4.4

78 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.4 (42.721 OY)

KONUSU
Emekliliğine sayılı günler kalmış olan şartlı tahliye memuru Jack Mabryden büyükanne ve büyükbabasının cinayetini yangın ile kaza süsü verip örtbas etmeye çalıştığı için hapishanede bulunan Gerald Stone Creesonın dosyasını, şartlı tahliye gerekçesi ile yeniden incelemesi istenir. Şartlı tahliyenin g ... Devamı
Emekliliğine sayılı günler kalmış olan şartlı tahliye memuru Jack Mabryden büyükanne ve büyükbabasının cinayetini yangın ile kaza süsü verip örtbas etmeye çalıştığı için hapishanede bulunan Gerald Stone Creesonın dosyasını, şartlı tahliye gerekçesi ile yeniden incelemesi istenir. Şartlı tahliyenin gerçekleştirilebilmesi ve Stoneun hapisten erken çıkabilmesi için Jacki artık kendisinin yepyeni bir insan olduğuna dair ikna etmesi gerekmektedir. Ancak Stoneun bu çabaları, her iki erkek üstünde de hiç beklenmedik etkiler yaratacaktır.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ravenna

4 yıl önce

3 / 10

Edward Norton,Robert De Niro ve Milla Jovovich.Güvendiğim dağlara kar yağdı resmen.Bu kadar kötü bir film olabileceğini tahmin dahi edemezdim.Diyaloglar içimi baydı.Sıkıcı ve hiçbir keyfi de yok filmin.Hayatımdan çalınan saatler diyorum başka hiçbir şey değil.

@zansu

9 yıl önce

1 / 10

Kadroya aldanıp karşınızda muhteşem bir film beklemeyin,maalesef ben öyle yaptım... Klişe senaryo bile diyemiyorum çünkü senaryo yok ortada,bir Hristiyan propandasını izliyorsunuz sürekli o da bi yere gitmiyor ne yazık ki...Amerikan kültürüne hitap ediyor cart curt denmiş biz ondan anlamadık diyoz ama özellikle ben o tahliye konusunu öyle bilmiyorum senenin belli günlerinde gelip bir kaç saat görüşülüp mahkumlarla her seneki kararlarını verirler böyle bir kişiye günlerini harcamazlar diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin :)

@edward_blake

11 yıl önce

böyle filmleri izleyince elime kamera almak istiyorum, sonra bu filmi izleyip beğenenler benim iyi filmlerimi haketmiyorlar diyorum ve vazgeçiyorum.

@vfv

12 yıl önce

berbat film afbuyurun
E

@erkan_inal

13 yıl önce

çok gereksiz bir filmdi , filmin adına bakınca dikkat çekici ve daha güzel bir senaryo bekleniyor üstüne bir de edward norton ve de niro'nun aynı projede yer alması beni filme çeken en önemli nedenlerden biriydi ama yanılmışım çok vasattı
M

@mendebur

14 yıl önce

muhtemelen yönetmen rahatsız edici bir film yapmaya çalışmış. kendi kendine demiş ki abi bir vızıltı olsun ortalıkta. bu da sembolik bişey olsun. hayatın boktanlığına, boşluğuna, .öte gelmişliğe dair bir sembol koyalım demiş. bir de sahne geçişleri zor olsun, milleti uyuz edelim, sahneyi beklentiler dahilinde çabucak bitirmeyelim. haneke tarzı olsun böyle, uzattıkça uzatalım sahneyi seyirci ambale olsun, avrupa sineması havası verelim demiş. abidik gubidik yakın çekim yapmayı da ihmal etmeyelim abi demiş ek olarak. elleri, yüzü falan çekelim, zumlayalım böyle anlamsız anlamsız demiş. haa demiş bir de müzik mi değil mi belli olmayan sesler koyalım iyice dağıtsın demiş seyirciler. ama yaratmak istediği o avrupa sineması rahatsız ediciliğini yaratamamış. vasatın altında bir holivud filmi çıkmış ortaya. çok kötü değil film. ama holivud tarzına alışkın bünyeye, kafaya örs düşmüş etkisi yapar.
B

@barls

14 yıl önce

2.8 / 10

Çok sıkıcı bir filim, sağlam oyuncular var diye seyrettim ama yazık olmuş, sadece zaman kaybı...
A

@asutay

14 yıl önce

4.5 / 10

Edward Norton'un oynadığı en kötü filmle karşı karşıya kaldım. Robert De Niro ve Milla Jovovich gibi oyuncularla, beklentilerin bu kadar yüksek tutulması ne kadar normalse, filmi izledikten sonra ki hayal kırıklığının büyüklüğü de o kadar normal.

Karakterlerin neden öyle olduklarına dair en ufak bir ipucu yok, herşeyin ortasından başlamış gibi hissediyorsunuz filmi izlerken. Hani anladım belki karakterleri anlatacak zamanın olmadı, e ona rağmen sonrası bile birbirinden kopuk bir kurgu, anlamı sorgulanacak bir senaryo.

Çok şey anlatacak sanılan ama hiç bir şey anlatamayan, kötü bir film olmuş.
M

@mozsoylar

14 yıl önce

7 / 10

Milla Jovovich'ı aksiyon filmi hariç başka bir filmde de gördüğüm için mutluyum. sonuna kadar dram filmi ama sadece amerikalılara göre b,r dram filmi. yani bize hitap etmiyor, eksik kalıyor, oyuncuların ismi bile kurtaramamış filmi. eğer bunu beğendiyseniz size amerika güzeli filminide öneririm. benden 7/10 puan, oda Milla Jovovich'in hatrına.

not: !--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

bu arada filmin sonunda Robert De Niro 'nun evini yakan karısıdır. ben öyle anladım.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

@binus

14 yıl önce

6.5 / 10

İtiraf etmeliyim ki filmi izlerken uyukladığım oldu. Biraz yorgundum işin açıkcası ama başka bir film olsaydı uyumazdım. Uyumam filmin kötü olduğu anlamına gelmesin. Her amerikan filminde olduğu gibi film imdb de yüksek puan alıp sonradan git gide aşağılara doğru gidecektir.

Filme gelirsek, film tıpkı bir psikoloji kitabı (Roman değil) okumak gibiydi. Amerikan filmi olmasından dolayı ve filmin kadrosundan ötürü her an bir aksiyon bekliyorsunuz ama film büyük bir çoğunlukta karakterlerin ruhsal durumları üzerinde duruyor.

Hani senaryo olaya biraz daha global bakabilseydi, konu belki bu kadarda itici gelmezdi. Ama gerek hapishane tahliye konusu gerek Hiristiyanlık vurguları, gerek amerikan kadını, vs... bu tarz unsurlar izleyenleri uzaklaştırıyor. Hem konusu ağır bir film yapıyorsun, hemde amerikan halkına hitap ediyorsun. E o zaman niye dünya sinemasına gidiyorsun. Aynı konuyu bir Avrupa sinemasında görsek daha çok zevk alacağız aslınd
... Devamı
İtiraf etmeliyim ki filmi izlerken uyukladığım oldu. Biraz yorgundum işin açıkcası ama başka bir film olsaydı uyumazdım. Uyumam filmin kötü olduğu anlamına gelmesin. Her amerikan filminde olduğu gibi film imdb de yüksek puan alıp sonradan git gide aşağılara doğru gidecektir.

Filme gelirsek, film tıpkı bir psikoloji kitabı (Roman değil) okumak gibiydi. Amerikan filmi olmasından dolayı ve filmin kadrosundan ötürü her an bir aksiyon bekliyorsunuz ama film büyük bir çoğunlukta karakterlerin ruhsal durumları üzerinde duruyor.

Hani senaryo olaya biraz daha global bakabilseydi, konu belki bu kadarda itici gelmezdi. Ama gerek hapishane tahliye konusu gerek Hiristiyanlık vurguları, gerek amerikan kadını, vs... bu tarz unsurlar izleyenleri uzaklaştırıyor. Hem konusu ağır bir film yapıyorsun, hemde amerikan halkına hitap ediyorsun. E o zaman niye dünya sinemasına gidiyorsun. Aynı konuyu bir Avrupa sinemasında görsek daha çok zevk alacağız aslında. Bunlar tabi ki de şahsi fikirlerim.

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

Yoksa, filmin sonlarına doğru olan De Niro ve Edward ın karşılaşma sahnesi aslında her şeyi öyle bir güzel özetliyor ki... O sahnenin hatırına bende düşük puan vermiyorum.

Özellikle o ev yangını sahnesinde, her an bir yerden bir şeyler çıkacak sandım ve " evet işte hollywood" diyesim geldi. Hatta Jack'in karısı evin bodrum katı ile ilgili bir şeyler söylenmeye başlayın ben kendi senaryomu bile yazdım; "evin bodrum katında aslında Jack in eseri olan cesetler var ve bunlar ortaya cıkacak... nihahahah"

Ama olmadı...

!--SPOILER--!!--SPOILER--!!--SPOILER--!

D.N: Bu kategorize et düğmesine bir seçenek daha eklense iyi olurmuş. Mesela "anlayana" diye. Zira bazı filmler var ki sadece bir kesime hitap ediyor.

@lazare_carnot

14 yıl önce

5 / 10

8.7 puan aldığına bakmayın. saçma sapan amaçsız bir film.
SPOILER

Şantaj filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Şantaj filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Şantaj filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL