6.4

167 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.8 (235.761 OY)

KONUSU
Kale, istemeyerek de olsa babasının ölümüne neden olduğu için büyük bir ruhsal çöküntü içine düşer. Bu duruma alışmak ve bunla yaşamayı öğrenmek çok zor olacaktır. Nitekim, bir olay sonucu okulda hocasını tartaklar ve belli bir süreliğine ev hapsine mahkum olur.

Fazla rahatsız edici gibi görünmese
... Devamı
Kale, istemeyerek de olsa babasının ölümüne neden olduğu için büyük bir ruhsal çöküntü içine düşer. Bu duruma alışmak ve bunla yaşamayı öğrenmek çok zor olacaktır. Nitekim, bir olay sonucu okulda hocasını tartaklar ve belli bir süreliğine ev hapsine mahkum olur.

Fazla rahatsız edici gibi görünmese de, evin içine mahkum olmak ve belli sınırlar haricinde bir adım dahi atamayacak olmak Kale’in psikolojisini daha da kötü etkiler. Dışarıdaki hayattan kopuk olmak, onu bir süre sonra komşularının hayatlarını gözlemlemeye itecektir.

Fakat bir gün şahit olduğu bir olay, herşeye rağmen sakin giden hayatını yeniden çığrından çıkartır. Komşularından birinin aranan bir seri katil olduğuna inanmaktadır. Tüm gözlemleri, verilen ipuçlarını doğrulamaktadır. Fakat acaba bütün bu gördükleri gerçek midir, yoksa beyninin kendisine oynadığı tatsız bir oyun mudur?

Hayatın Benim ve Kirli Para gibi filmlerinden tanıdığımız yönetmen D.J. Caruso’nun yönetmiş olduğu Şüphe, Hitchcock’un Arka Pencere filminin bir benzeri olarak da dikkat çekiyor.
Shia LaBeouf

Kale Brecht

Sarah Roemer

Ashley Car...

Carrie-Anne Moss

Julie Brecht

David Morse

Robert Turner

Jose Pablo Cantillo

Officer Gu...

Matt Craven

Daniel Brecht

Viola Davis

Detective ...

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@zenobiaa

1 hafta önce

6.9 / 10

izlemeye değer

@ham

1 yıl önce

6 / 10

Aman aman bir film değil sürükleyici olması güzel
Başroldeki kızımızın kaşarlıkları sinirimi bozmadı değil
Matrix’ten bildiğimiz Trinity karşımıza tam bir teyze olarak çıkmış. Böylesine pasif bir rol için çok fazla yine de onu görmek güzel

@rei

2 yıl önce

8 / 10

Son ana kadar sürükleyiciydi. İzlemeye değer bir gerilim filmi.

@onur_turan

11 yıl önce

6.5 / 10

Öğretmenini yumruklamasından ötürü ev hapsi alan genç komşularını izlemeyi alışkanlık haline getiriyor ve de üstüne olaylar gelişiyor...

Günümüzün Rear Windowu diyebiliriz bir nevi.

Bilindik tarzda bir akışı olmasına rağmen kesinlikle sıkmadan seyrettiriyor. Özellikle çekimleri gayet güzeldi. Sarah Roemer de filmin izlenilebilirliğini artıran bir başka faktör tabii.

6,5 / 10
M

@mlscorsese

11 yıl önce

filme ilk başladığımda amerikan ergen filmi, vakit kaybı gibi düşüncelerle başladım, beklentim gerçekten çok düşüktü, fakat azcık sabredince filmin içinden çok ilginç bir olay çıktı. sürpriz değişim filmi çekici kılıyor. farklı bir tecrübe..

@okaliptuss

11 yıl önce

7 / 10

İlk izlemeye başladığımda aslında pek ümitli olmadığım bir filmdi.Filmin geneline bakıldığında ortada çok gizemli bir durum yok.Zaten ortalarda neyin ne olduğunu anlıyorsunuz merakınız kalmıyor filmin sonuna.Ama yinede izlemek çok keyifliydi bu filmi.Kaçma kovalama sahneleri heyecan vericiydi.Belki kusursuz değil ama başarılı sayılabilecek gerilim filmlerinden biri benim için.İyi ki de izlemişim dedim bu filmi bittikten sonra kesinlikle tavsiye edebileceğim bir film.Filme puanım 10/7

@khresimos

12 yıl önce

film izlerken izleyici bir şekilde gerilimli havaya sokmayı başarıyor. başrol oyuncusu ve kankasının oyunculuğuna diyecek bir şey yok ancak kızımızın her hareketindeki "ben seksiyim" havası hatta kızın kendisi çok zorlama olmuş.

çerezliktir. geceyarısı izlemesi daha bir keyifli olur:)

@horrorpheliac

12 yıl önce

8.4 / 10

Konuya baktığınızda , evet klişe diyebiliyorsunuz ama önemli olan filme nasıl uyarlandığı değil midir? Zaten gerilim, korku türleri baz alındığında adamlar ne kadar ileriyle gidebilir... ki şöyle bir durum var bütün film türlerine baktığınızda konu bakımından birbirine benzerler zaten. Önemli olan seyirciye sunuş tarzıdır.

Bundan dolayı, filmi gayet ilgi çekici buldum ve gerilim konusunda yeterince başarılı olmuş. İlk başta romantik komedi gibi olmuş sonra bi gençlik filmi gibi ama yine de gayet hoş bir film idi.
B

@basak

13 yıl önce

6.9 / 10

ilk önce bu filmin afişi kesinlikle bu olamaz çok uyumsuz bence ne alaka..filmin gidişatı bildiginiz amerkn filmi komedi havasında sonra her ne kadar esrarengiz olsada gerilim yaratsada çokda korku değil yani hafif senaryo biraz daha düşünülmeliydi..filmdeki kızın rolü gerkesizz gibi ama idare eder peki çocuğun bir bilimadamına dönüşmesine ne demeli icat yapıyo falan off bazı hareketler çok gzel olmş

@yorgun_nihilist

13 yıl önce

7 / 10

kurguda çok yaratıcı bir sezinleme olmadığı çok bariz olsa da insanı hafiften geren bir akışı var,oyuncu kadrosu dar ve mekan nerdeyse 2 evden oluşuyor.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

kız oyuncunun oldukça lüzumsuz olduğunu düşünüyorum film için, sanırım gencimizin cinayet işine sarmasının evvelinde röntgencilikle uğraştığı mesajının verilmesi için filme dahil edilmiş.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!
S

@snipervisual

13 yıl önce

1 / 10

Evet oyunculuklardan başlayacak olursak gayet güzel performanslar izlediğimi söyleyebilirim.Konu azıcık klişeye kaçsa bile yinede akıcı-sürükleyiciydi-.Ama filmin starı için güzel şeyler söyleyemeyeceğim.Bu güzel filmden sonra gidipte saçmsapan aksiyon filmlerinde oynamasına anlam veremiyorum.İnşallah ne yaptığını biliyordur.Rear window süsü verilmesine rağmen Hitchcock'taki tadı yinede yakalayabilmiş değilim onuda belirtmek isterim...

@dusebakan

14 yıl önce

5 / 10

Çok vasat bir Rear Window çakması. Orjinali varken "ke - sin - lik - le" gereksiz.
SPOILER

Şüphe filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şüphe filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şüphe filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL