7.9

699 OY
PUAN VER
5

Imdb: 8.2 (1.033.023 OY)

KONUSU
Bir çocuk psikiyatrisi olan Dr. Crowe, yıllar önce bir saldırıya uğramış ve hayatı değişmiştir. Son ilgilendiği hastası, 6 yaşındaki bir erkek çocuğu olan Cole Sear’ın bir sırrı vardır. Çok az insana nasip olan bir yetenekle kutsanmış ya da lanetlenmiştir: ölmüş ama huzur bulamamış insanların etrafı ... Devamı
Bir çocuk psikiyatrisi olan Dr. Crowe, yıllar önce bir saldırıya uğramış ve hayatı değişmiştir. Son ilgilendiği hastası, 6 yaşındaki bir erkek çocuğu olan Cole Sear’ın bir sırrı vardır. Çok az insana nasip olan bir yetenekle kutsanmış ya da lanetlenmiştir: ölmüş ama huzur bulamamış insanların etrafımızda dolaşan hayaletlerini görüp onlarla konuşmaktadır. Crowe, güçlerinin sınırlarını bilmediği ve anlayamadığı için korku içinde olan Cole’un yalnızca sırrını paylaşan tek kişi olmakla kalmayacak, aynı zamanda onunla birlikte cesur bir yolculuğa da çıkacaktır. İkisi de, içlerindeki boşluğu, yine kendi içlerine yapacakları bir yolculukta bulacakları şeylerle dolduracaklardır. Unutmamak gereken bir nokta daha olduğunu hatırlatmadan geçmeyelim: gerçekler, bulundukları zaman çok acıtabilirler...

Altıncı His’in, sonradan Ölümsüz ve İşaretler ile bir tesadüf olmadığı kanıtlanan başarısı, aynı zamanda yönetmen M. Night Shyamalan’ın da kendi sineması ve grameri olan son büyük auteur’lerden biri olarak sahneye çıkışını müjdeliyor. 11 yaşındaki oyuncusunu Oscar’a aday yaparken Bruce Willis’in mainstream Hollywood filmleri dışında da, ne kadar iyi bir aktör olduğunu, Şampiyonların Kahvaltısı’ndan sonra bir kere daha ispat etmesine ön ayak oluyor.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar
E

@elifk2727

4 gün önce

Yaa çok mükemmeldi yaaa. İzlediğim enn iyi ters köşelerden. Aynı zamanda sonu da çok üzülmüştüm .

@ynsyldrm6

3 yıl önce

8 / 10

Night Shyamalan filmin sonuyla ters köşe yapıyor ama oraya gelene kadar zaman zaman yükselttiği tempoyla filmini izletiyor. Ayrıca çocuk oyuncunun ve doktorun performanları çok iyi. Bu yorumu görünce açın izleyin, pişman olmazsınız.
M

@mervenur94

3 yıl önce

6.9 / 10

Çok film izlediğimden midir bilmem ama benim için ters köşe olmadı ne olacağını tahmin edebildim.

@filmist

3 yıl önce

8.5 / 10

Hasta mı değil mi gerçek mi değil mi?
Filmin başından itibaren bu soruların cevabını arıyorsunuz.Tam bir cevap verecekken film başka bir evre dönüşüyor ve o soruya hangi cevap verilirse verilsin anlamsız kalıyor.
Bu döngü filmin sonuna kadar gidiyor.
Kendini çocuğun problemini çözmeye adayan Dr.Crowe hiç beklemediği bir olayla karşılaşıyor.
Özellikle son vurucu bitiş sahnesiyle tabiri caizse insanın tüylerini diken diken ediyor.
Uzun zamandır izlemeyi ertelediğim için pişmanlık duydum.Keşke daha önce dedirtti bana.

@ege_undag

3 yıl önce

7.8 / 10

Çok sağlam, kült bir film. Bir çok gerilim filminin ilham kaynağı. Gerçi sonu bana ters köşe yaptırmadı filmin ortasında cam kırılma sahnesinden anlamadım olayı ve sonu biraz basit kaçtı o yüzden. Fakat onun dışında tatmin edici bir filmdi.

@iamgzde

5 yıl önce

Başından dikkatle izlenmesi gereken, tam anlamıyla ters köşe ustası olarak bilinen ve ufkunuzu değiştirecek, yer yer sizi korkutacak bir başyapıt. Mutlaka izleme listenize ekleyin.
K

@kahramansmt

6 yıl önce

7.1 / 10

Evet çok güzel bir film fakat aşırı abartıldığını düşünüyorum. 1 ya da 2 sahnede gerilim yaşattı finalide tümden farklıydı..

7 alır ama 8 fazla bence bu filme.

@strawberryfield

6 yıl önce

9.5 / 10

Sonuyla şokeden filmler listesinden bir film.Bu film korkuyu çok iyi tarif ediyor.Tüylerimin diken diken olduğunu hatırlıyorum , zamanında ...
H

@hkncck

7 yıl önce

8.3 / 10

çocuk oyuncu performansında üst basamakları görmek isteyenlerin, 'cole' karakterini görmelerini tavsiye ederim. gerilim-psikodrama mevzularının iyi işlendiği akşam 8 filmdir. iyi seyirler.

@martiuctu

9 yıl önce

8 / 10

Filmi tam 15 yıl önce sinemada izlemiştim! Akşam televizyonda karşıma çıktı. İkinci kez izledim ve vay be dedim, zamanında ne güzel işler yapmış Shyamalan. Ne güzel oyunculuklarmış, ne yalın bir anlatımmış. Ve nasıl geçmiş onca yıl! Tey tey.

@secretsubject

10 yıl önce

8 / 10

Filmi izlemeden önce okuduğum yorumlardan dolayı süpriz bir sonun beni beklediğini bildiğimden, filmin bitmesine 15-20 dakika falan kala ufak tefek ipuçlarını yakalayarak sonunu tahmin edebildim ancak yine de büyük bir hazla izledim. Ayrıca oyunculuklar inanılmazdı, beni mest etti.
C

@civcivv

10 yıl önce

Tahmin edilmesi çokta güç olmayan, çocuk oyuncunun tek lokmada yenilmesi gereken bi film

@ksantippe

11 yıl önce

99 dan bu yana "fııyy! ne filmdi be " etkisini sürdürmüştür içimde.. birsürü sürpriz sonlu film seyrettim daha fazla beğendiklerimde oldu.. ama bu filmin yeri ayrıdır.. kaliteli bulurum.. aklıma gelince hala tırsıyorum bazı sahnelerden :)) seyretmeyen varsa ( ki sanmam) ne duruyorsun hala ekrana bakıyorsun koş koş koş derim:)))
O

@ozge_fb

12 yıl önce

6.9 / 10

Overrated..

Tamam ,güzel film ,ona diyecek bir şey yok ;ama filmi genel olarak güzel kılan şey sonunun vuruculuğu çoğumuz için.

Ve bununla da imdb puanını hak ettiğini düşünmüyorum.

Yine de sağlam bir sona sahip iyi bir film..

@oylumser

12 yıl önce

bu filmi tabir-i caizse yemediği için izleyemiyordum zaten ben korkuyorum gerilimdir korku filmidir ama herkes öneriyorsa milletin bi bildiği var düşüncesiyle oturdum flmin başına evet film gayet iyiydi ayrıca o minnağın oyunculuğu neydi bee yılların oyuncularına taş çıkarır cinsten çocuğa hayran kaldım

aslında filmin sonlarına doğru ben anladıydım birinin ölü çıkacağını ve tahminim karısı olduğuydu nedenini hiç bilmiyorum meğerisem bizim eleman çıktı olsun yine kendimi tebrik ediyorum...

---spoiler---

film iyiydi tavsiye edilir...
SPOILER

Altıncı His filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Altıncı His filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Altıncı His filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL