojiye falan yetişse kurosawa neler yapardı!

toprakları bol olsun.

@nimama

12 yıl önce

10 / 10

Kıskandım. Akira Kurosawa'yı kıskandım. Bir film nasıl bu kadar mükemmel olabilir, bir insan evladı nasıl böyle kusursuz film çekebilir. O müzikler, oyunculuk...Film ilerledikçe bünyenin kaldıramayacağı bir keyif, bir heyecan... Güzel bir film izlemenin mutluluğu ile birilerinin böylesi güzel bir film yaptığını görmenin heyecanı... Başka bir alemde izledim ben bu filmi...
L

@lemasque

14 yıl önce

japonların en sevdiği 2. kahramanın filmidir

1. zatoich dir :)

gaza gelmişlerdir ikisinin filmini bile çekmişlerdir, çekik gözlüler.

@havlayankuzu

14 yıl önce

Bruce Willis'li Last Man Standing'in aksine psikolojiye daha yakın. Askiyon sahneleri bir katana kadar kıvrak, ölüm fazlasıyla ani. Karakterler çok daha siyah veya çok daha beyazlar. Karşılaştırmaları sevmem de, Yojimbo bir katana ise, Last Man Standing bir balyoza benziyor.

@toshiro

15 yıl önce

9.1 / 10

Kamera önünde Toshiro Mifune,arkasında Akira Kurosawa,sonuç on numara bir samuray western..
SPOILER

Koruma filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Koruma filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Koruma filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL