6.9

96 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.2 (131.103 OY)

KONUSU
Levefre operasını terk edip gittiğinde varisleri Andre ve Firmin beklenenden çabuk harekete geçip operayı yeniden canlandırmaya karar verir. İlk yaptıkları yeni bir yönetmen bulmaktır ve göreve Victome Raoul de Changy getirilir. Hemen bir gala gecesi tertip eden Raoul, gösterinin yıldızı soprano ope ... Devamı
Levefre operasını terk edip gittiğinde varisleri Andre ve Firmin beklenenden çabuk harekete geçip operayı yeniden canlandırmaya karar verir. İlk yaptıkları yeni bir yönetmen bulmaktır ve göreve Victome Raoul de Changy getirilir. Hemen bir gala gecesi tertip eden Raoul, gösterinin yıldızı soprano operada bir hayalet olduğunu iddia edip kaçınca yeni bir yıldız seçmek zorunda kalır. Koro şarkıcılarından biri olan ve gizemli bir öğretmenden dersler alan Christine kusursuz tercihtir. Galada büyük bir başarıya imza atılınca operanın eski yıldızı rolünü isteyerek döner. Raoul ise çocukluğundan beri kendisine aşık olan genç Christine’e nihayet kollarını açmıştır. Ancak olup bitenlere seyirci kalmaya niyetli olmayan gizemli öğretmenin sırrı hala saklıdır. Gaston Leroux’un romanından Andrew Lloyd Webber tarafından müzikale uyarlanan ölümsüz eser Operadaki Hayalet nihayet beyazperdedeki yerini, üstelik üç Oscar adaylığıyla, aldı.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
P

@psychoist

10 yıl önce

7 / 10

Hikaye, dekorlar, kostümler, en önemlisi oyuncular harika. Gerçekten müzikalleri çok seven bir insan olarak, bir süre sonra ağlayasım geldi "yeter artıkkkk iki dk düzgün konuşun allahaşkına :(" diye, çok üzülerek itiraf etmem gerekti bunu.
T

@the_phantom_of

11 yıl önce

10 / 10

müzik oyuncular ve konu hiç bu kadar uyumlu olmamıştı. izlediğim en güzel filmlerden. ayrıca çok güzel bir kitap.

@maroia

14 yıl önce

7 / 10

Bu benim müzik sevgim olmasa maksimum 15 dk katlanırdım Gerard'ın Seda Sayan dudaklarına. İçime içime fenalık çöktü. Film harika da işte o dudaklar olmasa. Taktım mı takıyorum arkadaş napayım.
SPOILER

Operadaki Hayalet filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Operadaki Hayalet filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Operadaki Hayalet filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL