Geleceğe Dönüş 3

(1990)

Back to the Future Part III

Film 1 Saat 58 Dk. Macera, Komedi ABD 24 Ağustos 1990

7.8

465 OY
PUAN VER
5

Imdb: 7.4 (480.263 OY)

KONUSU
Bir önceki serüvenin sonunda, 1955 yılında kısılıp kalan Marty’yi kurtarmak için Dr. Brown zamanda seyahat eder. Ancak kendisi 1885’e gelip DeLorean bozulduğu ve o zamanın teknolojisi yetmediği için burada takılan Doktor, Marty’ye bir mektup yazarak arabayı gömdüğü yeri söyler. 1955’teki Marty bu sa ... Devamı
Bir önceki serüvenin sonunda, 1955 yılında kısılıp kalan Marty’yi kurtarmak için Dr. Brown zamanda seyahat eder. Ancak kendisi 1885’e gelip DeLorean bozulduğu ve o zamanın teknolojisi yetmediği için burada takılan Doktor, Marty’ye bir mektup yazarak arabayı gömdüğü yeri söyler. 1955’teki Marty bu sayede arabayı bulur ve Doktoru kurtarmaya vahşi batıya gelir. Tabii burada işler umduğu gibi olmaz zira hem iyi doktor çok feci aşık olmuş hem de peşine onu öldürmek isteyen bir kanun kaçağı çetesini takmıştır. Geleceğe Dönüş 2 ile birlikte kotarılmış olan bu son film, teknik kadro ve oyuncularda bir değişiklik gereği olmaksızın üçlemeyi mütevazi bir şekilde bağlıyor.
Michael J. Fox

Marty McFl...

Christopher Lloyd

Emmett Brown

Mary Steenburgen

Clara Clayton

Thomas F. Wilson

Buford "Ma...

Lea Thompson

Maggie McF...

Elisabeth Shue

Jennifer P...

Richard Dysart

Barbwire S...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@stiff

1 yıl önce

8 / 10

"Baba biz 90'larda televizyonda neler izlemişiz ya ?" diye sormak isterim, ancak babamla görüşmüyorum. Muhtemelen bu filmi beraber izlediğimizi de hatırlamıyordur. Yakın zamanda seriye tekrar başlayıp iki filmi peşpeşe izlemiştim. Üçüncü filmi ise kovboy temalı olduğundan pek izleyesim gelmiyordu. Kalitesinden şüphem yoktu elbette, sadece kovboy temasına biraz mesafeliyim. Fakat öyle bir film olmuş ki; espriler olsun, tarihi detaylar olsun; hem kendine çekti, hem gülümsetti. Seri bir yana; 1990'da böyle bir film çekmek, o tren sahnesini yapmak; yuh gerçekten! Müthiş iş.

@tiamath

5 yıl önce

9 / 10

Zamanına göre son derece başarılı bilim kurgu serisinin son filmi bence en başarılı olanıdır. Ortam/mekan ve oyunculukların başarılı birleşimi ile güzel bir geçmişe yolculuk hikayesini bize sunmuştur. Geçmiş zamanın şartlarında kilitlenip kalan karaterlerin günümüze ulaşabilmek için verdiği mücadele ve bunun yanı sıra bulundukları kasabanın başka problemleri ile de vermiş oldukları mücadaleler iyi yansıtılmıştır.

Şimdi izlendiğinde belki işin içine karıştırılan kızılderili bölümleri farklı gelebilir ama 90'lı yıllarda kızılderili içerikli filmler son derece yaygındı ve bu bir bilim kurgu filmine güzel yerleştirilmiş diyebilirim. Tek eleştirebileceğim nokta profesörün son sahnede başka bir zaman makinesi yaparak yaptığı yolculuk diyebilirim. Bana biraz abartı gelmektedir.

@beba

10 yıl önce

Bu filmi de ilk ikisi kadar beğendim, daha aksiyonlu ve sürükleyici geldi. Fakat Seamus Mcfly rolünde Crispin Glover'ı görmek isterdim, onun mimikleri olmayınca film eksik kalmış.
D

@delarge

11 yıl önce

8 / 10

-Kıpırdama!+Bu bir soygun mu?-Hayır. Bilimsel bir deney... İlk iki film kadar başarılı olmasada birçok western filmine yaptığı başarılı göndermeleri, profösörümüzün aşkı bulması ve marty nin birçok gerçekle yüzleşmesiylede seriyi güzel bağlayan başarılı bir film. 10/8.5
O

@onurdenizguler

12 yıl önce

You talkin' to me? You talkin' to me Tannen?

@lowen

13 yıl önce

8.4 / 10

Serinin ilk 2 filmine göre kafayı daha az yoran,efsane serinin son filmi..Diğer filmlerinin yanında biraz sönük kalıyor hissi uynadırsa da,bunun sebebinin,ilk 2 filmin çıtasının gerçekten çok yukarılarda olmasından kaynaklandığını düşünüyorum..

Serinin aksiyonu en bol filmi olmasının yanında,Doc'un aşık olmasıyla beraber filmde hafif bir romantizm esintiside vardır..Filmin bütün sahneleri efsane olmakla beraber,benim için yardıran sahne şudur;

Doc,sevgilisinden ayrıldıktan sonra bara gelir ve sert bişeyler içmek istediğini söyler.Viski'de karar kılındıktan sonra Barmen ile aralarında geçen konuşmadan sonra,bomba bir sahne geleceği aşikardır.Doc,sabaha kadar herkesi rehin alır -seyirci Doc'un alkol aldığını düşünür- bu sırada Marty gelir ve zamanın azaldığını söyler ve Doc önünde bulunan içkiyi fondipler ve bayılır. Bunun üzerine Marty,Barmen'e Doc'un ne kadar içtiği sorar ve 'O ilk bardağıydı'
... Devamı
Serinin ilk 2 filmine göre kafayı daha az yoran,efsane serinin son filmi..Diğer filmlerinin yanında biraz sönük kalıyor hissi uynadırsa da,bunun sebebinin,ilk 2 filmin çıtasının gerçekten çok yukarılarda olmasından kaynaklandığını düşünüyorum..

Serinin aksiyonu en bol filmi olmasının yanında,Doc'un aşık olmasıyla beraber filmde hafif bir romantizm esintiside vardır..Filmin bütün sahneleri efsane olmakla beraber,benim için yardıran sahne şudur;

Doc,sevgilisinden ayrıldıktan sonra bara gelir ve sert bişeyler içmek istediğini söyler.Viski'de karar kılındıktan sonra Barmen ile aralarında geçen konuşmadan sonra,bomba bir sahne geleceği aşikardır.Doc,sabaha kadar herkesi rehin alır -seyirci Doc'un alkol aldığını düşünür- bu sırada Marty gelir ve zamanın azaldığını söyler ve Doc önünde bulunan içkiyi fondipler ve bayılır. Bunun üzerine Marty,Barmen'e Doc'un ne kadar içtiği sorar ve 'O ilk bardağıydı' gibi efsane bir cevap alır:)
N

@nervous

16 yıl önce

9 / 10

böyle bi baş yapıtı bu kadar geç izleyebilmek her ne kadar üzücü olsada izledikten sonra alınan keyif insanı mutlu ediyor.3 seriyi üst üste izledim ve hiç birinde sıkılmadım.açıkcası bu seri de biraz tempo geride kalabilir düşüncesi ile izlemeye başlamıştım ama yanıldım bence yine çok keyifliydi özellikle son 30 dk. çok süperdi. çok fazla daha oy hak eden bi film ve mutlaka izlenmesi gerejken bi üçleme.
M

@mekaniker

16 yıl önce

Üçlemenin ilk iki filmi kadar olmasa da (sanki bunda ticari kaygı ön planda tutulmuş) izlenmesi eğlenceli film.
SPOILER

Geleceğe Dönüş 3 filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Geleceğe Dönüş 3 filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Geleceğe Dönüş 3 filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL