Geleceğe Dönüş 2

(1989)

Back to the Future Part II

Film 1 Saat 48 Dk. Macera, Komedi ABD 26 Ocak 1990

8

555 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.8 (571.889 OY)

KONUSU
Fırlama Marty ile çılgın bilim adamı dostu Dr. Brown için, bir kez daha zaman makinesine çevirdikleri DeLorean’a başvurma zamanı. Marty bu kez 2015’e gidip henüz doğmamış çocuğuna yardım etmek zorunda kalacak. Elbette bunu yaparken ortalığı karıştıp zamanın dokusuna ve düzenine zarar verecek.

Dostu
... Devamı
Fırlama Marty ile çılgın bilim adamı dostu Dr. Brown için, bir kez daha zaman makinesine çevirdikleri DeLorean’a başvurma zamanı. Marty bu kez 2015’e gidip henüz doğmamış çocuğuna yardım etmek zorunda kalacak. Elbette bunu yaparken ortalığı karıştıp zamanın dokusuna ve düzenine zarar verecek.

Dostumuz, yol açtığı sorunları çözmek için yeniden geçmişe, sonra da geleceğe gidip gelecek. 50’lere döndüğünde, ilk serüvendeki sahnelerin bazılarını yeniden yaşama fırsatı bulacak ama bu kez başka birinin gözünden!

Zemeckis’in müthiş bir başarı kazanan 1985 yapımı Geleceğe Dönüş’ünün döneceğinden kimsenin şüphesi yoktu ama hiç kimse de bu kadar eğlenceli bir devam filmi beklemiyordu. Aynı kadro, aynı espri anlayışı ve bu kez biraz farklı bir tarih şeridi...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

2 yıl önce

7.2 / 10

İlk filmin ardından başarılı bir devam filmi. Özellikle 2015 yılı çekimleri harikaydı. Teknoloji biraz ütopik kalmış şimdi bakınca. Ama çekim gerçekten 2015 yılı gibi bir izlenim verdi bana. Ayrıca bu film birçok kumarbaza "zamanda yolculuk imkanım olsa tüm maçların sonuçlarına bakarak kendi zamanıma döndüğümde zengin olurdum" hayali vermiş. Bir de 1989'da çekilen bu filmde; 2015 yılında hoverboard kullanılıyor. Adı da hoverboard yani. Bugün 2022'de henüz uçmasa da hoverboardlar var ama bu ismin nereden geldiği konusunda bir merak uyandırdı bende. Son olarak; otomatik bağcık fikri çok iyiyken bugün hala hayata geçmemiş olması bilim ve insanlığın bir ayıbı.

@alisesen

9 yıl önce

10 / 10

Bugün günlerden 21.10.2015. Tarihe bir not düşmek istedim :D .Bir zamanlar gelecek dediğimiz tarih şimdi geçmişte kaldı, bu çok enteresan bence.

Bu film benim için bir filmden çok daha fazla şey ifade ediyo, kaç kere izlediğimi hatırlama imkanım yok. Artık yılda bir izliyorum özleyip yanıp tutuşmak için.Bugün de 3 filmi ardı ardına ilk günkü aldığım zevkle izledim.Yine heyecanlandım, defalarca güldüğüm sahnelere yine güldüm.O kadar güzel hazırlanmış bir film ki en ince ayrıntısına kadar nakış gibi işlenmiş.Ve de herbir ayrıntı bi yere bağlanıyo ya da bi kişiye gönderme yapıyor.

Yeni nesil artık bizim aldığımız hazzı alamıyor bu filmden.Bırakın hazzı adını bilmeyen çok fazla genç var.Artık o da onların ayıbı napalım :D Küçükken gazetede tv yayın akışlarına bakıp geleceğe dönüş varmı diye bakardım.Yapana emeği olana şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunarım.

@dr_hugo_strange

9 yıl önce

Marty ve Doktor 21 Ekim 2015'te geliyo gençler seriyi dikkatli izlemiş olanlar anlar :D Ulan ya şu zamanları yaşamak güzel şey 90lar kuşağı olmak güzel şey..
D

@delarge

11 yıl önce

Müthis serinin müthis devam filmi ... Her zamanki gibi ince bir senaryo , harika bir yönetim ve muhtesem oyunculuklarla , izlenebilecek en iyi 3-5 devam filminden biri ... Ayrica bu sefer gelecegi de görüyoruz.2015 tasarimi ve efektler inanilmaz basarili . Hiç sikilmadan hergün izleyebilirim ... Seriyi izlemeyen varsa , su andan itibaren oturup izlesin.

@kaede

11 yıl önce

10 / 10

Nike, ikinci filmdeki ayakkabılar üzerine çok hoş bir reklam yapmış. Dr. Emmet Brown'ı görmek adına 2. dakikalığına tüketim çılgınlığının, emperyalist gücün kölesi olabilirim. En güzel şeyse filmdeki çoğu ürünün satışa çıkmayan hayali tasarımlar olması, belkide çımaması, bilemiyorum. (reklamda 2015'i bekleyin deniyor ama) Son olarak, doktor zaman yolculuğu sana yaramamış, çok çökmüşsün be.

http://www.youtube.com/watch?v=qU-okJIgafg

@emy

13 yıl önce

9.9 / 10

serinin en güzeli diye düşünüyorum.uçan kaykaylar ve bar sahnesi en çok aklımda kalan yerleri.

nike filmin ayakkabısını sınırlı sayıda çıkardı.toplanan para da bildiğim kadarıyla Michael J. Fox sayesinde parkinson hastalarının yararına gidiyor.

hala izlemediyseniz çok şey kaybetmişsinizdir.

@lowen

13 yıl önce

9.1 / 10

Özellikle ilk filmde gördüğümüz sahneleri,bu filmde başka bir açıdan görmek çok keyifliydi..Serinin kurgu olarak en karışık filmi olmasına rağmen,film bittiğinde havada kalan hiçbir konu yok..Marty'nin sinemanın önünde durması ve gözüken Jaws 19,directed by Max Spielberg göndermesi çok iyiydi.Devam filmleri olarak kesinlikle en üstlerde olan ve geleceğe yönelik saptamalarıyla gerçek bir efsanedir..Adamlar bunu 1989'da çekmiş geyiklerine değinmeme gerek yok herhalde..

@meaningless_59

13 yıl önce

9.6 / 10

sadece 4 yıl kaldı uçan kaykayın ve nike ın filmdeki ayakkbıyı icat etmesine:D
W

@wolfaswer

16 yıl önce

Geçmişe dönüp şöyle bir filmlere baktığımızda zamanın en güzel bilim kurgu filmlerinden olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda bile kimi filmler bukadar yaratıcı olamıyor özellikle o zamanın şartlarını düşündüğümüzde. Gerçekten eğlenceli ve canımız sıkıldıkça izleyebileceğimiz bir seri.
SPOILER

Geleceğe Dönüş 2 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Geleceğe Dönüş 2 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Geleceğe Dönüş 2 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL