Dehşetin Yankıları

(1999)

Stir of Echoes

Film 1 Saat 39 Dk. Korku, Gizem ABD

6.5

54 OY
PUAN VER
5

Imdb: 6.9 (87.415 OY)

KONUSU
1999 yapımı Stir of Echoes’da Kevin Bacon en başarılı performanslarından birini sergiliyor. Sixth Sense’den çok kısa bir süre sonra gösterime giren film , özellikle Sixth Sense’e benzer yapıda olduğu için hakettiği ilgiyi görememiş...

Tom Witzky, ailesiyle birlikte birkaç ay önce kiraladıkları bir
... Devamı
1999 yapımı Stir of Echoes’da Kevin Bacon en başarılı performanslarından birini sergiliyor. Sixth Sense’den çok kısa bir süre sonra gösterime giren film , özellikle Sixth Sense’e benzer yapıda olduğu için hakettiği ilgiyi görememiş...

Tom Witzky, ailesiyle birlikte birkaç ay önce kiraladıkları bir evde yaşamaktadır. Bir gün mahallede düzenlenen bir partide hipnotize edilmeyi kabul eder. Bu hipnoz Tom’un hayatını birdenbire değiştirir. Kafasında sürekli kendisine ait olmayan düşünceler belirir. Ancak bir süre sonra oğlu Jake’in problemlerini farkeder.

Yaşadıkları evde önceleri bir cinayet gerçekleşmiştir. Komşuları bu cinayetin farkındadır; ama polise haber vermek yerine cinayeti gizlemeyi tercih etmişlerdir. Cinayetin kurbanı Samantha, Jake ile iletişim kurmaktadır. Önceleri oğlunun sadece hayal kurduğunu düşünen Tom da Samantha’nın farkına varır...

YORUM YAZ

SPOILER

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@asdf_13

7 yıl önce

6.3 / 10

Film kısaca; 'Ev ahalisinin bir hayalet tarafından taciz edilmesi ardından ahalinin bu hayaletin ne derdi olduğunu çözmeye çalışması." şeklinde özetlenebilir.

Eğer bu klasik gerilim hikayesini seviyorsanız bu filmi de seversiniz. Ancak bu türe doyduysanız beğenme ihtimaliniz yok.

@delahoya

11 yıl önce

8.5 / 10

Uzun süredir izlemek istediğim filmlerden birini bu gece izledim sonunda.Bu film hakkında bol yorum okudum ve arkadaşlarımın ısrarıyla izledim.İlk bakışta sıradan gerilim ve korku filmlerde ki unsurlar bulunduğunu görsekte sonradan sonraya havası bir anda değişen bir film oldu.Korku - gerilim filmi sevenleri doyuracak nitelikte ve Kevin Bacon un harika perfonmansıyla bana göre kendi türünde kült filmlerin arasına girecek seviyede bir film.Az önce sitede aratırken ikinci filmini de gördüm onuda yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum...

@bigamist

11 yıl önce

7 / 10

İzlemeden önce ekşi sözlüğe biraz göz atmıştım ve genelde olumsuz yorumlar yapıldığını görmüştüm (bir filmi de beğenin be). Lakin bence gayet izlenesi bir film, korkutucu sahneleri pek yok ama hafiften germeyi başarmış. Özellikle de müzikleri çok iyiydi. Şu anda youtube sayesinde tekrar tekrar dinliyorum.

@sesver

11 yıl önce

7.9 / 10

bence konusu çok çok iyi bir film. kesinlikle orjinal dilinde izlenmeli

@babelfish

11 yıl önce

6.5 / 10

1958 yılında yazılmış bir romandan uyarlama olduğunu düşününce, 1999 yılında değil de çok daha önce çekilseymiş, hakikaten kült olurmuş. Ancak benzer konuda o kadar çok film izledik ki bu vakte kadar, ne yazık ki imdb puanının biraz fazla olduğunu düşünüyorum şu an. Kevin Bacon'ın oyunculuğuna diyecek yok elbet ama onun dışında filmin çok da elle tutulur bir yanı yok. Belki seneler seneler önce izleseydim, etkileyici gelebilirdi.

@okgokg

12 yıl önce

8 / 10

Gayet sürükleyici ve doyurucu bir gerilim filmi. Özellikle bazı sahneleri çok zekiceydi. Klasik gerilim kalıplarını bolca kullanan ama yine de seyirciyi memnun eden bir yapım. Hayalet hikayelerini seviyorsanız aradığınız film kesinlikle bu. Bazı yerlerde 6. His'in başarılı bir kopyası olarak geçiyor ama 1958'te yazılan bir roman uyarlaması olduğu için bu film daha çok ilgiyi hak ediyor diyebilirim. Bariz bir şekilde 6. His bu romandan etkilenmiş. Ayrıca filmdeki hipnoz sahneleri gayet başarılı.

@mephistoz

12 yıl önce

bu filmi 12 yasındayken ablamla izlemistik.film zaten cok korkunctu.tabi yasımda kücük oldugu icin daha cok etkileniyorum.nese bir sahnesinde elektrikler kesilmisti filmde.aynı anda bizim ısıklar sönünce cığlık cığılığa kactık odadan... gülek mi ağlayak mı bilemedik :)
D

@drunkwiththefis

15 yıl önce

trt'nin gece kuşağı ile sabahın körü kuşağı arasında en çok yayınladığı ve sevdiği filmlerdendir. paint it black temalı çocuk travması.
SPOILER

Dehşetin Yankıları filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Dehşetin Yankıları filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Dehşetin Yankıları filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL