7

34 OY
PUAN VER
5

IMDb: 7.1 (13.292 OY)

KONUSU
Genç bir beyaz çocuk blues'cu olma sevdasıyla efsanevi blues'cu Willie Brown'ı bulur ve ondan kayıp şarkısını bulmak için yardım ister. Bu arada da Willie'nin şeytana sattığı ruhunu geri almak için yenilmesi zor bir gitarist olan Jack Butler'ı (Steve Vai) gitar battle'ında yenmesi gerekir. Ancak Wil ... Devamı
Genç bir beyaz çocuk blues'cu olma sevdasıyla efsanevi blues'cu Willie Brown'ı bulur ve ondan kayıp şarkısını bulmak için yardım ister. Bu arada da Willie'nin şeytana sattığı ruhunu geri almak için yenilmesi zor bir gitarist olan Jack Butler'ı (Steve Vai) gitar battle'ında yenmesi gerekir. Ancak Willie yerine genç blues sever kahramanımız yarışır ve kazanır.

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@basribabam

2 yıl önce

7.2 / 10

Willie Brown'un gözleri bozuk değilse niye gözlük takıyor, yok eğer gözleri bozuksa gözlüklerinde niye düz pencere camı var? Oğlan çok iğreti duruyor, onun haricinde blues ve elektro gitar soloları hastaları için çok güzel bir film. Son bölümde elektro gitarları resmen konuşturdular. Sıkılmadan izledim.

@soneremree

5 yıl önce

Müzikal anlamda önerebileceğim üst düzey bir film! Yıllar evvel izledim. 86 yapımı. Blues'in babalarından Robert Johnson'un müzikal hayatını biyografik bir üslupla yansıtan bir film. Ruhunu Şeytan'a satıp, gitarın akorunu değiştirip geri alma düşüncesi yansıtılıyor ve gitar gerçekten de farklı bir şekilde ayarlanmış vaziyette. Hatta filmde Robert Johnson'un canlandırıldığı karaktere rakip olarak Joe Satriani'nin öğrencisi, usta gitar virtüözü Steve Vai oynuyor. O zamanlar tabi genç. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Tabi az da olsa blues seviyorsanız.

@hopelives

7 yıl önce

8 / 10

( İşbu yorum ağır derecede blues fanatizmi içerir)

Kendi kategorisinde ve hedef kitlesinde değerlendirdiğimde gelmiş geçmiş en underrated filmler listemde ilk 5'e rahatlıkla girebilecek olmasından üzüntü duyduğum bir başyapıt. Bir müzik türü bir hikayeyle birleştirilerek bundan daha güzel sunulabilir miydi bilemiyorum. İzlerken örgüsü ve müzikleriyle insanın hem zihnini, hem de kulaklarını ziyadesiyle tatmin eden bir şaheser.
SPOILER

Crossroads filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Crossroads filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Crossroads filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL