Kim Korkar Hain Kurttan?

(1966)

Who's Afraid of Virginia Woolf?

Film 2 Saat 11 Dk. Dram ABD 30 Ocak 1967

7

81 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8 (79.411 OY)

KONUSU
Martha ve George çifti evlerine, Nick ve Honey’i konuk ederler. Biri eski biri taze olan bu iki evli çift, korkaklık yönünden birbirlerine çok benzemektedirler. İki çift de hayatın gerçekleriyle yüzleşemediklerinden bu gerçeklerden kaçmaktadırlar.

Bu iki çift arasında geçen diyaloglarla filmin tan
... Devamı
Martha ve George çifti evlerine, Nick ve Honey’i konuk ederler. Biri eski biri taze olan bu iki evli çift, korkaklık yönünden birbirlerine çok benzemektedirler. İki çift de hayatın gerçekleriyle yüzleşemediklerinden bu gerçeklerden kaçmaktadırlar.

Bu iki çift arasında geçen diyaloglarla filmin tansiyonu artar ve özellikle de yeni evli olan Honey ve Nick çifti büyük bir duygusal hasar görürler. Tüm korkaklıklarından o gece alkolün de etkisiyle kurtulan çiftlerin arasında hiç bir gizli saklı kalmayacak ve tüm sırları deşifre olacaktır.

Usta yönetmen Mike Nichols’ın ilk yönetmenlik denemesi olan film, Edward Albee’nin oyunundan uyarlanmştır. Tiyatroya olan sevgisini de ilk filmiyle ifşa eden Nichols, bu filmiyle 13 dalda Oscar adaylığına layık görülürken, Elisabeth Taylor En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazanmıştır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@kumcular

1 yıl önce

6 / 10

Baştan sona yaşanan ağız dalaşı, münakaşa için hep bir mazeret arayıp, bulmakta zorlanmayan karakterlerden oluşan ve uç noktalarda gezen abartılı hikayesi, çığlık çığlığa tiratlarla süslü abartılı oyunculuklar beni izlerken zorladı. Herkese hitap etmeyeceğini düşünüyorum.

@mehmetm

5 yıl önce

8.1 / 10

georgie boy.
martha.

kelimelere dökülemeyen filmler işlevlerini yerine getirmiştir muhtemelen.
sadece güzeldi.

@boybey

7 yıl önce

8.5 / 10

"Allak bullak eden filmler" diye bir liste yapılsa 1 numraya konulacak film.

@benkendimveben

11 yıl önce

YÖNETMEN bu filmden uzun zaman sonra de closer isimli filmiyle kendini tekrar etmiş fakat bu filmdeki oyunculuk ve gerilim sanırım closer ile kıyaslanmayacak kadar üstün. ne için evlendiğini bilmeyen kadın erkeğin üzerinde hakimiyet kurmaya başlar erkek buna fazlasıyla göz yumar ama bir gece olanlar olur bütün patlamalar sadece karı koca arasında geçmeyecektir. bu oyunlar yeni evli çiftin de iç yüzünü bize gösterecek ve evlilik üzerine fazlasıyla diyalogla beyninizdeki evlilik kavramı deşildikçe deşilecektir..

@lemaprettyyy

11 yıl önce

Elizabeth Taylor`un o müthiş performansı herhalde sinema tariha boyunca en iyi 10 performansdan biridir.akıcı diyaloglar,derin karakterler ve müthiş bir senaryo.Bir başyapıt

10/10
G

@gotella

12 yıl önce

Elizabeth Taylor filmdeki oyunculuğuyla sadece oscarı değil tüm dünyayı haketmiş. Diğer oyuncular da çok başarılı, çok sağlam bir film.

I dance like the wind

@bnbnbnbnbn

12 yıl önce

elizabeth taylor'ın oyunculuğu hayatımda gördüğüm en iyi oyunculuklardan biriydi. konusu aslında biraz ağır olsa da çekimler ve ara ara kullanılan müzikler filmi oldukça naif yapmış. ayrıca ara ara oldukça da geren bir film.

@dery

13 yıl önce

10 / 10

Bazen öyle filmlere denk geliyorsunuz ki, o filmden ister bütün alt metni, yapılan onca göndermeyi çıkarın, yok sayın, o film değerinden bir şey kaybetmiyor ve size izlediğiniz haliyle hala bir anlam ifade edebiliyorsa 'çok iyi bir film' cümlesini bir çok iyi filmden daha fazla hak ediyor.

Tiyatro uyarlaması olduğundan film bolca konuşma ve üstüne bitmeyen bir çatışma içeriyor. Dolayısıyla sevenin çok seveceği, sevmeyenin ise rahatlıkla sıkıldım diyebileceği, daha çok bu tarzı seven izleyiciyi içine alan, ortası olmayan bir film bana göre.

Ayrıca Richard Burton'a bu filmle oscar vermeyen akademiyi zaten tanımıyorduk şimdi görünce yolumuzu değiştiriyoruz.
D

@dilsah

15 yıl önce

8.5 / 10

aslı edward albee'nin oyunu olan filmde, karşılıklı konuşmalar çok akıcı, ilişkiler üzerine düşündürücü. oyunculuklar çok hoş. tavsiye ediyorum.
SPOILER

Kim Korkar Hain Kurttan? filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Kim Korkar Hain Kurttan? filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Kim Korkar Hain Kurttan? filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL