6.2

48 OY
PUAN VER
5

Imdb: 5.6 (1.090 OY)

KONUSU
Annesine çok düşkün bir adam olan Rıza belediyede temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Annesine olan düşkünlüğü onun kendi yuvasını kurmasına engel olur. Fakat karşı apartmana taşınan Serpil sayesinde Rıza evlilik fikrine sıcak bakmaya başlar. Bir yandan evlenmek isteyen bir yandan da hislerinde ... Devamı
Annesine çok düşkün bir adam olan Rıza belediyede temizlik görevlisi olarak çalışmaktadır. Annesine olan düşkünlüğü onun kendi yuvasını kurmasına engel olur. Fakat karşı apartmana taşınan Serpil sayesinde Rıza evlilik fikrine sıcak bakmaya başlar. Bir yandan evlenmek isteyen bir yandan da hislerinden dolayı suçluluk duyan Rıza bir süre sonra gerçek ile hayali ayırt edememeye başlar. Annesinin ölümünün farkında olmayan, onunla birlikte yaşantısına devam ettiğini düşünen Rıza, Serpille ilişki kurmak için çabalar.

YORUM YAZ

SPOILER

POPÜLER YORUMLAR

YENİ YORUMLAR

Tüm Yorumlar

@ecosphere

1 hafta önce

6.6 / 10

Gerçek Kesit serisini orda burda denk geldikçe izleyen birisi olarak aynı kümede uzun zamandır takip ettiğim bir yönetmenle kesiştikleri bu işe tanık olmak farklı bir deneyimdi.

Benim için en güzel yanlarından biri de; yönetmenin diğer işlerinden aşina olduğum bir çok ünlü ismi burada Sarı Bıyık'a figüran olarak eşlik etmeleriydi.

@zenobiaa

1 yıl önce

7.4 / 10

efsane

@kuzgunadam

2 yıl önce

6.7 / 10

Sarı Bıyık abimiz yine çok iyiydi.

@maximumgore

3 yıl önce

8 / 10

harika bir kitsch'lik. türk sinemasında aradığımız öğeler.

@uzgunrobot

4 yıl önce

9 / 10

Efsane

@olanzveins

4 yıl önce

4.8 / 10

Heidegger ile yaptığı giriş muazzamdı. Beklemiyordum bu tarz bir gönderme açıkçası, ismini duymuş olması bile şaşırttı beni. Değişim ve dönüşüme yaptığı vurgu. Daha da derinleşebilirdi aslında ama o kadar da zor açıkçası. Heidegger'i okumak, anlamak, benimsemek sanıldığı gibi kolay değil. Ömrünü adasa belki derimde sanmıyorum.

@mafilena

5 yıl önce

10 / 10

Gerçek hayatta ne nasılsa yine onu yansıtmayı başarabilmiş EFSANE! Şimdiki gibi komik olsun diye şımarık karakterler, abartılı şiveyle konuşanlar, komedi müziği eşliğinde saçma sapan espirilerle süslü diyaloglar yok. Dram olsun diye iki saat bakışmalı, arkadaki fon müzikte damar şarkılar çalan sahneler yok. Gerilim olsun diye sessizce bir koridorda ilerlemeli görüntüler yok.

Buna rağmen ince detaylarla süslü harika bir komedi, gerilim, dram filmi olmuş.

Hey gözünü sevdiğimin Gerçek Kesit'i be, yine büyüledin bizi. Hastasıyız!
M

@michail_haneke

5 yıl önce

Sarı bıyık mı lan o ? Gerçek Kesit :)) Fragmana bak be merhaba bayan,merhaba bay zuhhahaaaa

https://youtu.be/0I7P06duIa4
SPOILER

Gerçek Kesit: Manyak filmine Benzer Film ekliyorsun.

Arama Sonuçları

Gerçek Kesit: Manyak filmini Kategorize ediyorsun.

Bu filmi aşağıdaki seçenekleri işaretleyerek kategorize edebilirsin.

Arama Sonuçları

Gerçek Kesit: Manyak filmine Konu ekliyorsun.

Arama Sonuçları

FİLM İLE İLGİLİ İSTATİSTİKLER
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL