6.6

23 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (186.711 OY)

KONUSU
Şemsiyesini kullanarak uçabilen süper-dadı Mary Poppins, Bank Ailesi’nin çocuklarına dadılık yapmaya başladığında aile üyeleri nasıl bir kadının çocuklarına bakıcılık edeceğinden habersizdirler.

İlginç alışkanlıkları ve sihirli güçleri olan Mary Poppins, çocuklar gerçeküstü bir yolculuğa çıkarır. Ç
... Devamı
Şemsiyesini kullanarak uçabilen süper-dadı Mary Poppins, Bank Ailesi’nin çocuklarına dadılık yapmaya başladığında aile üyeleri nasıl bir kadının çocuklarına bakıcılık edeceğinden habersizdirler.

İlginç alışkanlıkları ve sihirli güçleri olan Mary Poppins, çocuklar gerçeküstü bir yolculuğa çıkarır. Çocuklara hayattan nasıl keyif alınabileceğini öğreten, onlara farklı farklı maceralar yaşatan dadının tek şartı yaşadıkları şeylerden kimselere bahsetmemeleridir.

Bir süredir Broadway’de de sergilenmekte olan Disney klasiği Mary Poppins, P.L. Travers’ın aynı isimli kitaplarından uyarlanmış,En Iyi Kadin Oyuncu da Dahil Olmak Üzere 5 dalda Oscar ödüllü film Mary Poppins...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
R

@ruruboii

4 ay önce

5.5 / 10

Walt Disney yapımı müzikal bir film. Müzikaller çok benlik değildir ama filmdeki bazı müzikler kulağa gerçekten güzel geldi. Filmin bir çok yerinde duyduğumuz 'chim chim cheree' şarkısı Oscar ödülü bile almış. Julie Andrews bu film sayesinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almış ve sesini duyurabilmiş. Anlayacağınız bol ödüllü bir film. Zamanında insanları şaşırtmış olabilir ama günümüzde sıkıcı bir film gibi gelecektir. Benim çok eğlendiğim bir film olmadı. Eğer 1910 Londra'sını deneyimlemek istiyorsanız 2 saatinizi ayırabilirsiniz. Çok da gerekli değil bence.

@enik_kral

12 yıl önce

my fair lady' nin yapımcısı jack warner, son anda bir değişiklik yapar ve julie andrews yerine audrey hepburn'e başrolde yer verir. bunun üzerine julie andrews, mary poppins isimlibu filmde yer alarak oscarı kazanmıştır. ve oscarı alırken yaptığı teşekkür konuşmasında ilk olarak jack warner' e teşekkür ederek başlamıştır...
A

@asyagurgun

13 yıl önce

asagıda belırtmıs oldugum metın alıntı olmakla bırlıkte fılme bır goz atmak gerektıgının guzel bır gostergesı olabılır ?
A

@asyagurgun

13 yıl önce

Bu fantastik film 13 dalda birden aday gösterildiği Oscar ödüllerinden, "en iyi aktris", "en iyi müzik", "en iyi şarkı", "en iyi kurgu" ve "en iyi görsel efekt" dallarında olmak üzere 5 tanesini aldı. "Mary Poppins" e aralarında BAFTA, Altın Küre, Grammy ve Laurel ödüllerinin de bulunduğu tam 12 ödül verildi, bir 12'sine de aday gösterildi.

yahu alıntı metnın neyıne eksı verıyorsun arkadas yorum bıle degıl kurban olayım : P
SPOILER

Mary Poppins filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Mary Poppins filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Mary Poppins filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL