7.3

92 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (52.264 OY)

KONUSU
Gıda endüstrisini ve şirketlerini ağır bir şekilde eleştiren Robert Kenner tarafından çekilmiş ilgi çekici bir belgesel.

Gıda şirketlerinin yediklerimiz üzerinde ne gibi değişiklikler yapıp önümüze getirdiğini ve insanların bu konuda bilinçlenmesi üzerine fikirler ortaya koyuyor. Ayrıca yedikleri
... Devamı
Gıda endüstrisini ve şirketlerini ağır bir şekilde eleştiren Robert Kenner tarafından çekilmiş ilgi çekici bir belgesel.

Gıda şirketlerinin yediklerimiz üzerinde ne gibi değişiklikler yapıp önümüze getirdiğini ve insanların bu konuda bilinçlenmesi üzerine fikirler ortaya koyuyor. Ayrıca yediklerimizin nasıl önümüze geldiğini bilsek bunları yemekten vazgeçeceğimize dair bizi uyarıyor.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@deadmanwalking

2 yıl önce

10 / 10

Çok değerli bir belgesel.İzleyin,izlettirin derim...

@emrormn

4 yıl önce

8.5 / 10

Aylak Adam’da Yusuf Atılgan şöyle der: "Çağımızda geçmiş yüzyılların bilmediği, kısa ömürlü bir yaratık yaşıyor. Sinemadan çıkmış insan. Gördüğü film ona bir şeyler yapmış. Salt çıkarını düşünen kişi değil. ... Onun büyük işler yapacağı umulur. Ama beş on dakikada ölür."
Belgesel bittiğinde epeydir düşündüğüm kendi besinini üretme, bilinçli tüketici olma konusunda müthiş bir motivasyon kazanmış buldum kendimi. Lakin böylesine hayatımızı sarmış bir endüstriyle mücadele için her 4-5 saatte bir tekrar izlemem gerekecek diye endişeliyim.

Keşke herkes izlese ve daha farkında olsa. Her ne kadar mantıkla çelişse de gönül ister ki TV’de onlarca kez gösterilen filmler kadar şans tanınsa bu belgesele.
B

@babanneminkaoti

7 yıl önce

8.4 / 10

Çok değerli bir belgesel, yeme alışkanlarımız üzerine defaatle düşünmeye yönlendiriyor izleyiciyi.

@enik_kral

10 yıl önce

izleyen kişilerde yemeden içmeden kesilme gibi yan etkiler göstermektedir...

@havlayankuzu

14 yıl önce

Amerikan tipi gıda üretimi yıllardır sorgulanmakta, konuyla ilgili birçok belgesel yapıldı. Tümünün ortak noktası,bu sistemin son derece sağlıksız ve tehlikeli olduğu. Ancak o kadar belgesel boşa gitmiş gibi görünüyor,zira büyük gıda üreticileri her yıl cirolarını katlayarak arttırmaktalar. Bu belgeseller de her festivalden ödülle ayrılıyor,insanların büyük beğnisini kazanıyorlar. Ama sonuç ? Sonuç koca bir kelimeden ibaret.

Güzel bir Son örnek:ABD'de Salmonella Krizi, 380 Milyon Yumurta Toplatıldı

Kendi vatandaşlarını katletmekte beis görmeyen bir ülkenin, dayattığı sistemden medet uman yumurta kafalıların kafasına atmak gerek,bu yumurtaları.

@eedzog

14 yıl önce

9 / 10

İzlenmesi gereken bir belgesel. Ne felaket tellalı ne de duygu sömürüsü. Sadece gerçekleri ve yapılması gerekenleri anlatıyor. Kimi sahneler rahatsız edici olabilir ama bunun buzdağının yalnızca görünen kısmı olduğu unutulmamalı.
SPOILER

Food, Inc. filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Food, Inc. filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Food, Inc. filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL