Alita: Savaş Meleği (2019)

Alita: Battle Angel

Film 2 Saat 2 Dk. Aksiyon, Bilim Kurgu Arjantin, Kanada 14 Şubat 2019

7.4

28 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.5 (86.763 OY)

KONUSU

26. yüzyılda geçen filmde, bir mühendisin çöplerin arasında keşfettiği bir dişi cyborgu, tamir ederek bir avcıya dönüştürmesini ve ölen kedisi Alitanın ismini vermesini beyazperdeye taşınıyor. Suça karşı savaşmaya başlayan Alita adaletin yeni temsilcisi oluyor.

FRAGMAN

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@serkanaydemir

3 ay önce

7 / 10

Klişe olayına dikkat etmek gerek.

Öncelikle şunu belirtmek gerek film türünün üstünde bir emeğe sahip. Yani sinema olayında şüphe duyanlar özellikle İMAX'e gidip izlerse pişman olmayacaktır. Gayet aksiyonlu ve grafikli bir film var karşımızda. James Cameron'un parmağı olan bir film her türlü dikkat çeken bir filmdir. Tabi ki bir Avatar değil ama öyle sıradan klişe dolu bir bilim kurgu da yok ortada. Bazı yorumlar ne yazık ki doğruyu anlatmıyor. İçinde saklı hikayenin birçok post apokaliptik filmlere yakın olmasına bağlıyorum beğenilmemesini ki haklılar da. Bu açıdan tartışmaya gerek yok ama bilinen post apokaliptik filmlerden çok daha derin bir işleniş var. Hatta daha derin olabilecek bir film. Bu nedenle 2. film de bizleri bekliyor. Genel anlamda beklentiyi yükseltmeden çok iyi bir vakit geçirebileceğiniz film sizleri bekliyor. Özellikle başrolün samimiyeti sizi filme bağlıyor. Bittiğinde iyi ki geldim dedim.

İyi seyirler.

@dilekerd0gan

3 ay önce

8 / 10

Tepede başka bir şehir, oraya çıkmak isteyen aşağıdaki insanlar bla bla... Klişeler... Ana karakteri sevdim, aksiyon sahneleri izlettiriyor, görselliğe haddinden fazla uğraşılmış olduğu için olması gerektiği gibi güzel. Devam filmi için sinemaya gider miyim emin olmasam da, bilimkurgusever biri olarak izlerken keyif aldım.

@matt-murdock

3 ay önce

3 / 10

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, filmi gerçekten beğenip güzel vakit geçirdiyseniz ne mutlu size. Keşke ben de keyif alabilseydim ama aşağıda saydığım sebeplerden ötürü filme para verdiğime maalesef çok pişman oldum.

Senaryo baştan aşağı klişelerle dolu ve şaşırtma amacı gütmesine rağmen asla ama asla şaşırtmıyor, filmin drama yapmaya çalıştığı yerler kötülüğü yüzünden beni kahkahaya boğdu. Oyunculuklar çok kötü, bunun nedeni de Christoph Waltz, Mahershala Ali, Jennifer Connely, Ed Skrein ve Jackie Earl Harley gibi kadronun arka planda kalması, karakterlerin yüzeysel bir şekilde geçiştirilmesi ve saydığım isimler dışındakilerinin ergen dizisi izliyormuşum hissi vermeleri. Görsel efektler güzel denilebilir ama Alita CGI'ı çok sırıtıyordu, gözüme battı nedense. Filmografisinde Sin City ve Dust Till Dawn gibi filmler olan birinin nasıl bunu yönettiğine, James Cameron'dan nasıl böyle bir senaryo çıktığına anlam veremiyorum. Mangadan uyarlamaymış gerçi, manganın kendisini okumadım ama Gh
... Devamı
Öncelikle şunu söylemek istiyorum, filmi gerçekten beğenip güzel vakit geçirdiyseniz ne mutlu size. Keşke ben de keyif alabilseydim ama aşağıda saydığım sebeplerden ötürü filme para verdiğime maalesef çok pişman oldum.

Senaryo baştan aşağı klişelerle dolu ve şaşırtma amacı gütmesine rağmen asla ama asla şaşırtmıyor, filmin drama yapmaya çalıştığı yerler kötülüğü yüzünden beni kahkahaya boğdu. Oyunculuklar çok kötü, bunun nedeni de Christoph Waltz, Mahershala Ali, Jennifer Connely, Ed Skrein ve Jackie Earl Harley gibi kadronun arka planda kalması, karakterlerin yüzeysel bir şekilde geçiştirilmesi ve saydığım isimler dışındakilerinin ergen dizisi izliyormuşum hissi vermeleri. Görsel efektler güzel denilebilir ama Alita CGI'ı çok sırıtıyordu, gözüme battı nedense. Filmografisinde Sin City ve Dust Till Dawn gibi filmler olan birinin nasıl bunu yönettiğine, James Cameron'dan nasıl böyle bir senaryo çıktığına anlam veremiyorum. Mangadan uyarlamaymış gerçi, manganın kendisini okumadım ama Ghost in Shell gibi bir anime film varken ya da Blade Runner filmleri gibi muazzam distopik bilim kurgular varken koca bir hayal kırıklığıydı film benim için.
SPOILER

Alita: Savaş Meleği filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Alita: Savaş Meleği filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Alita: Savaş Meleği filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL